תלמוד עשר הספירות חלק א' הסתכלות פנימית, מאמר 1: פתיחה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

תלמוד עשר הספירות חלק א' הסתכלות פנימית, מאמר 1: פתיחה 

מאת    [ 04/07/2011 ]
מילים במאמר: 389   [ נצפה 2109 פעמים ]

 
 
תלמוד עשר הספירות- חלק א' "הסתכלות פנימית" מאמר 1
המחבר: שמואל קרמרמן

פתיחה
שפת הקבלה מכונה בשם "שפת הענפים" בהתאם לדימוי של תמונת עץ ששורשיו כלפי מעלה ויוצאים מעולם האצילות וענפיו משתלשלים כלפי מטה דרך עולמות רוחניים תחתונים - בריאה, יצירה ועשיה עד להגיעם אל העולם הגשמי שמתחת לעולם העשייה. הכוונה בשפת הענפים הינה לתאר את הקשר שבין הגורמים, הסיבות וההסברים אשר חבויים בעולמות הרוחניים אבי"ע בגישת עילה ועלול לבין התוצאות שמתגלות בפועל במציאות גשמית שמתהווה בעולמנו.
השורשים שמצויים בעולמות עליונים מסמלים את האמת והמקור למתהווה בבריאה ובעיקר בעולם השפל ביותר שהוא העולם הזה, שבו באים לידי הגשמה ענייני הבריאה. הענפים שמשתלשלים מכל העולמות הרוחנים התחתונים מכילים בתוכם, באופן מודרג, את המידע האמיתי שצפון בשורשים שבעולם האצילות ושמועבר מהוויה רוחניות בלתי נתפסת למציאות גשמית פעילה בעולם החומר.
לכל הקיים בעולם החומרי יש שורש ייחודי משלו בעולמות רוחניים עליונים. מכיוון שבעולם הזה ישנם ריבוי ופירוד של עניינים ואירועים ונבראים ניתן לשער כי באופן דומה קיימים שורשים שונים ונפרדים בעולמות עליונים, כל אחד בפני עצמו, שאחראים על המתחולל בעולמנו. אין שורש אחד שדומה לשורש שני ולכן, כל עניין, אירוע או נברא מסוים שמתגלה בעולם הזה נובע משורש אחד יחודי אשר מצוי בעולם האצילות וממנו האמת אודותיו משתלשלת דרך ענפים עד להתגלותה ולהוצאתה לפועל כאן.
אם כך, מה שמתחולל בעולם הזה אמור לשקף את מה שקורה בעולמות רוחניים עליונים. אם בעולם החומרי הכיוון הוא לקראת הטוב, גם בעולמות עליונים יש התעלות והטהרות. לעומת זאת, אם בעולמנו מתחזקת הנטייה אל הרוע, כי אז גם בעולמות עליונים ישנה התדרדרות רוחנית וירידה בטוהר.
תפקידה של חוכמת הקבלה הינה ללמד ולהורות על הקשר שבין השורשים לבין הענפים. על הלומד אותה להקפיד ביותר על זיהוי העניין וקישורו הנכון אל הענף והשורש שממנו הוא מתפצל. ואכן, מי שבקי בחוכמת הקבלה לעומקה מסוגל להבין ולפענח את שפת הענפים על מנת שאחרים יוכלו להבין כיצד נעשה הקשר שבין השורש לענפים ולאיזה שורש מתקשר עניין מסוים ולאן העתיד מוליך את השתלשלות הדברים. הקושי הגדול בכך נובע מהצורך להכיר היטב את סוגי השורשים והענפים ולהגיע אל הידיעה, כיצד נעשית ההשתלשלות דרך העולמות העליונים עד להגעה אל הענף הייחודי שבעולם הזה. ידע כזה נחשב כמורכב ומסובך מאד ומתבסס, בין השאר, גם על לימוד השפעתן של עשר הספירות על הנהגת הבריאה והמתחולל בה. ההנחה היא, כי הלימוד וההעמקה בידע שקשור אל מערכת הספירות והפרצופים (אינטראקציה בין הספירות) מוליכים להבהרת הקשרים ולאיתור מסלול ההשתלשלות של הענפים החל מהשורשים הנסתרים שבעולמות עליונים ועד לעולם הגשמי.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:



מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב