האגודה למען החייל בישראל ואח' נ' ד.ד.ש. מפיצי הדרום חברה לשיווק בע''מ ואח'
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

האגודה למען החייל בישראל ואח' נ' ד.ד.ש. מפיצי הדרום חברה לשיווק בע''מ ואח' 

מילים במאמר: 317   [ נצפה 1603 פעמים ]

 
 


עע"ם 1637/09, האגודה למען החייל בישראל ואח' נ' ד.ד.ש. מפיצי הדרום חברה לשיווק בע"מ ואח'

כב' השופטת: א' חיות


19.03.2009

העובדות:
1. מדובר בשתי בקשות לעיכוב ביצוע פסק דינו של בית המשפט המחוזי בו הורה בית המשפט למשרד הביטחון לפרסם בתוך 90 ימים מכרז להפעלת מערך הקנטינות בצה"ל.
2. במשך עשרות שנים סיפקה חברת שק"ם את שירותי הקנטינות בצה"ל (וכן במשטרה ובשב"ס), עד שבשנת 2002 הודיעה למשרד הביטחון, בהתראה קצרה, על רצונה להפסיק לספקם.
3. עקב כך התקשר משרד הביטחון עם האגודה למען החייל בישראל ועם ש.י.ר.ן. אשר הוקמה על-ידה כחברת בת ייעודית לצורך מתן שירותי הקנטינות, בהסכם לאספקת השירותים.
4. ההתקשרויות נערכו בפטור ממכרז בהתאם לתקנה 3(18) לתקנות חובת המכרזים (התקשרויות מערכת הביטחון), התשנ"ג-1993.
5. ד.ד.ש. העוסקת אף היא במכירת מוצרים בקנטינות (בשב"ס ובמתקני המשטרה), עתרה לבית משפט קמא נגד החלטה זו, בטענה כי על משרד הביטחון לערוך מכרז להפעלת הקנטינות בצה"ל ולא להאריך את התקשרותו עם האגודה וש.י.ר.ן. בפטור ממכרז.

ההכרעה:
1. הכלל הוא כי בעל דין אשר זכה בהליך משפטי זכאי לממש את פירות זכייתו באופן מיידי וכי הגשת ערעור על פסק הדין אין בה, כשלעצמה, כדי לעכב את ביצועו.
2. על העותר לעיכוב ביצוע להראות כי סיכויי הערעור טובים וכי מאזן הנוחות נוטה בבירור לטובתו.
3. נראה כי במקרה דנן לא ניתן לומר, על פני הדברים, שהערעורים משוללי סיכוי וכמו כן שיקולי מאזן הנוחות מובילים במקרה דנן אל המסקנה שיש להיעתר לבקשות.
4. הכנת מכרז להפעלתן של 280 הקנטינות הצה"ליות כרוכה בהשקעה כספית ובמשאבים נכבדים העלולים לרדת לטמיון אם יתקבלו הערעורים. כמו כן, התקשרות עם מפעיל אחר לפרק זמן מהותי תהא טעונה הסתייגות והתניית הזכייה בתוצאות הערעורים, והדבר עלול ליצור תמריץ שלילי למתמודדים פוטנציאלים, לסרבל את הליכי המכרז ולהפוך אותם לבלתי יעילים בשלב זה.
5. הנזק העלול להיגרם לד.ד.ש. מעיכוב הביצוע מתמצה בדחיית האפשרות העומדת לה להגיש מועמדותה למכרז שיערך אם ידחו הערעורים, ואשר אין כלל ודאות כי תזכה בו.
6. הבקשות מתקבלות וההוראה בדבר פרסום המכרז מעוכבת עד להכרעה בערעורים.


את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב