לא ניתן לגבות סכומים מעבר לסכומים המצטברים בתיק ההוצאה לפועל
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

לא ניתן לגבות סכומים מעבר לסכומים המצטברים בתיק ההוצאה לפועל 

מילים במאמר: 347   [ נצפה 998 פעמים ]

 
 
ת"א 36145-06, נאור חיים נ' מגדל חברה לבטוח בע"מ ואח'

כב' השופט רחמים כהן


11.10.2009

העובדות:
1. התובע עבד, עד מספר שנים לפני הגשת התביעה, כסוכן ביטוח.
2. נתבעת 1 היא חברת ביטוח ונתבעת 2 היא חברה העוסקת, בין היתר, במתן שירותי מימון לרכישת כלי רכב. שתי החברות שייכות ל"קבוצת מגדל".
3. במסגרת עבודתו של התובע כסוכן ביטוח הוא היה זכאי לקבל, מעת לעת, עמלות שונות בהתאם למוסכם בינו לבין נתבעת 1.
4. ללא קשר למערכת העסקית בין התובע לבין נתבעת 1, רכש התובע רכב בעסקת ליסינג, כאשר המימון לעסקה נעשה על ידי נתבעת 2. הרכב שועבד לטובת נתבעת 2 להבטחת ההלוואה. התובע לא עמד בתנאי הסכם הליסינג וכתוצאה מכך ננקטו נגדו הליכים למכירת הרכב במסגרת תיק הוצאה לפועל והרכב נמכר.
5. מאחר והתמורה שהתקבלה בגין מכירת הרכב לא כיסתה את מלוא החוב, שנטען על ידי נתבעת 2, נקטה נתבעת 2 בהליכי הוצאה לפועל נגד התובע. במסגרת זו עוקלו על ידי נתבעת 2 כספי העמלות שהגיעו לתובע מנתבעת 1.

ההכרעה:
1. משהוגשה על ידי ב"כ נתבעת 2 בקשה לביצוע שטר על סך מסויים, חזקה - כלפי הנתבעת - שמדובר בסכום הנכון.
2. בהתאם לסעיף 81א לחוק ההוצאה לפועל, התשכ"ז - 1967, שטר כמוהו כפסק דין על תנאי, והתנאי הוא, שהחייב נמנע מלהתנגד לביצוע או שהתנגד והתנגדותו נדחתה. לפיכך, הסכום הנקוב בשטר (ובבקשה) כמוהו כסכום שנקבע בפסק דין.
3. נתבעת 2 אינה רשאית לנהל התחשבנות נפרדת ושונה כלפי החייב (התובע). הסכום שנרשם בשטר על ידי ב"כ דאז של הנתבעת, יחד עם הבקשה שהוגשה לתיק ההוצאה לפועל כמוהם כפסק דין והנתבעת אינה רשאית לגבות סכומים נוספים מעבר לסכומים המצטברים בתיק ההוצאה לפועל.
4. הקנס שהוטל על התובע על ידי מס הכנסה הוטל בשל אי הגשת הדו"ח במועד. התובע לא הגיש את הדו"ח בגין שנת 2000 למרות שידע על העברות כספים לתיק ההוצאה לפועל ואין לו להלין, בעניין זה, אלא על עצמו. כך גם לגבי הפרשי שומה והפגיעה בשמו הטוב מול רשויות המס, טענה שלא הוכחה כשלעצמה. בנוסף, לא הוכחו הפסדי ההכנסה וההוצאות שנטענו בכתב התביעה.
5. הנתבעות ישלמו לתובע, יחד ולחוד, סך של 26,564 ש"ח. סכום זה ישא הפרשי הצמדה וריבית כדין, החל מיום 14.6.06 ועד לתשלום בפועל.את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב