מתי להוציא חשבונית על פי חוק מס ערך מוסף?
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מתי להוציא חשבונית על פי חוק מס ערך מוסף? 

מאת    [ 11/06/2007 ]
מילים במאמר: 220   [ נצפה 7795 פעמים ]

 
 
חדשים לבקרים נשאלת השאלה: מתי עלי להוציא חשבונית ולהתחייב בתשלום מס ערך מוסף(מעמ)?השאלה הזאת נסמכת על הטענה, שאם לא קבלתי תשלום ,מדוע אפוא עלי לשלם מעמ? באופן זה אני למעשה מממן סכומים אשר טרם התקבלו לידי! אכן, נושא זה ראוי להבהרה ודיון.

ראשית- יקוב הדין את ההר! אם חוק מע"מ קובע את הנהלים על פיהם יש לנהוג, אזי יש להצמד ולמלא אחר הוראות החוק ככתבם וכלשונם.

שנית- הטענה הזאת רק בחלקה נכונה, כי עסק אשר משלם לספקיו בתנאי אשראי אשר נקבעו ביניהם, מקזז סכומי מע"מ אשר בחשבוניות שהוא קבל אף אם טרם שלם אותם. פרוש הדבר שהנזק המימוני קטן במידת מה.

ברור שככל שהעסק רווחי יותר או שעלויות היצור שלו הם בעיקר שכר עבודה, או מעט תשומות של ספקים , אזי יש נזק מימוני יותר גדול. יש לציין כי לא כל העסקים חייבים להוציא חשבונית מס לפני קבלת התשלום. חוק מע"מ קובע סיווג של עסקים מסוימים כמו בעלי מקצועות חפשיים (סוכני ביטוח, עורכי דין, רואי חשבון, שמאים ואחרים) אשר חייבים להוציא חשבונית מס עם קבלת התמורה. מובן שבמקרים אלה לא קיימת בעית מימון מע"מ.

ישנם מקרים נוספים של עבודות מתמשכות אשר אין יכולת להפריד בין חלקי העבודה, ומתקבלים בגינה סכומי מקדמות על חשבון הביצוע, גם אז קובע החוק כי יש להוציא חשבונית מס תוך 7 ימים מקבלת התמורה.

האמור לעיל אינו במקום האמור בחוק ובכל מקרה האמור בחוק הוא הקובע.

רו?ח יונה לוי, בעל ניסיון למעלה מ-30 שנה בייעוץ, ליווי וביקורת של עסקים במגוון רחב של פעילויות, הן בתעשייה והן לנותני שירותים. מייצג שנים רבות נישומים מול רשויות המס השונות, עורך חישובי מס והחזרי מס לשכירים. הייצוג הוא בפני פקידי שומה רבים, בעיקר לתושבי הצפון אך לא רק.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:



מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב