השקעות נדלן בנדלן מסחרי בארהב
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

השקעות נדלן בנדלן מסחרי בארהב 

מאת    [ 13/12/2010 ]
מילים במאמר: 402   [ נצפה 2606 פעמים ]

 

לפני כשנתיים נקלע שוק הנדל"ן לנכסי נדל"ן פרטיים בארצות הברית למשבר אשר ממנו עדיין מתקשה השוק האמריקאי להיחלץ. אנשים רבים אשר איבדו את מקום עבודתם עם משבר הכלכלי מצאו את עצמם במצב בו לא עמדו בתשלומי הלוואות המשכנתא אשר לקחו. לא רק איבוד מקום העבודה הביא לגל גדול של עיקולי נכסי נדל"ן פרטיים בארצות הברית, אלא גם ניהול לא נכון ופרוע של מתן הלוואות משכנתא לפני פרוץ המשבר. כל מי שביקש הלוואת משכנתא קיבל הלוואה כזו בתנאים טובים במיוחד. גובה ההלוואות הגיע לעתים עד כדי 100% מערך הנכס הנרכש, העבר הפיננסי של הלווה כמעט ולא הובא בחשבון, והכנסותיו ונכסיו של הלווה לא הובאו בחשבון אף הם. מדיניות זו הובילה לווים רבים למצב בו הם אינם עומדים בתשלומי המשכנתא, גם אם לא איבדו את מקום עבודתם. בעקבות משבר זה, בתים פרטים ברחבי ארצות הברית עוקלו, מחירי הנדל"ן הפרטי בארה"ב צנח לשיאי שפל אשר לא נשמעו שנים רבות והשוק נפתח בפני משקיעים זרים אשר באו לבצע השקעות נדל"ן בשוק הנדל"ן הפרטי הסובל בארצות הברית.

ההבדל בין השקעות נדל"ן פרטי להשקעות נדל"ן מסחרי

שני הבדלים בסיסיים קיימים בין השקעות נדל"ן פרטי להשקעות בנדל"ן מסחרי בארצות הברית. ההבדל הראשון הינו ברור - נכסי נדל"ן מסחריים הינם גדולים יותר ויקרים הרבה יותר מנכסי נדל"ן פרטיים. בגלל גודלם של הנכסים, ההון העצמי הנדרש לשם ביצוע השקעות נדל"ן בנכסים מסחריים בארצות הברית הוא רב יותר, דבר אשר הביא להקמת קבוצות השקעה רבות.

ההבדל השני נעוץ במינוף המימון עבור השקעות נדל"ן מסחריות ופרטיות בארצות הברית. הלוואות משכנתא עבור נכסים פרטיים בארצות הברית ניתנים לתקופה של 30 שנה, בעוד הלוואות משכנתא עבור נכסים מסחריים בארצות הברית ניתנים לקופה של חמש שנים. השילוב בין הלוואות משכנתא הדורשות החזר גבוה הרבה יותר לאור משך תקופת ההחזר הקצרה מחד ומחירי נכסי הנדל"ן המסחריים מאידך, הביא לכך כי תחום זה נראה כסגור בפני משקיעים ישראלים רבים אשר נמנעו מהשקעה במסגרת קבוצות השקעה.

השקעות נדל"ן מסחרי כיום

כיום נראה כי שוק הנדל"ן המסחרי בארצות הברית עומד בפני משבר הדומה בגודלו למשבר אשר חווה שוק הנדל"ן הפרטי לפני כשנתיים. בועת הנדל"ן הגיעה לשיאה בשנות 2005, 2006 וכיום מגיע זמן פירעון המשכנתאות על נכסי נדל"ן מסחריים, אולם עסקים רבים נקלעו לקשיים כספיים דבר אשר צפוי להביא לגל עיקולים גדול מאד בתחום נדל"ן מסחרי בארצות הברית ובפרט באיזורי דרום פלורידה, וושינגטון וניו יורק. עד תחילת שנת 2001 צפויים כמחצית מהנכסים המסחריים בארצות הברית להגיע לרמת בה ההלוואות על המשכנתאות המסחריות יהיו גבוהות יותר מערך הנכסים אשר נקנו באמצעותן, דבר אשר יביא ככל הנראה למפולת בשוק הנדל"ן המסחרי.

 

יועצת השקעות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב