יהיה בסדר
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

יהיה בסדר 

מאת    [ 03/12/2007 ]
מילים במאמר: 648   [ נצפה 2314 פעמים ]

 
 
השחקנים בשוק ההון מתחילים לשחק מלוכלך. כל אחד חושב על האינטרסים שלו והפיצוץ עומד להתרחש.
הארופאים בלחץ כי הארו מתחזק מול הדולר ופוגע בכלכלה הארופאית העדינה.
האמריקאים רוצים דולר חלש בשביל למתן את הגרעונות ולעודד תיירות ופעילות כלכלית פנימית.
הסינים רוצים לשמור את הכסף של המשקיעים בתוך חוג סגור והבורסה מתפוצצת.
הסעודים קונים מכל הבא ליד ובכל הזדמנות נראת לעין. הפיצוץ יגיע מהאינפלציה.

האירופאים החליטו לא לעלות את הריבית למרות האינפלציה. מדיניות ארה"ב התהפכה ממצב של "לחימה באינפלציה" למצב של "לחימה בכלכלה הנומינאלית".הסינים, לא איכפת להם מכלום, רק שימשיכו לקנות את המוצרים שלהם. כך נוצרות בועות.
המנהיגים עוצמים עיניים ונמנעים מלטפל בבעיות האמיתיות ובתזמון הלא נכון. ואני ארחיב,שוק הדיור האמריקאי נופל כבר 3 שנים. חברות פשטו את הרגל, משפחות לא מחזירות חובות על משכנתאות, ערך הבתים יורד בעקביות. כל זה ועוד קיים שנים (!) ואינם תופעה חדשה בכלכלה האמריקאי. מתי נזכרו  המנהיגים בארה"ב "לטפל" בבעיה? כאשר פרץ המשבר בשיא עוצמתו. למה לא הורידו את הריבית הרבה לפני המשבר? הרי במשך שנים שוק הנדל"ן קורס, מה צריך יותר מזה? קטסטרופה.
עכשיו, המנהיגים פועלים למתן את המשבר הנוכחי תוך כדי התעלמות מהמשבר הבא (!) והוא האינפלציה. בעוד מספר חודשים ידברו על התפרצות אינפלציונית ויתעוררו ציפיות להעלאות ריבית והשווקים יעברו זעזוע רציני, הזעזוע יתגבר במיוחד אם שווקי המניות, האמריקאי והארופאי לא יפרצו לשיאים חדשים בחודש הקרוב. הגורמים להתנהגות של המנהיגים דיי מובנת, בסה"כ מדובר בבני אדם, אומנם בעלי יכולות גבוהות אך עדיין בני אדם. המנגנון הפנימי אצלנו מטפל רק במשברים והמדיניות משתנה רק כאשר היא כופה  את עצמה על מקבלי ההחלטות. עד למשבר המדינות היא "יהיה בסדר". בפרוץ המשבר המדיניות מתחלפת וגורמת לפאניקה ולאחר מכן חלה רגיעה מסוימת עד למשבר הבא אשר יטופל כמו בקודמו באיחור משמעותי לטובת הכלכלה ולטובת האזרח הקטן.
מאקרו כלכלה
בשבוע שעבר פורסם נתון המעודכן לצמיחה ברבעון השלישי של 2007. הנתון המקורי היה 3.9% צמיחה רבעונית במונחים שנתיים. הנתון עודכן ל- 4.9% בהתאם לצפיות השוק. מישהו אמר מיתון? איפה בדיוק? נתוני האינפלציה לחודש אוקטובר הסתכמו בהתאם לציפיות השוק ולתחזית הפד.שוק התעסוקה נשאר חזק כאשר הנתון לתביעות לדמי אבטלה פורסם בהתאם לצפיות השוק.נתוני המאקרו מאשרים, אין מיתון. בתאריך ה- 11.12.07 יפורסם שיעור הריבית החדש, הצפיות הן להורדה של 0.25% נוספים ל- 4.25%. אחרי ההורדה הצפי הוא - ירידות. במידה ולא תחול הורדת ריבית הצפי הוא - ירידות חריפות. הורדה של 0.5% לדעתי לא ראלית אבל אפשרית.
ניתוח שוק האג"ח
מניתוח שוק האג"ח עולה תמונה חיובית. הכסף יוצא ממניות לטובת אפיקים סולידים וע"י כך שוק המניות מתכונן לסיבוב עליות נוסף. שוק האג"ח למעשה תומך בהמשך המגמה העולה בשוק המניות.המסקנה לא השתנתה בחודש האחרון וזה חיובי לא רק לשוק המניות אלא לדולר האמריקאי ולכלכלה האמריקאית.
ניתוח שוק המניות
המדדים איחדו כוחות אך הפעם לכיוון העולה. סקטור הפיננסים התאושש יפה מאוד וכמו כן סקטור האנרגיה. שני הסקטורים עזרו ל-  500 S&P לתקן בצורה מרשימה את הגל היורד.המדדים כולם עדיין נסחרים מתחת לשיא הקודם ועדיין לא ביצעו HL. הצפי של הלונגיסטים הוא תיקון של יומייים, שלושה ומשם חוזרים לעלות - HL. השורטיסטים נכנסים לשורטים ומאמינים כי לא יהיה HL אלא שבירה של רמות התמיכה שהן המעוז האחרון של הקונים.
ניתוח שוק האופציות
הסטיות בשוק האופציות עלו משמעותית לאחר הראלי האחרון. שוק האופציות חוזה שהמדדים יבצעו תיקון למטה ושוק האופציות כבר מוכן לתיקון הזה. למעשה התיקון הוא לגיטימי לחלוטין. שוק האופציות שלילי.
ניתוח שוק הסחורות
מחירי הסחורות בעיצומו של תיקון אשר מתחילתו היה אגרסיבי ומהיר, מה שגרם לשוק המניות להשלים עוד מהלך יורד משמעותי. נכון להיום שוק הסחורות נמצא בתיקון יורד לאחר הפאניקה מהשבועיים האחרונים. החולשה במחירי הסחורות ובמיוחד במחיר הזהב משקפת או מצביעה על התמתנות המשבר הפיננסי בארה"ב בזכות הציפיות להורדות ריבית נוספות. כמו כן, חולשתם של מחירי הסחורות מאפשרים לדולר להתרומם מעט שכן מחירי הסחורות נקובים בדולרים והשווקים מאזנים את המחירים של הסחורות על ידי העלאת הערך הדולרי.
ניתוח שוק המטבעות
הריבית על הארו נשארה ללא שינוי. הארופאים בלחץ. הדולר עולה בזכות "תחושות" שהמשבר לקראת סיום בזכות הורדות הריבית הקרובות. אך המטבע עדיין נסחר במגמה יורדת ועם חידוש המסחר השבוע הצפי הוא, חזרה למגמה הראשית. הצפי הוא המשך ירידה בדולר עד להורדת הריבית.
!Trade Safe - תוכנית אימון אישית לסוחרים בניירות ערך.

מטרת התוכנית היא להפוך תוך זמן קצר לסוחר האולטימטיבי - לסוחר הטוב ביותר.
בתוכנית האימון משלבים סגנונות מסחר כגון SWING ו- DAY על מניות, אופציות וחוזים עתידיים
כאשר המטרה הסופית היא ליצור הכנסה נוספת או עיקרית ממסחר בניירות ערך.

לפרטים נוספים:
2199742 - 054

בברכה
אייל כרמי
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב