מהם דיני עבודה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מהם דיני עבודה 

מאת    [ 01/09/2014 ]
מילים במאמר: 389   [ נצפה 1906 פעמים ]

 
 

לדיני העבודה תפקיד חשוב בשמירה על זכויות האדם העובד, ועל מנת לקיימם כשורה נדרש לעיתים לתבוע משפטית את המעסיק בעזרת עורך הדין המתאים. כך ניתן להביא לתיקון עוולות שנעשו הן אם בתום לב והן אם בכוונת חילה.

מהם דיני העבודה?


דיני העבודה הם התקנות והחוקים אשר נקבעו בחוקי מדינת ישראל על מנת להסדיר להגדיר ולעגן בחוק את היחסים שבין עובד למעביד. עיקרי הדברים הם שמירה על זכויות העובדים והמעסיקים שלהם, בעניינים של זכויות אדם וזכויות פיננסיות. לפיכך, ישנן הגדרות קבועות אשר מגדירות מי הוא עובד, מי הוא מעסיק, וכיצד על היחסים ביניהם להיראות, באילו מגבלות הם מחויבים, ואילו זכויות מגיעות לכל אחד מן הצדדים מתוקף המעמד.


דיני העבודה, הן מחלקת התמחות בפני עצמה בעולם המשפטי, ישנם עורכי דין אשר זו היא המומחיות שלהם, והם בקיאים בכל פרט תקנה וחידוש באשר לעניינים אילו. כאשר מדובר בתביעות בין מעסיקים למועסקים, יש להיעזר בעורך דין לדיני עבודה, והמקרה יהיה נידון בבית הדין לעבודה המיועד במיוחד למקרים הנ"ל.
באופן שווה זכויות, המעסיק יכול לתבוע את העובד, והעובד יכול לתבוע את המעסיק, באם יש עילה לכך. אך לרוב, ניתן לראות כי נפוצות יותר תביעות העובדים את המעסיקים בעיקר לגביי עניינים פיננסיים.

תביעות מעסיקים (פיננסי)


על מנת להגן על העובדים במדינה, נקבעו חוקים ותקנות לגביי תנאים שונים בעבודה, כמו למשל השכר. חוקים אלה מונעים את האפשרות של אי תשלום לעובד, עיכוב התשלום, הורדת גובה התשלום ועוד. לדוגמא, ישנו חוק הלנת השכר, המחייב את המעסיק לשלם את השכר החודשי לעובד עד תאריך מסוים. או למשל הורדת גובה התשלום באופן פתאומי תהיה במקרים ספציפיים עברה על התקנה בדבר "הרעת תנאים" ואי תשלום מהווה עבירה חמורה על החוק שבבסיסה ניצול והונאה.


עם כל הצער שבדבר, למרות החוקים והתקנות המעגנים את הזכויות בחוק, ישנם עדיין מעסיקים אשר לעיתים, במודע או לא, אינם מקיימים את כל התנאים הנדרשים בתחום הפיננסי לגביי כל העובדים שלהם, ורבים עוברים על החוקים בעניין זה, בצורה כזו או אחרת. לכן, על מנת לדרוש את הזכויות המגיעות כחוק, עובדים אשר נפגעו ממעסיקיהם בתחום הפיננסי רשאים להגיש תביעה בבית הדין לעבודה לשם תיקון העוול שנגרם להם.


תביעות הקשורות לדיני עבודה, הן אינן רק לתועלתו האישית של התובע. יש בהן כדיי לשמר את זכויות העובדים החשובות כל כך, וגם כדיי להרתיע מעסיקים נוספים מלהקל ראש בקיום חובותיהם החוקיות כפי העובדים. לכן, אם אדם נתקל במצב כזה, חובתו האישית והאזרחית היא להוציא את הצדק לאור.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב