מה מחפשים משקיעים בחברת סטארטאפ
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מה מחפשים משקיעים בחברת סטארטאפ 

מילים במאמר: 402   [ נצפה 2260 פעמים ]

 
 
גודל השוק (Market Size) - משקיעים מעדיפים רעיונות הפונים לשוק רחב בניגוד לקהל יעד מצומצם (Niche Market). ככל שקהל היעד של החברה הינו גדול יותר, הסיכוי לכשלון נמוך יותר. ובדר"כ הרעיון הראשון אינו מצליח. ורוב הרעיונות עוברים שינויים והתאמות בהתאם לדרישות השוק. שוק גדול נותן לחברה מרחב תמרון גדול יותר לבצע שינויים.צוות מנצח (Not just a Team, Great Team, Winning Team) - לאורך שלביו השונים של הסטארט-אפ שאלת "מיהו הצוות המוביל" ו"מהי יכולת הנהלת החברה לממש את החזון" שוב ושוב. משקיעים מחפשים צוות מנצח. יכולת, נסיון וקשרים עסקיים של צוות הנהגת החברה יהוו לעיתים מרכיב מכריע בהחלטה על השקעה במיזם. עבוד עם האנשים הטובים והמוצלחים ביותר בתעשייה והגדל את סיכוייך לגייס את ההון הנדרש.טכנולוגיה וערוצי הפצה (Technology & Distribution Channels) - משקיעים מעדיפים טכנולוגיה "מורכבת" או "קשה", בעייתית לחיקוי ולשיכפול על ידי מתחרים ו/או ערוצי הפצה(של הרעיון) שהינן בבעלות המיזם או בשליטת המיזם ואינם ניתנים ל"הפרעה" או ל"הפסקה". לדוגמא: Viral Marketing, SEO, שותפויות "סגורות" - אלו הן אסטרטגיות הנותנים למיזם יתרון על פני המתחרים.מודל עסקי ברור וחד לתרגום הרעיון להכנסות / רווחים - משקיעים נתקלים ברעיונות רבים אין ספור. גם אם הרעיון מענין טכנולוגית עדיין ישנה חשיבות רבה מבחינת המשקיע ליכולת של המיזם לתרגם את הרעיון להכנסות ורווחים ובכך להבטיח למשקיע החזר מוצלח על השקעתו (ROI). ככל שהמודל העיסקי הינו ברור וחד ונראה למשקיעים כי הוא בר ביצוע כל יגדלו סיכויי המיזם לגייס הון.החזר השקעה - Return on Investment (ROI)

אחד השיקולים המכריעים של משקיע בהחלטה על השקעה בחברת סטארט-אפ הינו ההחזר הצפוי על השקעתו (ROI). החזר ההשקעה הינו הסכום אותו יקבל המשקיע עבור השקעתו בחברה (Payback), דהיינו התמורה להון. הנוסחא הבסיסית לחישוב ROI:
ROI = [(Payback - Investment)/Investment)]*100

המשיקיעים בשלב ה- Seed נמצאים ברמת סיכון גבוהה היות ואחוז ניכר מהרעיונות בהם הם משקיעים אינו מגיע לשלב הבא. על כן החזר ההשקעה מהחברות שאכן כן מצליחות חייב להיות גבוה דיו. על פי נתוני הרשות לעסקים קטנים בארה"ב (Small Business Administration - SBA) רק כ- 15% מסה"כ חברות הסטארט-אפ יצליחו להבשיל לכדי החזר השקעה חיובי דהיינו רק חברה אחת או שתיים מתוך סל ההשקעות של המשקיע בשלב ה- Seed יוכלו להחזיר למשקיע את השקעתו ולייצר לו רווחים.

מהו החזר ההשקעה לו מצפים משקיעים בשלב ה- Seed? למרות שה- ROI משתנה בהתאם לסוג המשקיע, הרעיון והמודל העיסקי, מרבית משקיעי שלב ה- Seed יצפו להחזר השקעה של פי 3 עד 5 מגובה השקעתם בתקופה של חמש עד שמונה שנים. בחישוב שנתי, יצפה משקיע Seed ממוצע להחזר השקעה מינימאלי של 25%.

http://tax-usa.net
http://taxusaonline.com


נציג חברת TAX USA INC המלווה חברות ויזמים ישראלים בפעילותם העסקית בארה"ב. החברה מספקת שרותי חשבות וניהול כספים לחברות בבעלות ישראלית הפועלות בארה"ב, ניהול שכר עובדים - Payroll, תכנון ויעוץ מס לתאגידים וסיוע והכנת החברה לגיוס הון. החברה מתמחה בהכנת דוחות מס אישיים לישראלים בארה"ב.


Tax Usa Inc.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב