עצור! מס הכנסה מאחוריך !
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

עצור! מס הכנסה מאחוריך ! 

מאת    [ 01/12/2015 ]
מילים במאמר: 368   [ נצפה 1753 פעמים ]

 
 

בשנים האחרונות אנו עדים לניסיונות רבים של רשויות המס להלחם בעברייני מס. ניסיונות אלו כללו שינויים רבים בחקיקה, ואף באמצעות הגברת האכיפה וגיוס כוח אדם רב לרשות המיסים.

לביצוע גילוי מרצון ניתן לפנות למשרד רואה חשבון . כחלק מנסיונות הרשות ניתן למנות מספר צעדים חרגים אותה ביצעה ברשות בשנים האחרונות כגון הליך גילוי מרצון המאפשר לנישומים להגיש דוח על הכנסותיהם לשנים קודמות כאשר על אף חובתם לדווח לרשות ולשלם את המס נמנע מהם לבצע זאת בין אם בוצע בתום לב ובין אם לאו. כחלק ממאמצי רשות המיסים ניתנה לאותם נישומים תקופת חסד לפיה ניתן לפנות לרשות המיסים לצורך בקשה לתשלום המס במלואו בתמורה למניעת הליכים פלילים כנגד העברים על החוק.

אך לא די בכך, וכיום רשות המיסים מנסה לבצע מהליכים נוספים במטרה לאתר מעלימי מס, כחלק מפעולות אלו ניתן למנות שינויי חקיקה לפיהם עבירות מס מסויימות יחשבו כעבירות לפי חוק הלבנת הון, המשמעות היא שהענישה בגין אותן עבירות עשויה להיות נוקשה יותר. כמו כן, פועלת הרשות במאמצים להעביר חוקים נוספים אשר עשוים להקשות על נישומים להעלים מיסים.

בתקופה האחרונה אושר בכנסת תקנות המגבילות שימוש במזומן מעל ל 10,000 ש"ח, המשמעות היא שלא ניתן לשלם עבור עבודה או שירות סכום  בסכום העולה על הנ"ל במזומן, מגבלה זו עשויה להפחית את ההעלות המס במוצרים ושירותים יקרי ערך. יש לציין כי הסכום עשוי לרדת בעתיד לסך שימוש של 5,000 ש"ח מה שפחית את השימוש במזומן באופן מהותי. 

בנוסף לאחרונה נדונה בכנסת הצעת חוק לפיה רשויות המס יוכלו לקבל מידע אודות נכסים של אזרחי ותושבי המדינה מתאגידים בנקאיים, חברות ביטוח, בתי השקעות, חברי בורסה העוד ללא הליך פלילי ולבקשת רשות המיסים. מידע זה עשוי להעניק לרשות המיסים מידע רב אודות תנועות בחשבונות הבנק של כלל אזרחי המדינה, יתרות כספיות בחברות ביטוח וכדומה. מידע זה יעניק לרשות המיסים יתרונות רבים שכן תוכל לבחון באופן תמידי העברות תנועות כספיות חשודות ובתאם לפתוח בהליכים כנגד העברות אלו.

האמור לעיל מצטרף לשורה של פעולות נוספות שמבצעת הרשות לצורך איתור נכסים של תושבי ישראל מחוץ למדינה, באמצעות שיתופי פעולה עם מדינות וגורמי חוץ לצורך החלפת מידע בין המדינות 

פעולות אלו עשויות להפחית באופן משמעותי את האפשרות להתחמק מנטל המס ולהטיל מס שוויוני יותר על אזרחי מדינת ישראל ובדרך זו אף להקל על המס המשתלם. שכולם משלמים מס כולם משלמים פחות 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב