הארכת מעצרם של האחים אברג'יל
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

הארכת מעצרם של האחים אברג'יל 

מילים במאמר: 359   [ נצפה 1757 פעמים ]

 
 
מע 14171/08, היועץ המשפטי לממשלה נ' יצחק אברג'יל ואח'

כב' השופט יצחק מילנוב


05.10.2008

העובדות:
1. המשיבים הם אזרחי ותושבי ישראל שנעצרו ביום 24/08/08 בשעות הבוקר, על יסוד בקשת ארה"ב, לעצור המשיב 1 וע"פ בקשת ארה"ב מיום 24/08/08 לעצור גם את המשיבים 2, 3, 4, 5, לצורך הסגרתם לארה"ב. הבקשה דנן הינה החלטה חמישית להארכת מעצרם של המשיבים. על הבקשה חתום היועץ המשפטי לממשלה.

החלטה:
2. כל ארבע ההחלטות שניתנו בעניין המשיבים עומדות בתוקפן. לא נמצא בטיעוני ב"כ המשיבים, לשנות המסקנות בהחלטות הקודמות.
3. אין בקיומם של מסמכים באנגלית ללא תרגום עברי כדי לאיין את תקפות הדיונים וההחלטות שניתנו הן בבית משפט זה והן בערכאות הערעור.
4. הטענה כי ארה"ב לא הסגירה לישראל אזרח מאזרחיה, ככל שהיא נכונה, אינה סותרת את עקרון ההדדיות. השאלה הטעונה הוכחה היא, האם ארה"ב התבקשה ע"י ישראל להסגיר אזרח אמריקאי וסירבה, קרי, האם ארה"ב פעלה בניגוד לאמנה שבין שתי המדינות. לכך אין כל ראיה, ואף לא נטען שיש ראיה כזאת.
5. ההסגרה אינה חוקית. סעיף 8 לחוק יסוד כבוד האדם וחירותו קובע, כי: "אין פוגעים בזכויות שלפי חוק - יסוד זה אלא בחוק ההולם את ערכיה של מדינת ישראל, שנועד לתכלית ראויה, ובמידה שאינה עולה על הנדרש, או לפי חוק כאמור מכוח הסכמה מפורשת בו". זוהי כידוע "פיסקת ההגבלה" המפורסמת, בה משיב המחוקק עצמו לאיסור שקבע בסעיף 5 לחוק היסוד הנ"ל. בחוק ההסגרה באו לידי ביטוי ערכיה של מדינת ישראל, לתכלית ראויה, במידה שאינה עולה על הנדרש. פרט לטענה כי אין להסגיר יהודים לגויים, לא נשמע כל טיעון אחר ובטיעון הנ"ל בלבד, אין כדי לקבוע שההסגרה של אזרח ישראלי לארה"ב, היא הליך בלתי חוקי.
6. הטענה כי רשויות ארה"ב נוקטות במרמה ובהסתרת ראיות נדחתה. כך גם הטענה, בדבר אי הבטחת זכויות נאשמים בארה"ב. נקבע, כי היועץ המשפטי לממשלה סיפק לבית המשפט, הסבר מניח את הדעת באשר לנסיבות המעכבות את ההגשה המיידית של בקשת ההסגרה.
7. אכן, המעצר לצרכי הסגרה הוא בגדר מכה קשה לעצורים ולבני משפחותיהם. אולם סבל זה מוגבל בזמן בהתאם להוראות חוק ההסגרה ולבקרה השיפוטית המקויימת על ידי בית משפט השלום, טרם הגשת בקשת ההסגרה. בקרה זאת, לא יכולה ולא צריכה, להפוך לחקירה נגדית, לא של היועץ המשפטי לממשלה ולא של הרשויות בארה"ב.
8. המעצר הוארך עד ליום 22/10/08 בשעה 14:00.
את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב