תוכנית ה- Stimulus Plan של הנשיא אובמה מה היא כוללת וכיצד תעבוד
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

תוכנית ה- Stimulus Plan של הנשיא אובמה מה היא כוללת וכיצד תעבוד 

מילים במאמר: 675   [ נצפה 2035 פעמים ]

 
 
על פי הנשיא, התוכנית תייצר למעלה משלושה מליון מקומות עבודה וכמו כן תזכה את מרבית האמריקאים בהנחות מס משמעותיות, אשר יתורגמו לעידוד הצריכה ועליית אמון הצרכנים בכלכלה.

באיזה שלב נמצאת התוכנית?
הקונגרס האמריקני אישר הערב ברוב של 246 קולות נגד 183 את חבילת התמריצים לכלכלה האמריקנית שעלותה מסתכמת ב-789 מיליארד דולר. מטרת התוכנית - שיחרור כספים רבים כגידול בהוצאה הציבורית, וקיצוצי מסים לשם הוצאת הכלכלה הגדולה בעולם מהמיתון הפוקד אותה כבר 14 חודשים. נציין שאף אחד מהרפובליקנים לא תמך בתוכנית, עובדה המביאה את הנשיא אובאמה לשאול שאלות בנוגע לתמיכה דו-מפלגתית שהוא מנסה להשיג ובכך לשנות לראשונה את המצב בקונגרס האמריקני.
לאחר אישור הקונגרס, התוכנית צריכה לקבל את אישור הסנאט ולאחר מכן תחתם ע"י הנשיא ותהפוך לחוק.

כיצד פועלת תוכנית עידוד?
תוכנית עידוד כלכלית הינה תוכנית "פיסקאלית" בניגוד לתמריץ "מוניטארי" שהינה בעצם הקטנת שיעור הריבית. עד ינואר 2009 הבנק המרכזי של ארה"ב (Federal Reserve Board) כבר הוריד את הריבית כמעט לאפס. היות ולא ניתן להוריד עוד את הריבית לא נותרה אפשרות לסייע לכלכלה בפעילות מוניטרית. לאור זאת, הציע הנשיא תוכנית פיסקאלית שמטרותיה הן:
1. לייצר מקומות עבודה באמצעות השקעות בפרויקטים ממשלתיים (בנייה, כבישים, רכבות ועוד)


2. עידוד הגברת הצריכה הפרטית באמצעות "מענקי מס" לתושבים והגדלת ההכנסה הפנויה


3. עידוד צמיחת עסקים באמצעות השקעה בתשתיות ומחקר
מה כוללת תוכנית אובמה?

550 מיליארד דולר יופנו להשקעות ממשלתיות בפרויקטים ממשלתיים ליצירת מקומות עבודה ועידוד צמיחת הסקטור העיסקי.

275 מילארד דולר יועברו לציבור הצרכנים בצורה של "מענקי מס" (Tax Cut) במטרה לגרום להם להגדיל את הצריכה הפרטית.תוכנית העידוד מפרטת השקעות במספר סקטורים בכלכלה האמריקאית:


אנרגיה: 32 מיליארד דולר לשיפור יעילותו של משק האנרגיה האמריקאי, 16 מיליארד דולר לתיקון דיור ציבורי כדי להופכו ליותר חסכוני ויעיל בצריכת אנרגיה, 6 מיליארד לדיור ציבורי לבעלי הכנסה נמוכה.


מדע וטכנולוגיה: 10 מיליארד דולר לבניית מתקני מדע ומחקר ו-6 מיליארד דולר לשיפור תשתיות האינטרנט באזורים כפריים.


תשתיות: 30 מיליארד דולר לבניית אוטוסטרדות וכבישים מהירים, 31 מיליארד דולר לשיפור מבנים פדראלים ומבנים ציבוריים, 19 מיליארד דולר להטפלת מים, טיפול בהצפות ופרויקטים שונים בתחום הסביבה, 10 מיליארד דולר לשיפור התחבורה הציבורית ותשתית הרכבות.


חינוך: 41 מיליארד לבתי ספר מקומיים, 79 מיליארד דולר לשיפור מערך החינוך במדינות השונות, 16 מיליארד דולר לתוכנית מענקים עבור חינוך לנזקקים ו- 6 מיליארד דולר לשיפור מערכת החינוך הגבוהה.


מערכת הבריאות: 87 מיליארד דולר לתוכנית ה- Medicaid, טיפול רפואי לאוכלוסיות חלשות, 20 מיליארד דולר לשיפור מערכות טכנולוגיות למידע רפואי ו- 4 מיליארד דולר לרפואה מונעת.התוכנית מעניקה מענקי מס - Tax Cuts שמטרתם להגדיל את ההכנסה הפנויה של ציבור הצרכנים האמריקאיים ובכך לעודד אותם להגדיל את הצריכה הפרטית.


הטבות מיסוי ליחידים


300$ מענק חד פעמי לנכים, פנסיונרים ומשוחררי הצבא האמריקאי.
400$ דולר ליחיד או 800$ למשפחה (Married Couple Filing Jointly)
1,000$ עבור כל ילד למי שמוגדר כ- Working Poor
2,500$ זיכוי ממס בגין שכר לימוד בקולג'
8,000$ זיכוי ממס עבור רוכשי בית ראשון (במידה והנכס נרכש בין אפריל 2008 ל-יוני 2009).


הטבות מיסוי לעסקים:


עסקים שירכשו ציוד ומתקנים יהיו זכאים לפחת מוגדל


עסקים קטנים יהנו מהכפלת הסכום שיוכלו לנכות כהוצאה על ציוד והשקעה הונית


הקטנת מס ההכנסה שמשלמת חברה אמריקאית על רווחים שהופקו מחוץ לארה"ב מ- 35% ל- 5.25%. זוהי הטבה משמעותית לחברות להן ישנה הכנסה מחוץ לארה"ב. עד כה, החברות העדיפו להשאיר את הרווחים במדינה בה הן הופקו היות ושיעור המס שם היה קטן מ-35%. עם הורדת שיעור המס ל- 5.25% צופים אנליסטים כי מרבית רווחי החברות האמריקאיות מחוץ לארה"ב יחזרו "הביתה" ובכך יגדילו את התוצר ב- 2010 ב- 110 מיליארד דולר ויוסיפו למשק עוד כ- 640,000 משרות.כיצד נקבל את ההטבות


בשנת 2008, הנשיא ג'ורג' בוש הפעיל תוכנית עידוד משלו. התוכנית העניקה לכל מגיש דוח מס 600$ (ליחיד), 1,200$ לזוג ו- 300$ עבור כל ילד. הכספים ניתנו בצורת ש'ק עם כל דוח מס שהוגש ל- IRS.

ניתן להניח כי הנגנון הנ"ל יאומץ גם על ידי ממשל אובמה לחלוקת הטבות המס בתוכנית העידוד של 2009.אובמה לוחץ לאישור התוכנית מהר ככל האפשר


טרם אישור התוכנית אמר אובאמה: "כשיאשרו לבסוף את התוכנית שלנו, אני מאמין שהיא תהווה צעד עיקרי קדימה לתחילת התאוששות כלכלית", אמר אומבמה אתמול, במהלך ביקורו במפעל ששייך לענקית הציוד הכבד, קאטרפילר. אובמה עוד אמר כי מנהלי החברה טענו שהם יכולים להחזיר מספר עובדים שפוטרו במידה ותאושר חבילת התמריצים.
http://tax-usa.net
http://taxusaonline.com


נציג חברת TAX USA INC המלווה חברות ויזמים ישראלים בפעילותם העסקית בארה"ב. החברה מספקת שרותי חשבות וניהול כספים לחברות בבעלות ישראלית הפועלות בארה"ב, ניהול שכר עובדים - Payroll, תכנון ויעוץ מס לתאגידים וסיוע והכנת החברה לגיוס הון. החברה מתמחה בהכנת דוחות מס אישיים לישראלים בארה"ב.


Tax Usa Inc.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב