מבחנים באנגלית
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מבחנים באנגלית 

מאת    [ 17/10/2011 ]
מילים במאמר: 515   [ נצפה 4253 פעמים ]

 
 

מבחנים באנגלית גורמים לצערנו להרבה תלמידים לעוגמת נפש מכיוון שהרבה מאוד תלמידים מתקשים במקצוע האנגלית. המבחנים לא תמיד משקפים את הידע של התלמידים מסיבות שונות. ישנם תלמידים שחווים לחץ לפני מבחנים באנגלית ויש להם בלק אאוט בדיוק בזמן המבחן ולמרות שהם למדו הרבה המבחנים לא מצליחים לשקף את הידע שלהם. ישנם גם תלמידים לקויי למידה שלא אובחנו ולכן תוצאות המבחנים שלהם לא משקפות את היכולות האמיתיות שלהם. ובכל זאת ישנם הרבה מאוד דרכים שניתן ללמוד להצליח בהם במסגרת מבחנים באנגלית.

ראשית, חשוב מאוד לבדוק כיצד אתם מגדירים הצלחה. ישנם הורים או תלמידים שעבורם הצלחה במסגרת של מבחנים באנגלית זה קבלת ציונים של 90 ומעלה. כל ציון מתחת לזה לא נחשב עבורם הצלחה. לעיתים, יש להבין שיש מקצועות שבהם לילד יש קושי וצריך לראות מהו הקושי. אם לתלמיד יש ציון 85 בתעודה זה לא מעיד בהכרח על קושי, אלא הרצון להצליח יותר היא שאיפה למצוינות . חשוב לשאוף למצוינות כי עצם השאיפה והרצון החזק להצלחה יחד עם ההשקעה וההכוונה יכולה להביא את התלמיד למטרה הנכספת הזאת. יחד עם זאת, חשוב לעודד את התלמידים האלו ולהדגיש ולומר להם שהם תלמידים טובים ושהם בהחלט מצליחים במסגרת של מבחנים באנגלית במיוחד מכיוון שזו שפה שנייה ומדובר בציונים לא רעים בכלל. ישנם הורים שעבורם ציונים של מעל ל70 נחשבים הצלחה וישנם כאלו שעבורם ציון עובר נחשב הצלחה כל עוד הילד בהקבצה א'. לכל אחד יש את הקריטריונים האישיים שלו להצלחה. באופן כללי הייתי רוצה להגדיר הצלחה כתחושת סיפוק של ידע והבנה שמדובר בשפה כמו אנגלית וקבלת ציונים מ75-80 ומעלה בהקבצה א' ובחמש יחידות .בכל אופן, ניתן להצליח ברמות שונות של מבחנים באנגלית גם בהקבצות ב' ו -ג' וגם ב 4  יחידות וגם ב- 3 יחידות באנגלית בציונים של 80 ומעלה. העיקר היא המוטיבציה של התלמידים והנכונות של המורים וההורים לעזור לילדים בהשגת מטרות אלו.  כמובן שככל שעולים ברמת האנגלית ובעקומת הציונים ומשפרים אותם כך תחושת הסיפוק וכמובן הידע וההבנה עולים וכן ככל שמצליחים להגיע לציונים גבוהים יותר כך גם עולה המוטיבציה להמשיך ולהשקיע באנגלית בפרט ובלימוד לקראת מבחנים באנגלית בכלל.

שנית, חשוב מאוד לעודד את ילדיכם בכל שלב בלימודיו. ואני מתכוונת גם לעודד את הילד באופן חיובי גם כאשר הילד מקבל ציונים גרועים במסגרת של מבחנים באנגלית. כאן גם המקום לשקול קבלת עזרה על ידי שיעורים פרטיים כדי לחזק את הילד ואז חשוב לבדוק בשיעורים הראשונים האם לילד ולמורה יש כימייה ודינאמיקת לימודים טובה וכמובן, כדי שילדיכם יצליח בסופו של דבר באנגלית כדאי גם לבחור מורה טוב ומיומן עם מספיק ניסיון במתן שיעורים פרטיים  וכן ניסיון ספציפי עם תלמידים מתקשים במיוחד, עם תלמידים בעלי לקויות למידה, עם תלמידים שצריכים רק העשרה או בהגשה לבחינות בגרות באנגלית. באנגלית יש המון רמות לימוד גם בבית הספר היסודי בחטיבה ובפרט בתיכון וכדי שילדכם יצליח במסגרת של מבחנים באנגלית   בסופו של דבר כדאי לבחור במורה עם ניסיון שיש לה גישה לילדים ובני נוער וכן מעודכנת בתכני ההוראה במשרד החינוך ובדרישות החדשות ובמבנה בחינת הבגרות החדשה באנגלית.

לסיכום, מבחנים באנגלית  אולי  לא תמיד משקפים את הידע והיכולת האמיתית של ילדיכם מכל מיני סיבות אך בכל זאת יש סיבות רבות ורצון רב להצליח בהם משום החשיבות של האנגלית כשפה בינלאומית שעצם ידיעתה ברמה טובה תוכל לשפר את עתיד ילדיכם ולכן חשוב מאוד להשקיע וללמוד לקראת מבחנים באנגלית.

כותבת המאמר היא יעל זנו מורה לשעורים פרטיים וקבוצתיים. לשיעורים פרטיים באנגלית  - http://www.english-yael.com/    אנסין באנגלית -- http://www.english-yael.com/english-unseen.html בגרות באנגלית -- http://www.english-yael.com/bagrut-in-english.html

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב