דחיית תביעת סלקום נגד לקוח שהובטחו לו הבטחות ע''י סוכן מכירות
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

דחיית תביעת סלקום נגד לקוח שהובטחו לו הבטחות ע''י סוכן מכירות 

מילים במאמר: 349   [ נצפה 2184 פעמים ]

 
 
ת"א 733141/07, סלקום ישראל בע"מ נ' סויסה פנחס

כבוד השופט מנחם (מריו) קליין


29.07.2009

העובדות:
סלקום ישראל - התובעת טוענת כי בתאריך 6.4.06 הזמין פנחס סויסה - הנתבע אצל התובעת שירותי רט"ן לקווי מנוי עסקיים והתחייב לשלם בעבורם. לטענת התובעת, הנתבע הזמין שישה מכשירים ושירותים נלווים בהתחייבות לתשלום 199.90 ש"ח לחודש, ועוד ארבעה מכשירים ושירותים נלווים בהתחייבות לתשלום 119.90 ש"ח לחודש. הנתבע שילם את חשבונותיו לחודשים אפריל 2006- יולי 2006, ולאחריהם הפסיק לשלם את חובו לתובעת - בניגוד להתחייבות. סך חובותיו הכוללים זמן אוויר, תשלומים בגין המכשירים שקיבל ודמי יציאה בגין הפרת הסכם בעבור כל אחד מהמכשירים שרכש עולים לכדי 32,376.82 ש"ח ובצירוף הפרשי הצמדה וריבית עולים לכדי סכום התביעה. הנתבע דחה את טענות התובעת. לשיטתו, החליט להתקשר עם התובעת לאחר שהוצע לו מנוי לעשרה מכשירים ושירותים נלווים במחיר כולל של 684.20 ש"ח (+מע"מ) לחודש. הנתבע התקשר עם התובעת בהסתמך על הצעה זו בלבד.

החלטה:
1. הטוען טענה החשובה לעמדתו במשפט נושא בנטל השכנוע להוכחתה, כך תובע המבקש סעד, נושא בנטל השכנוע שנתקיימו כל העובדות המהוות את עילת התובענה, קרי, עובדות אשר את התקיימותן מתנה הדין המהותי על מנת לזכות בסעד המבוקש. נטל ההוכחה - הוא נטל הבאת הראיות, אשר במשפט אזרחי נקבע עפ"י "הטיית מאזן ההסתברות".
התובעת בעניינינו היא ה"מוציא מחברו" ומשכך מוטל עליה נטל הראיה להוכיח את טענותיה. התובעת לא נשאה בנטל זה ולא הוכיחה כי הנתבע התחייב כלפיה כפי הנטען על ידה. העדה המטעם התביעה העידה כי עדותה נסמכת על האינפורמציה הקיימת במחשבי התובעת. התובעת מסתמכת על החוזים שצורפו לכתב התביעה, בהם טוענת היא כי מופיעה חתימתו של הנתבע, בעוד הנתבע טען כי לא חתם על מסמכים אלו וכנראה זויפה על ידי סוכן המכירות מטעם התובעת. משכך עולה התמיהה מדוע לא הביאה התובעת את האדם אשר ניהל את המשא ומתן עם הנתבע והחתימו על המסמכים הנטענים להעיד - יתירה מזו, העדה מטעם התובעת לא נתנה כל תשובה המניחה את הדעת מדוע לא צורף העתק הוראת הקבע לכתב התביעה ותשובותיה לשאלות בעניין טופס זה היו מתחמקות ולא יורדות לשורש השאלה
2. ביהמ"ש סבור כי התובעת לא נשאה בנטל להוכיח כי הנתבע חתם על ההסכם עליו היא מסתמכת. אי לכך ובהתאם לכל האמור ביהמ"ש דוחה את התביעה.


את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב