בניין הזוגיות - בניית הזוגיות ותחזוקתה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

בניין הזוגיות - בניית הזוגיות ותחזוקתה 

מאת    [ 22/08/2010 ]
מילים במאמר: 835   [ נצפה 2125 פעמים ]

המאמר מדמה את הזוגיות והקמת התא המשפחתי לבניית בית פיזי, בבניית בית ישנם מאפיינים דומים לבניית זוגיות ומשפחה, הבניה מתחילה מהרצפה, נמשכת בקירות ומסתיימת בגג, כמו בית כך גם התא המשפחתי עומד בפני כוחות חיצונים ופנימיים  המפעילים לחץ ועלולים להביא לקריסתו,זיהוי הכוחות והלחצים ,איתור ותיקון סדקים בזמן,חיזוק מתמיד של הקירות, שימור ההבנות ההדדיות שהיוו בסיס להקמת הבית,חיזוק האמון ההדדי והאמונה, ישמרו את הבית לאורך זמן.

 

בנית הבית (הקמת הזוגיות)

כל קיר מייצג תמהיל של רצונות צרכים ומידת החשיבות שמיחסים בני הזוג לתחומים המצוינים.

הצרכים של כל בן זוג אינם חייבים להיות במינון זהה ועוצמתם עשויה להשתנות בתקופות שונות ועל צירי זמן שונים.

בסיס ההסכמה לשיתוף והנכונות לויתורים ולפשרה

רצפת הבית היא הבסיס המאפשר את בניית הבית, הרצפה היא ההבנה והנכונות להקים בית, והיא מבטאת ראייה עין בעין של רוב הדברים המשותפים ,נכונות לשותפות בחיים ולגורל משותף, בקיצור הרצון להיות ביחד.

קיר התכונות האישיות

הקיר המבטא את המשיכה לתכונות כגון:חוכמה,הומור,בגרות,אחריות,טוב לב,הגיון,רגישות, וכל אותם תכונות הקיימות אצל בני אנוש,ברור שלא כל התכונות קימות במינונים זהים אצל כולם וגם לא אצל אותו אדם,אבל מדובר באותן תכונות שקימות אצל בני הזוג וגורמים להם למשיכה הדדית.

קיר התכונות הפיזיות

הקיר מבטא את המשיכה הפיזית ,מראה,שפת גוף,יחסי מין.

קיר ההיגיון הכלכלי

הקיר מבטא את השיקול הכלכלי של השותפות הזוגית וכולל את תחום העיסוק שלהם,רמת ההשתכרות,משפחה עם אמצעים, הגיון הכלכלי אומר:" שיחד יהיה יותר קל כלכלית מאשר לבד", או עם חלופה אחרת, זהו קיר עם רציונאל ברור וחשבון פשוט.

קיר המשפחתיות

קיר המבטא את הרצון לשייכות לתא משפחתי ולגידול ילדים, ולתחושה של להיות ביחד ולהיות אוהב ונאהב.

גג הבית הוא האמונה בזוגיות ,האמונה ההדדית אחד בשני שבימים קשים יש על מי לסמוך ושתהיה משענת הדדית,קיום אמונה זו יאפשר לזוגיות להתמודד עם "אסונות משמיים" וימים קשים.

האמונה בעוצמת הקשר והיכולת לעמוד מול כוח עליון

הגג אשר נשען על הקירות  מסמל את קיום הבית, נפילת הגג  מסמנת את נפילת הבית, נפילת הגג מסמלת את אובדן האמונה בזיווג ואובדן האמונה  שיהיה טוב יותר בעתיד, בהעדר אמונה אין בית.

תחזוקת קירות הבית (תחזוקת הקשר הזוגי)

כל קיר בנוי משכבות שהם פועל יוצא של שילוב הצרכים והרצונות של הדיירים בבית, במהלך שנות הזוגיות שכבות קיימות מתעבות או הופכות דקות יותר, מתווספות שכבות חדשות שונות  לכל קיר כתוצאה משיפוצים ונגרעות שכבות שנפלו, שכבות גם נסדקות חלק מהסדקים ניתן לשיקום ואז שכבת הקיר ניצלת, חלקים מהסדקים שאינם מתוקנים בזמן נופלים .

עובי השכבות איננו זהה ומיצג את מידת החשיבות שכל צד מייחס לתחום שמייצג הקיר.

הנגזרת מעובי השכבות הוא עובי הקיר, מאחר וכל קיר מייצג תחום שונה, המשמעות היא  שקירות הבית הם בעובי שונה.

מצב הקירות משתנה ללא הרף במהלך חיי הזוגיות, מצב הקירות משפיע על חוזקו של הבית לעבור משברים בתחומים שונים.

ככל שהקירות עבים יותר ומרובי שכבות וללא סדקים, עמידות הבית גדלה ולהיפך, קירות עבים יאפשרו לבית לעבור גם סערה חיצונית, קירות דקים לא בטוח

הגג נשען על הקירות, נדרשים לפחות שתי קירות לתמוך בגג, ברור שככל שמספר הקירות התומכים בגג קטן העומס על כל קיר תומך גדל והוא אמור להיות חזק יותר ויציב יותר.

, כאשר מספר הקירות השלמים הוא ארבעה, העומס על כל קיר קטן הקירות יכולים להיות דקים יותר אך ללא סדקים, קירות דקים וסדוקים עלולים לקרוס בבת אחת, ולהפיל את גג הבית.

הופעת סדקים בקירות (איומים על שלמות הזוגיות)

על כל קיר מופעלים לחצים חיצוניים העשויים לגרום לקריסת הקיר ובעקבותיו הבית, יכולת הבית לעמוד בלחץ תלויה גם בחוזק הקירות שעליהם לא מופעל לחץ  ובעוצמת הלחץ המופעל על הקיר הספציפי, חיזוק הקירות על ידי דירי הבית משמש למעשה כלחץ נגדי התומך בקירות.

 סוגי לחצים חיצוניים יכולים להיות פיתויים רומנטיים, הסתבכויות עסקיות,ובעיות הקשורות לילדים בריאות וכדומה, לחצים אלה יופעלו על הקירות  בהתאם לסוג הקיר.

הופעת סדקים בקיר מסמן מצב של  שינויים כתוצאה מחולשת הקיר או תזוזה של הרצפה, לפני התיקון יש לנסות ולאתר את גורם  הסדק, לתזוזת הרצפה יש משמעות שונה מחולשת הקיר, מכיוון שהקיר הוא ספציפי והוא אחד מארבע, הרצפה היא הבסיס והמכנה המשותף של קיום הזוגיות.

הרצפה היא הבסיס המשותף עליו עומד הבית, ברעידת אדמה זזה הרצפה וכתוצאה מכך קורסים הקירות, כך גם במערכת זוגית,  תזוזת הבסיס שהוא המכנה המשותף הראשוני  שעליו נבנה כל הבית, מערערת את יציבות הקירות כולם.

הסדק הוא מעיו איתות לקראת הצפוי ככל שהסדק רחב יותר ועמוק יותר יידרש תיקון משמעותי יותר, יש להבחין בין  סדק גדול שנוצר באירוע חד פעמי,  או היווצרות על ציר זמן ממושך, ישנם סדקים הניתנים לטיוח פשוט וישנם סדקים המחייבים טיפול מקצועי .

סדק בקיר מאפשר כניסת אור ואויר מהחוץ ומאפשר לריחות ולרעלים הכלואים בחדר לצאת החוצה, הסדק מאפשר הצצה החוצה ולראות מה קורה בחוץ.

אסור להתעלם מקיום הסדק, מכיוון שהוא קיים ומציאותי,  עלול להתרחב ואיננו יודעים ולאן זה יוביל.

"הצצה דרך הסדק" מאפשרת לעשות השוואה גם אם חלקית ורגעית, עם גורמים ומצבים חיצונים ובמקרים רבים ההשוואה משמשת כגורם מדרבן לתיקון הסדק, לעיתים הוא זרז להרחבתו ולהפלת הקיר ובסופו של דבר גם להפלת הגג.

עכשיו כל אחד מוזמן לבנות את בית חלומותיו ולחיות באושר ועושר.

 

עוזי פלג


יועץ עסקי


מנכ"ל UP יזמות וניהול בע"מ


נייד 0526969240


דוא"ל : peleguzi@012.net.il


אתר : http://WWW.UZIP.CO.IL>

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב