תרומה לפעילות השוטפת של העמותה לעומת תרומה לפיתוח פרויקטים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

תרומה לפעילות השוטפת של העמותה לעומת תרומה לפיתוח פרויקטים 

מאת    [ 05/01/2014 ]
מילים במאמר: 408   [ נצפה 1225 פעמים ]

 
 

התנהלות העמותות בישראל הינה במידה רבה הודות לתרומות מגופים פילנתרופיים או תרומות פרטיות. אמנם קיימות עמותות אשר מצליחות ליצר הכנסה עצמית, אך עבור רוב העמותות, תרומות מהוות חלק ניכר מן התקציב שלהן, ולכן יש להן חשיבות עצומה להמשך פעילותן. לכן, ישנה חשיבות עצומה לניסוח ועריכת בקשות לתרומות באופן נכון ומקצועי כחלק מתהליך פיתוח משאבים של עמותה. עמותה עושה שימוש בתקציב העומד לרשותה לשתי מטרות עיקריות:

·         התנהלות שוטפת – חלק מסוים מן התקציב של כל עמותה משרת עבור ההתנהלות היומיומית של העמותה, והוא מיועד לכיסוי הוצאות דוגמת שכירות, משכורות, רכישת ציוד ועוד.

·         קידום פרויקטים חדשים – פיתוח והוצאה לפועל של פרויקטים בהתאם למטרות העמותה. לדוגמה, עמותת סיוע לנזקקים תשתמש בחלק זה של התקציב לשם פיתוח מערך חלוקת מזון, ביגוד או ציוד.

בעת תהליך גיוס כספים לעמותה, ניתן לבקש תרומות עבור הפעילות השוטפת של העמותה, עבור פרויקטים מסוימים או עבור שניהם. יש להתאים את הבקשה, לנסח ולערוך אותה בהתאם לכך, שהגורם אליו פנתה העמותה יבחן אותה באופן שונה, בין אם מדובר על קרנות פילנתרופיות, גופים עסקיים או תורמים פרטיים.

בקשות לתרומות עבור פעילות שוטפת של העמותה
תורמים פוטנציאליים בוחנים בקשות כאלו תוך שהם שמים את הדגש על בדיקת המצב הפיננסי של העמותה בעת קבלת הבקשה, וכן את ההתנהלות הפיננסית שלה עד לנקודה זו. במידה והם יסברו כי העמותה נתונה במשבר כתוצאה מהתנהלות בעייתית של מנהליה, הם עלולים לסרב לבקש לתרומה. יש להבין כי לרוב, קרנות פילנתרופיות, כמו גופים עסקיים, רואים בהתנהלות אסטרטגית נכונה ומקצועית בהתאם לנהוג בעולם העסקי תנאי למענה חיובי ולתרומה לעמותה.

בקשות לתרומות עבור פרויקט ספציפי של העמותה
גם עם קבלת בקשות כאלו תורמים פוטנציאליים ירצו להתרשם ולעיין בחומרים לגבי העמותה והתנהלותה עד כה, ובמידה ויתרשמו כי היא איננה מנוהלת באופן מקצועי, גדול הסיכוי כי יסרבו לבקשה. עם זאת, לרוב בוחני הבקשות יניחו כי עמותה אשר מבקשת לקדם פרויקטים חדשים אינה במשבר קיומי, ולכן ישימו דגש רב יותר על מידת ההזדהות שלהם עם מטרות העמותה ורצונם להיות שותפים בהגשמתן. ניתן לומר כי בדרך כלל, עמותה אשר פועלת למיקסום השימוש בכספי התרומות למען קידום המטרות החברתיות, ופחות לצורך הפעילות השוטפת שלה, תיהנה מתרומות רבות יותר ומסכומי תרומות גבוהים יותר. שמירה על קשר עם התורמים, ועדכונם לגבי האופן בו נוצלו כספי התרומות והביאו לקידום הפרויקט, תורם לחיזוק תדמיתה החיובית ולאמינות העמותה, ומגדיל את הסיכוי להמשך התמיכה בעתיד בדמות תרומות חוזרות.

המרכז לגיוס כספים הוקם במטרה לסייע לעמותות וארגונים ללא מטרות רווח בתהליכי פיתוח משאבים באמצעות קרנות פילנתרופיות בחו"ל. לקביעת פגישת ייעוץ ללא תשלום הקליקו: גיוס כספים לעמותות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב