מערכת לניהול הייצור
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מערכת לניהול הייצור 

מאת    [ 20/07/2010 ]
מילים במאמר: 1921   [ נצפה 4256 פעמים ]

 
 

צרכים ייחודיים של העסק או של התעשייה אליו העסק משתייך, לעיתים מצריכים פתרון ל- SAP Business One, אשר ייתן מענה לצורך הספציפי ויתאימו באופן מדויק לדרישות הלקוח או תעשיית הייצור.

פתרון התוכנה המשלים לניהול ייצור, הוא פתרון תעשייתי המספק מענה שלם לצרכיו של עסק יצרני בתחומים כדוגמת אלקטרוניקה, היי-טק, ציוד כבד, הרכבות, מעליות, עיבוד מתכת ועץ, ציוד רפואי ועוד.

מערכת לניהול ייצור

תוכנת ניהול הייצור מורחב פותחה בארץ על ידי חברת ABS-SW כשותף פתרונות של SAP המפתחת פתרונות משלימים בתחום הייצור התעשייתי, לעסקים קטנים ובינוניים בתעשיות השונות. תוכנת הייצור המורחב משולבת באופן אינטגרלי בתוכנת SBO ונותנת פתרון מלא לניהול הייצור וניהול לוגיסטי בתוך תוכנת SAP Business One. התוכנה מסופקת כ ADD ON לתוכנה זו.

Tech Manage מספקת פתרון כולל לצרכיו של עסק יצרני בהתבסס על ידע רחב ומעמיק בטכנולוגיות של SAP Business One ועל הבנת הצרכים של הארגון הן בתחום התעשייתי והן של תהליכים עסקיים.

לקבלת פרטים נוספים והדגמת המערכת צור איתנו קשר עכשיו בטלפון 03-7541278 או במדור צור קשר באתרנו

 

ניהול ייצור מורחב

 

מודול ניהול ייצור מורחב הינו בסיס למערכת התעשייתית, המודול מרחיב את בסיס הנתונים ואת ההגדרות של עץ המוצר הקיימים בתוכנתSAP Business One בשפע שדות נוספים בהגדרת עץ המוצר, מעשיר את המערכת בדוחות. המודול כולל מנגנון לעבודה מול קבלני משנה, תומך בסביבות ייצור שונות כגון: הנדסית, ייצור להזמנה, פרויקטאלית, OEM, תהליכית (Process), הרכבה ועוד.

מודול זה יכול לשמש גם כפתרון שלם למפעלי ייצור קטנים בהכילו את הדרוש לתכנון וניהול הייצור בסביבות ייצור שונות כגון: ייצור להזמנה, ייצור פרויקטאלי, ייצור מוצרי OEM, ייצור תהליכי (Process). ביחד עם המודולים המתמחים הנוספים שכלולים במערכת התעשייתית ABSמתקבל פתרון רחב ושלם לניהול הייצור במפעל.  

המודול משמש ביצירה של פקודות עבודה מסוגים שונים (לפי הזמנת לקוח, לפי המלצות  MRP, לתיקונים), שיוך של עץ המוצר וקישור לפקודת העבודה ; מעקב פקודות עבודה.

הדפסת מדבקות לפי כמות הניתנת לשינוי, מתוך הזמנת ייצור, הזמנת לקוח וכרטיס פריט בודד.

תכולת מודול ייצור מורחב

ü       מאפשר בקרה על המלאי במחסנים וברצפת הייצור,

ü       מאפשר קישור דו כווני עם תוכנת MS Project  לניהול לוח זמנים ומשאבים של פרויקט.

ü       תומך בצורה מלאה בהגדרת עצי מוצר רב שכבתיים,

ü       מאפשר הגדרת פריט כפנטום למחצה (סמי פנטום) המאפשר התחשבות בתת מכלול בעת הרחבת עץ המוצר ופירוקו למרכיביו, בעת הפקת הזמנת ייצור.  

ü       מאפשר הגדרת מורחבת וניהול של עץ מוצר, שיוך למשפחות מוצרים, הגדרת מיקום במעגל או בתהליך, טעינת נתונים מגרסאות יצור קודמות או עתידיות.

ü       מאפשר לקשור ולהחליף רכיבים בעץ המוצר תוך שילוב חוקים לבקרת השינויים. תמיכה בהחלפה גורפת של רכיבים בעצי מוצר.

ü       כולל מנגנון לעבודה מול קבלני משנה, חשבונית עבודה של קבלן משנה פועלת במלאי כמו דיווח ייצור.

ü       מאפשר צירוף קבצי תיעוד ומידע (שרטוטים, הוראות ביצוע, תמונות) לעץ המוצר.

דוחות מובנים במודול ייצור מורחב

ü       דו"ח מבנה מוצר,

ü       תמחור המוצר,

ü       דו"ח Where Used - היכן נמצא פריט בשימוש בעצי מוצר,

ü       דוח ביצוע עבודה,

ü       דוחות סטטיסטיים,

ü       דוחות תומכים בקבלת החלטות.

מודול MRP מכיל את הנדרש ממערכת מומחה לתכנון הרכש ולניהול אספקה של חומרים וסחורות למלאי ולייצור. המודול מכיל אשף MRPהפועל על כלל נתוני המערכת כמו מלאי במחסנים, תחזיות שווק, הזמנות רכש קיימות וצבר הזמנות מלקחות. אשף MRP מתחשב בעצי מוצר בכל הרמות כולל גרסאות עתידיות ופריטי פנטום. וגם בהגדרות הפריט כמו פחת לפי תקן, זמני אספקה, זמני ייצור וזמני בדיקות. המודול ממליץ מה צריך להזמין ולייצר, מתי כדאי להזמין ומתי לייצר את המוצרים הדרושים. המערכת מאפשרת להכניס שינויים הן בכמויות המומלצות להזמנה ולייצור והן במועדי ההזמנות.

הפקה אוטומטית של הזמנות

לאחר אישור ההמלצות, המודול מחולל אוטומטית מסמכי הזמנת חומרים מספקים על בסיס המלצות MRP. ניתן להפיק את ההזמנות לספקים הקבועים ולספקים אחרים, ההזמנה מרכזת את כלל המוצרים שהספק המיועד מספק וכן בחלוקה לפי קטגורית מוצר.

המודול מחולל אוטומטית גם מסמכי הזמנת ייצור (פק"ע) על בסיס המלצות MRP.

דוחות מובנים במודול MRP

v     דוח מאזן MRP - מציג את תוצאות הריצה לתכנון החומרים עבור תהליך ייצור או רכש בהתבסס על שערוך הביקוש ועל פרמטרים משתנים של התכנון (לדוגמה, קביעת זמני אספקה, קבלת החלטות אם לייצר או לקנות וקביעת כמויות).

v     מצב הרכש שלי- מציג סטאטוס ונתונים על הזמנות רכש. הדו"ח מאפשר לקבל מידע מפורט (בחץ התמקדות) על הספק, על הפריט, ופרוט ההזמנה.

v     דו"ח פעולות MRP – פעולות קידום,דחייה וביטול של הזמנות.

תכולת מערכת MRP

v     הגדרת תחזית - מופעל מתוך חלון סטנדרטי של SBO.

v     אשף MPS - תכנון הדרישות ויצירת "תכנית אב" -  מאפשר הוספת תיאור והערות לאשף, תחימת תאריכי התכנון (החל ביום וכלה ביום), סינון פריטים לתכנון הדרישות.

v     מקור הנתונים לאשף MPS יכולים להיות לפי בחירה: תחזית שיווק, הזמנות לקוח לפי תאריך שיבוץ הזמנה, קיזוז תחזית לפי הזמנות פתוחות, תאריך אספקה לפי שורות בהזמנה ולפי מסמך, סינון לפי שאילתת משתמש.

v     אשף MRP – תכנון החומרים לרכש וייצור- מבוסס על MPS שמגדיר את אופק תכנון הרכש לשרשרת האספקה. האשף פועל על כל הרמות של עצי המוצר. אשף MRP מאפשר בחירת מקור נתונים כמו: פק"עות, הזמנות רכש, יתרות מלאי, ריצות MRP קודמות.

לקבלת פרטים נוספים והדגמת המערכת צור איתנו קשר עכשיו בטלפון 03-7541278 או במדור צור קשר באתרנו

 

 


מיטל משה מנהלת פרוייקטים והטמעות בחברת  Tech Manage


www.techmanage.co.il


 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב