הארכת הקפאת הליכים נגד חברת נגבטק חרף התנגדות העובדים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

הארכת הקפאת הליכים נגד חברת נגבטק חרף התנגדות העובדים 

מילים במאמר: 397   [ נצפה 1418 פעמים ]

 
 


פש"ר 2662/08, חוק החברות, התשנ"ט-1999 נ' נגבטק בע"מ

כבוד השופטת ורדה אלשיך - סגנית נשיא


02.12.2008

העובדות:
1. זוהי בקשה להקפאת הליכים אשר למעשה לבד מהעובדים המתנגדים להמשך הארכת הצו מסכימים הן הנושים המובטחים ובשתיקה גם כנראה נושים אחרים להארכת הצו.

החלטה:
2. ב"כ העובדים עמדה על השאלה המתכוונת לפרשנות הסעיף והתקנות הקשורות אליו לענין המילה "פשרה". עם כל הכבוד לא המחוקק ולא מתקין התקנות טרחו לצקת תוכן לפשרה. התוכן נוצק למילה הזו על ידי מעשי הפסיקה.
3. העובדים כפי שנאמר על ידי באת כוחם רובם ככולם פוטרו. לכן לעניינם לא יכול להגרם עוד נזק מעבר לזה שנגרם, אם נגרם, מהארכת צו הקפאת ההליכים. הנזק היחידי שיכול להגרם להם הוא מאי מתן צו פירוק בגינו ובעקבותיו יוכלו לפנות למל"ל על מנת לקבל את המגיע להם על פי חוק. אלא, שלא בטוח כי יהיה זה לטובתם של העובדים אשר כבר פוטרו אם ינתן צו פירוק. זאת לאור השאלה שמא יתכן ומי שירכוש את החברה יבקש לפחות להעסיק חלק מעובדי החברה בתנאים מסויימים.
4. לא אחת ולא שתיים בהקפאות הליכים ניצבים עובדים אשר לא קיבלו שכרם במשך חודשיים שלושה ויותר שהחברה היתה בקשיים למרות זאת המשיכו לעבוד. למימד הנוכחי נוספה הרגשה של העובדים, כאילו רומו. קרי, איש לא אמר להם כי לא יקבלו את שכרם בסוף החודש ואולי ההיפך הוא הנכון.
5. יתכן ותחת להתנגד להמשך הקפאת הליכים היה מקום כי באת כוחם תנהל מגעים עם הנאמן ואולי באמצעותו עם הרוכשים הפוטנציאליים או המשקיעים יועסק חלק מהעובדים בעתיד.
6. הנסיבות הנוכחיות הביאו את הנושים המובטחים להסכים להמשך הקפאת ההליכים וזאת לזכור זהו אחד התנאים החשובים עליהם נשענת בקשה להקפאת הליכים. בלי הסכמת נושים מובטחים אין הקפאת הליכים. כשיש הסכמת נושים מובטחים יש לשקול אם ההתנגדויות האחרות במקומן וראויות.
7. רצונם של העובדים לקבל מעבר לגמלת הביטוח הלאומי זהו רצון לגטימי ובדיוק נימוק זה עומד כנגד העובדים כאשר הם מתנגדים להקפאת ההליכים. צו פירוק לא יקנה להם לעולם יותר מאשר הגמלה של הביטוח הלאומי. מו"מ או משקיע או רוכש יכול גם יכול להביא מקור כספי לשלם מעבר לגמלת הביטוח הלאומי.
8. יחד עם זאת, לא יעלה על הדעת כי בעלי השליטה לא ישתתפו במימון הקפאת ההליכים. גם אם הנושים המובטחים מסכימים שיעשה שימוש בכספים שלהם, כביכול, תוך סימון נכסיהם המשועבדים עדיין בעלי השליטה חייבים להראות שהם מאמינים בחברה. אשר על כן, הנאמן ינהל מו"מ עם בעלי השליטה בחברה, מה סדר גודל התרומה שהם מתכוונים להזרים לקופה. יכול להיות שאותו כסף שיוזרם ישמש בחלקו לתשלום חלק משכרם של העובדים.את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב