מתי פוטרים אב ממזונות בנו (הקטין) המרדן??
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מתי פוטרים אב ממזונות בנו (הקטין) המרדן?? 

מאת    [ 02/03/2009 ]
מילים במאמר: 239   [ נצפה 2540 פעמים ]

 
 

 אבי התגרש מאשתו לפני 5 שנים. לבני הזוג 2 ילדים בני 12 ו 15.  בפסק דין למזונות  חוייב  אבי לשלם 2500 ש"ח,  מזונות ילדים, בתוספת חצי מהוצאות מיוחדות והוצאות חינוך,  וזאת למרות העובדה שאבי משתכר 4,000 ש"ח למחייתו.

תקופה ארוכה ילדיו של אבי מסרבים להפגש עימו בעידודה של אמם וזאת חרף העובדה כי הנ"ל, כאמור, משלם מזונותיהם  מידי חודש! אבי מרגיש  מנוצל חרף עובדה זו.   מה ביכולתו של אבי לעשות?

חיובו של יהודי במזונות ילדיו הקטינים מקורו במשפט העברי, ואם עומדת לאב טענת פטור מחיובו, עדיין  יתכן ותקום עליו החובה לזון את ילדו מכוח החוק לתיקון דיני משפחה (מזונות). החוק קובע כי אב יהיה פטור ממזונות בנו הקטין מחמת התנהגות מחפירה שהזכאי במזונות התנהג כלפי החייב.  מכאן נשאלת השאלה באילו מקרים?

להלן הכללים אשר נקבעו בפסיקת בתי המשפט:

א. מזונות קטין מתחת לגיל 6 לא ישללו ממנו בכל מקרה, אף אם הופרו הוראות פסק הדין בנוגע למשמורתו. ב. מזונות קטין מעל גיל 6 שנים, שמקורן בתקנות חכמים, יכול וישללו ממנו באם לא מקיימים את פסק הדין שקבע את משמורתו. ג. החייב במזונות (האב) פטור מתשלומם בין שהאם מסרבת לקיים את פסק הדין, בין שהקטין מסרב לקיימו. ד. הפטור יקום גם כאשר נקבע כי הקטין יהא במשמורת אימו. ה. פטור האב ממזונות הקטין אין משמעו כי דינו של הקטין לרעוב, אלא כי המחזיק בילד יפרנסו. ו. אם הקטין יסבול מחסור, אין האב רשאי לנער חוצנו ממנו.

מכאן  יכול אבי  להגיש תובענה לבית המשפט לעינייני משפחה ולדרוש לפטור אותו ממזונות הקטינים עקב התנהגות מחפירה...

איתן עדי, עו"ד
http://www.eytan-adi.co.il
law109@gmail.com

משרדנו ממוקם במרכז תל אביב ועוסק בתחום האזרחי פלילי. במשרד מחלקה לגבייית חובות דרך הוצאה לפועל וכן מחלקה העוסקת בתחום הנזיקין. עורך דין איתן עדי הינו בוגר האוניברסיטה בקרימינולוגיה וחברה, בעל רשיון הוראה במדעה"ח ומגשר מוסמך.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב