די כבר!! די!! אין דבר כזה בעברית!!
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

די כבר!! די!! אין דבר כזה בעברית!! 

מאת    [ 05/11/2008 ]
מילים במאמר: 280   [ נצפה 4271 פעמים ]

 
 
בכל המדינה פשתה המגיפה המזעזעת. עיתונאים, פרופסורים, ח"כים, שרים ומי-לא. פרופסורים לספרות, ריבונו של עולם, או שרת-החינוך, או עורכים לשוניים (בעיני עצמם בלבד, כמובן) מוציאים מפיהם וממקלדתם זוועות כגון "יש לנו את", "לא היה להם את", "הסבתא", "האבא", "במידה ו..." וכיוצא-באלה מריעין-בישין. והרי כל השומע (והיודע עברית נכונה) תצילנה שתי אזניו!! שלוש, אם כוללים גם את האזן התיכונה בעסק. ועל הנזק, המחריד מכל, לעינינו - הנאלצות לחזות, מדי-יום-ביומו, בזוועות הנוראות-מכל הללו, המודפסות שחור על-גבי עיתון (או, חמור אף מכך: ספר) - כבר אינני מדבר. אלהים אדירים!! מדוע אין חוק, באקדמיה שלנו הגוועת - הכופה, על כל החפצות והחפצים, ב"תואר" כלשהו - לסיים, ראשית-חכמה, בהצטיינות יתרה, את כל קורסי החוג ללשון עברית?!
מדוע על אזניי ועיניי להתייסר, בכל אותן זוועות איומות, בכל אותן אולטרא-קטסטרופות?

אז - בחיאת, לפני שאני מתחרפן סופית - די!!
אין דבר כזה, "יש ל... את" ואין דבר כזה, "אין ל... את". זהו מבנה, שהועתק מן השפות ההודו-אירופיות ואין לו מקום בעברית.

אין דבר כזה, "במידה ו...". במלה "מידה", יש להשתמש אך ורק במקרים בהם, אכן, מדובר במידות - וגם אז, אך ורק "במידה ש...". "במידה ו..." הוא תפלץ לשוני בלתי-חוקי, אשר אין לו מקום בעברית.

אין דבר כזה, "האמא", "האבא", "הסבא", או "הסבתא". בבטאכם זוועות איומות-מכל אלה, חושפים אתם את בורותכם, כי הדבר מוכיח, שמימיכם לא למדתם ארמית; שהרי, לו למדתם ארמית, יודעים הייתם, שסיומת הקמץ + אל"ף, היא סיומת-היידוע - ולפיכך, "אמא" = "האם". "אבא" = "האב". "סבא" = "הסב". "סבתא" = "הסבה" (צורה שנעלמה, משום-מה, מן העברית המודרנית, אולם ניתן לראותה, בתרגומים ישנים במיוחד - למשל, התרגום העתיק ל"ילדי-המערות", מאת זונלייטנר - ובהחלט מומלץ להשיבה, לשימוש יומיומי...). ולפיכך, באמרכם "האבא", למשל, למעשה אומרים אתם "the the father", שזו שטות גמורה ומוחלטת.

אז - בחיאת, חלאס!!!
סופר, משורר, עורך, הוגה-דעות, פובליציסט, אינטלקטואל, מתרגם, רעיונאי ("קופירייטר"), מעצב והומוריסטן רחובותי מקורי ביותר, בעל עמדות שמאלניות אולטרא-רדיקאליות בכל נושא ונושא. בשנים 2005-2007 למדתי, באוניברסיטה העברית - הר הצופים (לימודי הודו, בורמה, רוסיה, פולין ואוקראינה, לשון עברית ומעט בלשנות כללית). יליד-רחובות (1975) והתגוררתי גם בתל-אביב (1998-1999 ו-2001), בבודאפשט (1998), בחיפה (2004-2005) ובירושלים (2005-2007). מרקסיסט, אנארכיסט, נודיסט, דאואיסט, רומנטי מאד, מחבק-עצים ומבטל-מגדר. מאמין בדת הפרדס.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב