הטווס - אימון דרך סיפור
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

הטווס - אימון דרך סיפור 

מאת    [ 03/06/2009 ]
מילים במאמר: 594   [ נצפה 3867 פעמים ]

 
 
השימוש בסיפור הינו דרך לשקף לאדם מציאות שהוא אינו מודע לה או שהוא מתכחש לה.באימון כמו בכל התערבות מקצועית אחרת יש חשיבות רבה ביצירת מודעות אצל האדם לצרכים המנהלים אותו.קשה לנו להסתכל במראה ולראות את עצמנו בה,השימוש בסיפור מאפשר להסתכל על עצמנו באמצעות אדם אחר או בעל חיים מאחר והסיפור אינו עלינו ,קל לנו יותר לקבל את הדברים ולהפנימם.סיפור נמנה על אחד הכלים שהם כלים עוקפי מחשבה ומאפשרים לאדם להסתכל על המציאות בעיניים.

הרצון להיות מישהו ,לזכות בהכרה,כבוד,הינם שאיפה אנושית המאפיינת רבים במיוחד בתקופה הישגית,תחרותית כמו שלנו,בה כולם רוצים לנוע במסלול המהיר. רוצים הכול ומהר.אחד האתגרים שלנו בזמנים אלה לזהות ,להכיר ולפתח את היכולות והכישורים הייחודיים שלנו לבנות חזון הצומח מתוך ערכינו וצרכינו ולצאת לעולם כשאנו משלבים בין אותה ייחודיות שיש בנו והצורך של העולם.ברצוני להביא את סיפורו של הטווס, שהינו אחת מהציפורים היפות ונתפס גם כבעל חיים יהיר בשל הופעתו.

הטווס הסתובב לו בחצר הבית כשהוא מנענע ומבליט את זנבו המפואר, אין ציפור יפה כמוני הרהר לעצמו בשביעות רצון רבה.לאף אחת מן הציפורים אין שובל מלכותי צבעוני ומפואר כל כך - אני מתאים להיות מלך הציפורים, אין כמוני ליופי להדר וצבע.
הטווס היה כל כך מרוצה ומלא בעצמו, אך לפתע עלו בו מחשבות איך יוכל לבטא את מלכותו, מי יהיו נתיניו, כיצד יכירו בו הציפורים כמלך, אין זה מספיק שהוא יודע שהוא המלך , שכן מלך זקוק לנתינים שיסורו לדבריו.

חשב הטווס וחשב ולא ידע מה לעשות, הוא החליט לפנות לתרנגולת המסתובבת עמו בחצר . "תרנגולת אני מלך הציפורים ואת מלכת החצר ולכן פונה אני אליך להעביר אלי את הזירעונים הנמצאים בחצר".
מדוע שאתן לך אמרה התרנגולת? מה יצא לי מזה - אמנם אתה נראה כמו מלך, אך אינך מלך כלל . לא כל אחד שנראה כמו מלך הוא באמת מלך , כדי להיות מלך נדרש קצת יותר ממראה מלכותי.
הרהר הטווס בליבו וחשב איך אוכל להיות מלך הציפורים באם אפילו התרנגולת המקרקרת בחצר מזלזלת בי ... ?
הרים הטווס את עיניו וראה להקת דרורים מתקרבת , קרא אליהם הטווס " דרורים יקרים ברצוני להיות מלככם, ראו את הכתר על ראשי ואת השובל של זנבי" , מלך כמוני יביא הדר ופאר לדרורים פשוטי המראה.
כיצד תוכל להיות מלכנו ואתה אינו יודע לעוף, הינך מתהלך על פני האדמה ואילו אנחנו עפים בשמים, איננו חפצים במלך שרק נראה כמו מלך.
חשב הטווס לעצמו פניתי לתרנגולות המקרקרות בחצר, פניתי לדרורים העפים בשמיים, והם אינם חפצים בי כמלך, מה עלי לעשות ?

נשא את עיניו וראה את השמש וחשב מדוע לא אתייעץ עם השמש שהיא מלכת השמים, אולי היא תוכל להיות לי לעזר, " שמש, שמש מלכת השמיים המולכת ושולטת בימים, אמרי נא לי מה עלי לעשות על מנת שיכירו בי כמלך הציפורים " - אמרה השמש "אומנם אני נראית כמו מלכה, יש לי כתר עם קרניים זהובות אך מעבר למראי אני מפיצה אור וחום לכל תושבי הארץ, ואי אפשר לחיות ולהתקיים בלעדי" . טווס יקר, לא די להרגיש כמו מלך,אתה זקוק להכרה במלכותך . להרגיש כמו מלך זו הרגשה וכשתתנהג כמלך יתייחסו אילך כמו מלך , אתה זקוק רק להכרה שלך במלכותך.

מה הייחודיות שלך? איך הינך מביא אותה לידי ביטוי? , מה הוא היעוד שלך? ומה הוא ההבדל שאתה רוצה לחולל? חשב הטווס ואמר צודקת השמש, אני מביאה עמי יופי והדר לכל אשר אלך עצם נוכחותי הופכת כל גינה למקום מיוחד. אני יכול להסתפק בזה.

אנשים רבים נתפסים לסמלים חיצוניים שיתנו להם הצדקה והכרה מבלי לבחון באמת עם עצמם ולעשות את הבירור של מי הם באמת על מנת שתהיה התאמה בין ערכיהם לבין הפעולות שהם מבטאים.

בחרתי לספר את סיפור הטווס שהינו כידוע אחד מבעלי החיים היפים ביותר מה יש לו מלבד יופי -
שאלות לאימון:

מי תהיה כשתדע לזהות מה ייעודך ?

מה יעזור לך לגלות את ייעודך?

מה היכולות ,הכישורים המייחדים אותך?
פנינה מילוא - מאמנת לחיים מלאים בוגרת Coaching Academy באימון בסיסי ומתקדם. בוגרת גומא באימון קבוצתי. בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית ועוסקת שנים רבות בהנחייה ובייעוץ, מאמינה ביכולתם של אנשים לשנות ולהביא לפריצת דרך בחייהם.

אין מקום שהוא רחוק מדי.

אין זמן שהוא מאוחר מדי.
www.lifecoacher.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב