השפעת אימוץ מסקנות ועדת רייך על גמישות תעריפי הדואר בכללם השימוש במכונת ביול
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

השפעת אימוץ מסקנות ועדת רייך על גמישות תעריפי הדואר בכללם השימוש במכונת ביול 

מאת    [ 11/02/2015 ]
מילים במאמר: 422   [ נצפה 2020 פעמים ]

 
 

ועדת רייך מונתה על מנת לבחון את מדיניות תעריפי הדואר ובנק הדואר במסגרת הרפורמה הרחבה שעוברת חברת הדואר מזה עשור שלם. הועדה ערכה מחקר מעמיק בתחומים רבים תוך כדי מחקר השוואתי לרשויות וחברות דואר בעולם.  אחת המשימות הקשות שעמדה לפיתחה היא הצורך לגשר על הניגוד שבין שרות אוניברסאלי ציבורי הנדרש ללא שיקולים מסחריים של כדאיות -מחד ,. מאידך - הצורך להתחרות בגופים פרטיים שנכנסו לשוק מעצם הפיכתה לתאגיד עיסקי הפועל בסביבה עסקית.

בין כלל המסקנות, אחת המסקנות נוגעת ליכולתה של חברת הדואר לתעדף באמצעות תעריפים מוזלים לקוחות נאמנים המשתמשים במכונות ביול שכן אמצעי זה חוסך לדואר עלויות תפעול וכו' , וכן השימוש באמצעי של מכונת ביול יחודי לשירות רק באמצעות חברת הדואר ולא באמצעי אחר ,(חברות שליחויות פרטיות או אחרות).  תעדוף כמותי קיים זה מכבר אולם החידוש שבהכנסת תעריף מוזל לביול במכונה הוא תקדימי בישראל - מאז תחילת השימוש במכונות ביול בשנות ה-50 של המאה הקודמת.  

בעולם מכונות ביול כבר קיימות יותר ממאה שנה ,וכעיקרון מאפשרות לעסקים וארגונים לבייל את הדוואר שלהם ללא שימוש בבולים.

כיום המכונה מביילת בצורה מהירה ויעילה מבלי הצורך להגיע בד"כ לסניפי הדואר לשם סיווגם ושליחתם, השימוש בהם מגביר את היעילות תוך חיסכון של זמן ומשאבים. המכונה שוקלת את דברי הדואר ובעזרת מערכת ממוחשבת מסווגת את התעריף המתאים מדפיסה על המעטפה, כמו כן המכונה והמערכת המשולבת מספקת יכולת של דיווחים מפורטים בדבר דברי הדואר שנשלחו כמותית, משקלם וכו'.

ועדת רייך המליצה לקבוע את תעריך מישלוח דברי הדואר באמצעות מכונת ביול על בסיס עלות השירות ללא התחשבות בעלות הבדיקה של דברי הדואר וכן המליצה לבטל את הצורך בשליחת המכתבים המבויילים באמצעות האשנב וכך שיוכלו לשלוח את הדואר (למעט רשום) באמצעות התיבות הציבוריות האדומות. המלצות אלה גרמו לכך שלא זו בלבד שעלות שליחת הדואר תקטן למשתמשי מכונות הביול אלא שיחסך מאותם האירגנים והחברות המשתמשות במכונות ביול זמן ניכר בהגעה אל הסניף עמידה בתור וכו' , וכן תלות בשעות הפתיחה של הסניפים. שינויים אלה גרמו לכך שתהליך הביול יעשה בעיתוי המתאים ביותר מבחינת התפעול והזמינות.  

אימוץ מסקנותיה של ועדת רייך השוו את היעילות של שימוש במכונת ביול לזו הקיימת בארה"ב ובאירופה מזה שנים רבות.

מעבר לכל היתרונות הנ"ל הביול במכונה הפך למשתלם מבחינה כספית ביחס לשליחת בולים. בעבר הכדאיות גם הכספית היתה יותר תוצר לוואי, נכון להיום הכדאיות מדידה באופן אבסולטי. מסקנות הועדה קבעו הנחות מובנות בתעריפי הביול  כופי שניתן לראות בטבלה הבאה ארגון גם שאינו גדול ושולח כ 50 פריטי דואר ביום עשוי לחסוך בעלויות הדואר באופן משמעותי ביותר.     

 מסקנותיה ואימוצי המסקנות של ועדת רייך בעניין התעריפים יש בהם בכדי לגרום לארגונים וחברות הגם שאינן גדולים לשקול באופן אחר את השימוש במכונות ביול הן בהיבט הארגוני תפעולי ולוגיסטי והן בהיבט של חיסכון אבסלוטי של יותר מ-25% בעלויות הדואר היוצא.   

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב