סעיף Tag Along זכות ההצטרפות הדרך לשמר את יחסי הכוחות שבינך לבין שותפיך
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

סעיף Tag Along זכות ההצטרפות הדרך לשמר את יחסי הכוחות שבינך לבין שותפיך 

מאת    [ 06/11/2012 ]
מילים במאמר: 375   [ נצפה 3502 פעמים ]

 
 

סעיף Tag Along או זכות הצטרפות , אשר מופיע פעמים רבות בהסכמי מייסדים , מטרתו לאפשר לכל בעל מניות בחברה להצטרף לכל עסקה של בעל מניות אחר למכירת מניותיו לצד שלישי . לפי הסעיף , כאשר אחד מבעלי המניות ( להלן : " המוכר " ) יבקש למכור את מניותיו בחברה לצד שלישי , יהיה עליו להודיע על כך ליתר בעלי המניות , ואלו יהיו זכאים להצטרף למכירת המניות באותם התנאים של המוכר , ובהתאם לחלקם היחסי במניות החברה , כך שיחסי הכוחות בין בעלי המניות ( מלבד הצד השלישי ) יישמרו .

 

השימוש בסעיף זה נועד בעיקר לשותפים בעסק או לבעלי מניות בחברה , המהווים מיעוט , ואשר אינם יודעים בשלב זה אם יהיו מעוניינים לרכוש את מניותיו של בעל המניות העיקרי בחברה , במועד בו יבקש למכרם ו / או חוששים מכניסת בעל מניות חדש שירכוש את מניות אחד השותפים . כמו כן , השימוש בסעיף נועד גם לאלו אשר משמשים משקיעים בעסק , והצד המקצועי בעסק הוא זה שמעוניין למכור את מניותיו לצד שלישי . מומלץ שזכות זו תהיה כלולה בהסכם המייסדים , והיא תאפשר ליתר בעלי העסק למכור אף הם מחלקם , מבלי להיות מחויבים להישאר בעסק עם צד שלישי כלשהו , בהיעדר בעלי המניות או השותפים אשר מנהלים את החברה ו / או מעניקים לה את הערך המוסף האחראי להצלחתה .

 

כמו כן , במקרים בהם אין בידי יתר בעלי המניות האפשרות לעמוד על הזכות לסירוב ראשון , המחייבת כל בעל מניות המעוניין למכור את מניותיו , להציעם תחילה לבעלי המניות האחרים , הכללת סעיף Tag Along בהסכם המייסדים תבטיח כי לא יהיה בידי המוכר להעביר את מלוא החזקותיו לצד שלישי בדרך שאיננה מכירת כל מניות החברה , ולא יוכל לנתק עצמו מהחברה מבלי לכלול בהסכם המכר גם את יתר בעלי המניות .

 

בדרך כלל קובע סעיף Tag Along שכאשר בעל מניות מבקש למכור את מניותיו לצד שלישי , ובעלי מניות נוספים בוחרים לעשות שימוש בזכות ההצטרפות , הרי שכל חלק אשר ירכוש משקיע חיצוני בחברה ינוכה מכל בעל מניות אשר הצטרף למכירה בהתאם לחלקו בחברה , ויחסי הכוחות בין בעלי מניות אלו ( מלבד המשקיע ) יישמרו . 

 

כך מבטיחה למעשה זכות ההצטרפות את יכולתם של בעליה לממש את ההשקעה שלהם ואת האפשרות ליהנות מעסקאות שבעלי מניות אחרים משיגים למכירת מניותיהם .

 

?

*נכתב בסיוע עו"ד עידן חוברס ממשרדנו

עוסק במיסוי בינלאומי, מיסוי נאמנויות, מיסוי מקרקעין, מע"מ, ירושת וצוואות- לרבות הלבנת הון, מיסוי יהלומנים, מיסוי ענף ההי-טק, רילוקיישן( relocation) ועוד. מחבר הספרים: "אמנות מס- 111 טבלאות השוואה"; אנציקלופדיית אמנות מס כרך ב'; "נאמנויות ומיסוי נאמנויות"; '"חוק מס הבולים"; סדרת ספרי מס ערך מוסף (כרכים א'-ד'); בעל מדור קבוע: לתכנוני מס בירחון "ידע למידע". ובעיתון "ליצואן" של מכון היצוא הישראלי, מחברם של עשרות פרסומים בירחונים מקצועיים; מרצה בלשכות עורכי הדין, רואי החשבון ומכון היצוא הישראלי. מ"מ יו"ר ועדת המיסים וסגן יו"ר ועדת הנאמנויות בלשכת עוה"ד בת"א. ליצירת קשר- טל: 077-7051717; Email: office@atax.co.il , מקור המאמר באתר המשרד- www.atax.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב