הוראות ה FATCA
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

הוראות ה FATCA 

מאת    [ 01/07/2014 ]
מילים במאמר: 288   [ נצפה 2082 פעמים ]

 
 

בעקבות שינויים רגולטורים בארה"ב ובמטרה להפחית את אי דיווח על חשבונות בנקים של תושבי ארה"ב המוחזקים בבנקים מחוץ לארה"ב הוחלט לחוקק הוראות למניעה וצימצום אי הדיווח כמפורט במאמר זה.

אי דווח בגין נכסים מחייב בחינת גילוי מרצון טרם התחלת הליכים פליליים כנגד החייב בדיווח מומלץ לפנות טרם לרואה חשבון.

במה דברים באים לידי ביטוי, וכיצד ניתן להחיל הליך של גילוי מרצון. החוק בא למנוע מצב של הסתרה או התמחקות ממס או פעילות של כסף שחור באמצעות התגוננות על ידי חשבונות בנקים זרים ופעילויות מוסוות על ידי ישויות המוקמות במקלטי מס. מטרת החוק לעודד את תושבי ארה"ב לדווח על כל הכנסותיהם מחוץ למדינה לרבות נכסיהם.

הוראות החוק קובעות תאגיד בנקאי אשר לא יעביר מידע לרשויות המס בארה"ב בגין חשבונות של תושבי ארה"ב אצלו יהיה חשוף לסנקציות משמעותיות אשר בחלקם כל העברת כספים לידי הבנק הנ"ל תלווה בניכוי מס במקור של 30% ללא קשר לסיבת העברה. כלומר בנק שלא ימסור פרטים, כל העברת כספים מבנק כלשהו לבנק המסרב תהא חייבת בניכוי מס של 30%.

מרבית הבנקים בעולם לרבות הבנקים בישראל החלו להחתים את כלל לקוחותיהם תושבי או אזרחי ארה"ב בגין מסמכי גילוי אודות חשבונות הבנקים שלהם לרשויות המס, בעלי חשבונות אשר מסרבים לדווח ולא חותמים על מסמכי הגילוי חשבונם מוקפא באופן זמני עד למועד חתימת מסמכי הגילוי. הקפאת החשבון משמעותה כי לא ניתן לבצע כל פעולות בחשבון הבנק של הלקוח כלל.

דיווח לרשויות המס אודות חשבונות בנקים ישראלים עשוי להציב אנשים רבים בפני מצב של חשיפת נכסים והכנסות אשר כלל לא דווחו לרשויות המס והיא עשויה להוביל לחקירה של ה IRS כנגדם. לכן רצוי לבחון טרם תכנון מס בינלאומי למניעת אי נעימויות בעתיד.

פניה לתכנון מס עשויה לבחון את כל השלכות המס ואפרויות הגלוי מרצון של לקוחות הבנק. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב