* הרצחת וגם ירשת - נסראללה משלים את מהלך ההשתלטות הפוליטי הזדוני על ממשלת לבנון ומוסדותיה הריבוניים .עדכון פוליטי מלבנון - גיל שמואלי 26.01.2011
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

* הרצחת וגם ירשת - נסראללה משלים את מהלך ההשתלטות הפוליטי הזדוני על ממשלת לבנון ומוסדותיה הריבוניים .עדכון פוליטי מלבנון - גיל שמואלי 26.01.2011 

מאת    [ 26/01/2011 ]
מילים במאמר: 891   [ נצפה 2018 פעמים ]

 
 

 

"הרצחת וגם ירשת " נסראללה  משלים את מהלך ההשתלטות הפוליטי הזדוני  על ממשלת לבנון ומוסדותיה הריבוניים .

עדכון פוליטי מיוחד מלבנון  מאת : כותב מומחה  גיל שמואלי , חבר הליכוד העולמי

מועמד האופוזיציה השיעית (חיזבאללה) לראשות תפקיד ראש הממשלה
מוחמד נג'יב עזמי מיקאתי 
השיג בשעה זו את הרוב הדרוש בפרלמנט והוטל עליו להרכיב את הממשלה החדשה זאת לאחר נפילתה הדרמטית של ממשלת סעד חרירי, מיאקטי איש עסקים (סוני) אייל הון מתעשיית הטלקום נולד בעיר טריפולי , ונחשב ידיד אישי של הנשיא הסורי באשר אל אסד .

בשלב זה לא ידוע אם מיקאטי יסיים את שיתוף הפעולה של ממשלת לבנון עם בית הדין המיוחד של לבנון לחקירת רצח רפיק אל חרירי (STL) כפי שדורשת תנועת חיזבאללה .

בתוך כך  אלפי אזרחים לבנונים סונים שיצאו אתמול  (ג') להפגנות ברחובות ביירות וטריפולי במסגרת אירועי "יום הזעם" תקפו ושרפו ניידת שידור של תחנת אל גאזירה ומחו בצורה חסרת תקדים כנגד נסיון ההשתלטות של חיזבאללה על לבנון וכנגד מועמדה לראשות הממשלה מקיאטי שהשיג רוב בפרלמנט הלבנוני להקמת ממשלה חדשה לאחר עריקתו  של מנהיג הדרוזים בלבנון ואליד גונבלא'ט ממחנה ה- 14 במרץ של חרירי ,  גונבלא'ט הוא שהביא לרוב של 65 מנדאטים בפרלמנט לחיזבאללה ולמחנה הפרו שיעי בלבנון  .

 גונבלאט נפגש עם הסורים כדי לקבל את תמיכתם והגנתם מפני האיום השיעי על הכפרים הדרוזים בלבנון אותו קיבל ישירות מפי מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה בפגישתם המתוקשרת – נסראללה איים על גונבלא'ט בפעולה צבאי במידה והוא לא ייתן הוראה מיידית לחברים במפלגתו לתמוך בממשלת חיזבאללה החדשה .

מחנה חיזבאללה הנודע גם בשם מחנה ה- 8 המרץ כולל גם את תנועת "עמל" השיעית  בראשות נבי ברי יו"ר הפרלמנט הלבנוני , וגם את תנועתו של מישל עאוון הנוצרי (מארוני) תנועת הזרם הפטריוטי החופשי  , עאוון  לשעבר גנרל צבא לבנון שתומך במחנה חיזבאללה שב ללבנון  ב- 7 במאי 2005 מגלות בצרפת - כמה ימים לאחר  נסיגת הכוחות הסורים מלבנון. יש לזכור שהסורים הם שתקפו בשעתו את עאוון במטוסי קרב ב- 13.10.1990 עת שהה בארמון הנשיאות בעבדא עם משפחתו  לאחר שנכנע וברח למעונו  של שגריר צרפת בלבנון ולאחר מכן יצא לגלות בצרפת . ום - נולד בעיר טריפולי נחשב פרו סורי מובה ידיד אישי של הנשיא הסורי באשר אל אסד . בשלב זה לא ידוע אם Mikati יסיים את שיתוף הפעולה של ממשלת לבנון עם בית הדין המיוחד של לבנון (STL), כפי שדורשת חיזבאללה .בתוך כך אלפי לבנונים סונים שיצאו היום (ג')לרחובות במסגרת "יום הזעם" תקפו ושרפו ניידת שידור של תחנת אל גאזירה ומחו כנגד ארגון חיזבאללה ומועמדו שהשיג רוב בפרלמנט הלבנוני לאחר עריקתו של מנהיג הדרוזים בלבנון ואליד גובלאט למחנה 8 במרץ של חיזבאללה שהביא לרוב של 65 מנדאטים לחיזבאללה ולמחנה הפרו שיעי בלבנון הכולל גם את תנועת "עמל" בראשות נבי ברי ותנועתו של מישל עוון הנוצרי (מרוני) שגם הוא ערק למחנה חיזבאללה .

ראש ממשלת לבנון המודח סעד אל חרירי מקבל בימים האחרונים  גיבוי וחיזוק מהמחנה נוצרי ,נשיא לבנון לשעבר ומנהיג הפלנגות הנוצריות (כתאייב) 

 אמין ג מאייל, אשר אמר בראיון טלוויזיה לתחנת  Future TV בשבת: "הגוש הפרלמנטרי של מפלגת הפלנגות ימנה ראש הממשלה, סעד חרירי להרכיב את הממשלה הבאה,"  אמין גמאייל נפגש בימים האחרונים עם מספר מנהיגים משפיעים בינהם נשיא מצריים חוסני מובארכ שחזה לא פעם את המתרחש בארץ הארזים והביע דאגתו מפני השתלטות השיעים על לבנון .

לבנון השסועה והמדממת נעה בכיוון מסוכן ומסתורי מאז מחנה 8 במרץ בראשות חיזבאללה הממשיכה לשבש את פעילות מוסדות המדינה הלבנונית ומנסה להשתלט על לבנון . בנושא זה הודיע  מנהיג הגוש הסוני ויו"ר מפלגת "מוסתקבל" , פואד סניורה, בראיון לרשת אל ערביה כי:" על סמך כל הנתונים הזמינים אין תחליף לסעד חרירי כראש הממשלה החדש של לבנון . "

ראש ממשלת לבנון סעד אל חרירי התוודע בשיחה סגורה ונרגשת עם ואליד גונבלא'ט מנהיג העדה הדרוזית בלבנון : "הם רוצים שאני אכנע ואמשיך לוותר ולוותר תוך כדי שהם מכוונים אקדח טעון לראשי ...!" על פי מקורות בעולם הערבי  נשיא סוריה בשיחה נזעמת לנישא צרפת ניקולא סרקוזי האשים את חרירי בגין פגיעה ביחסים של סורייה עם מלך סעודייה . מקורות בצרפת טענו כי יש מקום להשוואה בין ההתקפות המילוליות של אסד נגד חרירי הבן לפגישה הסוערת של אסד עם אביו המנוח ראש הממשלה לשעבר רפיק אל חרירי זמן קצר לפני מותו .

סעד אל חרירי , הנמצא באחד מהרגעים הקשים בחייו מאז רצח אביו חזר ללבנון בידיים ריקות לאחר שנפגש עם ראש ממשלת טורקייה טייפ ארדואן וגילה כי הטורקים בחרו לרקוד על 2 חתונות מצד אחד כמדינה סונית - להמשיך להביע תמיכה בסונים ומצד שני להימנע מעימות וסיכסוך ישיר עם השיעים .

אין ספק כי חולשתה של ארה"ב  וחוסר רצונה המתמשך מלנקוט עמדה תקיפה ולהתערב  בפועל בסיכסוך העדתי בלבנון לצד נסיגת סורייה מתמיכתה בסעד אל חרירי הם שסייעו  להתחזקות מחנה חיזבאללה שהצליח להפיל את ממשלת חרירי החופשית זאת לאחר דחייה של העיסקה הסורית/סעודית בין חרירי לחיזבאללה בכל הקשור לקבלת תוצאות פסק הדין של בית המשפט המיוחד לרצח האב - רפיק אל חרירי .

מקורות בצרפת טענו כי יש מקום להשוואה בין ההתקפות המילוליות של אסד נגד סעד חרירי, לפגישה הסוערת עם אביו המנוח ראש הממשלה לשעבר, רפיק חרירי, עם נשיא סוריה לפני הירצחו. סורייה עם מלך סעודי - מקורות בצרפת טענו כי יש מקום להשוואה בין ההתקפות המילוליות של אסד נגד סעד חרירי, לפגישה הסוערת עם אביו המנוח ראש הממשלה לשעבר, רפיק חרירי, עם נשיא סוריה לפני הירצחו

 

 

© כל הזכויות שמורות - גיל שמואלי ,כותב מומחה 

    ת.ד 12036 - נהריה 22344

    טל 04-9511963

גיל שמואלי , כותב מומחה - ציר הליכוד ( ישראל ) בוועידת הליכוד העולמי ולקונגרס הציוני   חבר הוועדה המדינית בליכוד העולמי  חבר חטיבת בוגרי בית"ר בא"י href="mailto:gi_s@walla.comgi_s@walla.com">">gi_s@walla.com             טל-פקס : 04-951-1963

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב