גבר יקבל מאישה פיצויים גבוהים על גניבת זרעו
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

גבר יקבל מאישה פיצויים גבוהים על גניבת זרעו 

מאת    [ 15/12/2013 ]
מילים במאמר: 361   [ נצפה 1298 פעמים ]

 
 

לבית המשפט לענייני משפחה בירושלים הוגשו שלוש תביעות. תביעת אישה לאבהות ומזונות בשם הבת ותביעת איש לגניבת זרע כנגד האישה. מהאמור בפסק דינו של בית המשפט עולות העובדות הבאות.

בני זוג נשואים עשו ניסיונות רבים להביא ילד לעולם בדרך הרגילה ומשלא צלחה דרך זו ניסו את מזלם בדרך של הפריה תוך רחמית, כלומר באמצעות נטילת זרעו של הבעל, השבחתו והכנת גופה של האישה לקליטת הזרע בכדי שיפרה את ביצית האישה ברחמה. 

אלא שגם הניסיונות להביא ילד לעולם באמצעות הפריה חוץ רחמית לא צלחו ובני הזוג החליטו להיפרד, ולאחר מספר חודשים גם התגרשו. מספר ימים לפני סידור הגט בני הזוג קיימו יחסי מין בכדי לתת לאישה את זרעו של האיש והאישה אכן לקחה אותו.

באופן די מיקרי שהתה קטינה במעון בו שהה בנו של האיש מהנישואין שניים, והאישה סיפרה לגננת שהקטינה היא ביתו של האיש. הגננת שאלה את האיש אם זו ביתו והוא השיב לה שהקטינה נולדה מתרומת ביצית ותרומת זרע. כשנה לאחר מיכן פנתה האישה לבית המשפט בתביעת אבהות ודמי מזונות כנגד האיש, בוצעה בדיקת רקמות ונמצא שהאיש הוא אביה של הקטינה. האיש מצידו הגיש כנגד האישה תביעה לגניבת זרע כאשר הסתבר לו שהאישה השתמשה בזרעו להפריית ביצית אשר נתרמה על ידי אישה אחרת בחו"ל.

עיקר המחלוקת בין הצדדים נסובה סביב סוגיית ידיעת האיש והסכמתו לשימוש האישה בזרעו לשם הפריית ביצית שהיא אינה של האישה. האישה טענה שהאיש ידע והסכים לכך והאיש טען שלא ידע ולא הסכים.

בית המשפט קיבל את תביעת האישה לדמי המזונות בשם הבת אך מנגד גם קיבל את תביעת האיש לגניבת זרע. בית המשפט קבע שהנטל להוכיח את ידיעת האיש והסכמתו להפריה מוטל האישה, בבחינת "המוציא מחברו עליו הראיה", ולא עלה בידי האישה להרים נטל זה.

בית המשפט הוסיף שהתנהגות האישה מהווה הן עוולה נזיקית של תרמית ורשלנות והן הפרת חובת תום הלב וההגינות אשר חלים עליה, מכוח היחסים המשפחתיים ששררו בינה לבין האיש, וגם על כך יש לפצות את האיש.

בסיכומו של פסק הדין חייב בית המשפט את האישה לשלם לאיש כל סכום שהוא ידרש לשלם עבור מזונות הקטינה. וכן לפצות את האיש בסכום של 100 אלף ש"ח. ואף חייב את אישה לשלם לאיש 15 אלף ש"ח הוצאות משפט. 

הכותב הינו מנכ"ל ארגון  אידאה - זכויות הגבר במשפחה, ארגון אשר מספק תמיכה וסיוע לגבר בבעיות זוגיות, משפחה וגירושין, לרבות משמורת ילדים, הסדרי ראיה, מזונות אישה, מזונות ילדים, חלוקת רכוש, איזון משאבים, יחסי ממון, ידועים בציבור, אבות בעל כורחם, גניבת זרע, סרבני גט, אלימות במשפחה, פלילים במשפחה, וכו'.  
 
אידאה - למען זכויות הגבר במשפחה  
רח' היצירה 31, רמת-גן,     טל':  03-6132225  
מרכז מידע ארצי בשיחת חינם -  1800-270280
-   נאמנות וסודיות מלאה מובטחת  -
 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב