הנפקתם בחוץ לארץ - תיזהרו לא לאחר את הרכבת של החזרי מס במיליונים בהתאם לקביעת בית המשפט
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

הנפקתם בחוץ לארץ - תיזהרו לא לאחר את הרכבת של החזרי מס במיליונים בהתאם לקביעת בית המשפט 

מאת    [ 18/04/2007 ]
מילים במאמר: 343   [ נצפה 2253 פעמים ]

 
 
הרקע העובדתי
באוגוסט 2006 ניתן על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב פסק הדין בעניין שופינג קומ בע"מ .
באותו מקרה נדון ערעורה של חברת שופינג קומ בע"מ (להלן: "שופינג" ו/או "החברה"), אשר ביצעה הנפקה בחו"ל במסגרת בורסת הנאסד"ק והקצתה מניות בהתאם.
כאשר פנתה שופינג לרשם החברות וביקשה לדווח על ההקצאה, סירב הרשם לרשום את ההקצאה מחמת העובדה שדו"ח ההקצאה לא בויל (משמע לא שולם מס בולים בגין דו"ח ההקצאה).
רשות המיסים סירבה לאשר את טענת החברה, כי דו"ח הקצאה של חברה הנסחרת בחו"ל אינו חייב במס בולים בישראל - ומכאן הגיע התיק לדיון בבית המשפט המחוזי.
בית המשפט המחוזי קיבל את עמדת החברה וקבע כי חברה שהנפיקה בחו"ל, החל ממועד כניסת חוק החברות לתוקף (שנת 1999) ואינה נסחרת בישראל, אינה חייבת לבייל את דו"ח ההקצאה.
בעקבות פסק הדין הודיעה רשות המיסים, כי בכוונתה להגיש ערעור לעליון וכך אכן עשתה.

אז מה עושים וכיצד מקבלים החזר???
קודם בוא נראה מה עושה רשות המיסים? רשות המיסים מושכת זמן !!!. לשונו של בית המשפט המחוזי במקרה זה הייתה חדה וברורה. אף על פי כן פנתה רשות המיסים לבית המשפט העליון לא רק לצורך הערעור אלא גם בכדי "להרדים" את החברות שהנפיקו בחו"ל ואשר אליהן נוגע פסק הדין.

רבים ממנהלי אותם חברות בטוחים בטעות, כי ההתיישנות בישראל הינה שבע שנים ולכן אין מה למהר, אלא שאין זה נכון. לצורך מס בולים קבע המחוקק הוראת התיישנות ספציפית המקצרת את התקופה לשנתיים בלבד ממועד ביול המסמך (ייתכן שבחלק מן המקרים ניתן יהיה להישג אורכה) !! !.
כך יוצא שמי שלא יפעל באופן מיידי עשוי לפספס את הרכבת ולהיות במצב בו, בשל חוסר שימת לב הפסיד החזרי מס של מיליונים אותם שילם כאשר הגיש דו"ח הקצאה לרשם החברות.

מי שרוצה לקבל השבה של מס הבולים אותו שילם חייב לפעול כבר עכשיו בכדי להפסיק את מירוץ ההתיישנות, בין השאר באמצעות פניה כתובה לרשות המיסים לקבלת החזר מס הבולים.
הפניה הכתובה הנ"ל אינה פותרת את הצורך בדיון מהותי בשאלת ההחזר אשר צפוי להיערך עם רשויות המיסים רק לאחר מתן פסק הדין בבית המשפט העליון, אך ללא הפניה הכתובה והפסקת מירוץ ההתיישנות תאבד לחלוטין הזכות לקבל את ההחזר לאחר הכרעת בית המשפט.
עוסק בין השאר במיסוי: בינלאומי, מקרקעין, מע"מ, תכנון מס, ירושות, צוואות, נאמנויות, רילוקיישן (relocation) , מיסוי ענף ההיטק ויהלומנים, הלבנת הון. מחבר הספרים: "אמנות מס - 111 טבלאות השוואה"; אנציקלופדיית אמנות מס כרך ב'; "נאמנות ומיסוי נאמנות"; '"חוק מס הבולים"; סדרת ספרי מע"מ(4 כרכים); מחברם של מאות מאמרים. מרצה בלשכות המקצועיות; לשכות עורכי הדין, רואי החשבון ומכון היצוא הישראלי. מ"מ יו"ר ועדת המיסים וסגן יו"ר ועדת הנאמנויות בלשכת עוה"ד בת"א.
ליצירת קשר - טל: 077-7051717; E- mail: aryetax@gmail.com; סלולרי: 599600 - 0544, מקור המאמר באתר המשרד - http://www.atax.co.il


מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב