התרשלות צוות רפואי בהשארת גוף זר בגוף המטופל לאחר ביצוע ניתוח
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

התרשלות צוות רפואי בהשארת גוף זר בגוף המטופל לאחר ביצוע ניתוח 

מאת    [ 27/01/2011 ]
מילים במאמר: 397   [ נצפה 1180 פעמים ]

 
 

לעתים אנו נחשפים למקרים בהם הצוות הרפואי שוכח בגופו של מנותח, גוף זר רפואי (לרוב פד או כלי רפואי שנעשה בו שימוש במהלך הניתוח), תוך שהוא מתעלם משימוש בטפסי מעקב שנועדו לספור את השימוש בציוד שהוקצה לניתוח לפניו ולאחריו על מנת לוודא שלא נשכחו עזרים רפואיים בגוף המנותח.

טפסים אלו, אם מולאו כראוי ובדייקנות על ידי הצוות המטפל, ימנעו באופן מוחלט השארת גוף זר רפואי בגופו של מנותח וכן נזקים שיגרמו לו בשל כך.

במקרה שאסקור מדובר על אדם כבן 40, איש אחזקה במקצועו, שהגיע לבית חולים בצפון לשם ביצוע ניתוח בקע פשוט. במהלך הניתוח, ומסיבה שאינה ברורה, שכח הצוות המטפל פד משומש בתוך גופו של המנותח, תפר את מקום הניתוח ושחרר את האדם לביתו.

לאחר הניתוח, החל המטופל לסבול מכאבים עזים שבעטיים פנה לרופא המשפחה שבבדיקה גופנית מהירה חשד בהמצאות גוף זר והפנה אותו בדחיפות לביצוע צילום שאבחן גוף זר בבטנו. לאחר האבחון נקבע למטופל ניתוח נוסף להוצאת הגוף הזר שלאחריו הונחה לחופשת מחלה בת חודש וחצי.

מאחר והנזק למנותח הסתכם בכאבים של מספר ימים, ביצוע ניתוח מיותר להוצאת הפד וכן אובדן ימי עבודה של חודש וחצי (בשל ימי מחלה שהונחה להם בהוראה מפורשת מרופאיו), לא הייתה כל הצדקה להגיש תביעה לבית המשפט, ניהול תיק במשך כשנה עד שנתיים, וכן יצירת הוצאות רפואיות בנות אלפי שקלים ומעלה שישלם הלקוח (תשלום אגרת בית משפט, עלות חוות דעת רפואית וכו'), על אף שיוחזרו לו בסיום התביעה.

עם זאת, מאחר וכל פסיקות בית המשפט השונות קבעו חד משמעית כי השארת גוף זר בגופו של מנותח הינה רשלנות של הצוות המטפל, רשלנות אשר בעטייה יחויב בית החולים ברשלנות (ובפועל חברת הביטוח המבטחת אותו), עליה ישלם בפיצוי בשל הנזק שנגרם, נעשתה פנייה לחברת הביטוח של בית החולים לשם סיום התיק בפשרה טרם הגשת תביעה.

כאן המקום לציין כי הערכאות שדנו בתיקי רשלנות רפואית שעניינן השארת גוף זר, פסקו סכומי פיצוי שנעו בין 60,000 – 100,000 ש"ח וזאת בהתאם למשתנים שונים רבים כגון הסבל שנגרם למטופל, כמות הניתוחים המתקנים, נזק נוסף שנגרם בשל השארת הגוף הזר ו/או הניתוח המתקן (כדוגמת צלקות, אובדן ימי עבודה וכו'...).

כמובן שסכומים אלו שולמו לאחר ניהול התיק לאורך תקופה של למעלה משנה, ותשלום הוצאות משפטיות כאמור.

לאחר התכתבות שנמשכה כחמישה חודשים, נסגר התיק לאחרונה בפיצוי כולל של 55,000 ש"ח לשביעות רצונו המלאה של הלקוח.

 

הערה 1: מדובר במקרה אמיתי שטופל בעבר על ידי הכותב וטרם הגשת תביעה לבית משפט.

הערה 2: אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי ואין הוא מחליף פנייה לעורך דין, לשם הערכת סיכויי תביעה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב