שוק מניות מדשדש וזהב עולה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

שוק מניות מדשדש וזהב עולה 

מאת    [ 16/02/2009 ]
מילים במאמר: 517   [ נצפה 1749 פעמים ]

 
 
בתקופה האחרונה הזכרתי את האירועים אשר התרחשו בשנות ה- 70. בקצרה, בשנות ה- 70 התרחש שפל כלכלי עמוק עד לתחילת שנות השמונים. שוק המניות נע לרוחב למשך שנים ארוכות כאשר הכלכלה האמריקאית והעולם כולו שקועים במיתון עמוק. הייחודיות בכל שפל כלכלי הוא הפעולות של הממשל אשר דוחפות חזק את הכלכלה לצמיחה מחודשת. בפועל ההפך קורה. בעוד הממשלה מעוניינת לדחוף את הכלכלה בחזרה לצמיחה, עוד לפני ההתאוששות הכלכלית חל תהליך אינפלציוני אשר פוגע בצמיחה הריאלית. בשנות ה- 70 זה היה בדיוק התהליך כאשר האינפלציה התפרצה בעוד הכלכלה הנומינאלית לא הצליחה לצמוח בקצב האינפלציה. התוצאה הייתה 1800% עליה במחיר הזהב!

ניתוח מאקרו כלכלה

 נתוני המאקרו כל כך מבלבלים את הסוחרים ונראה כי שוק המניות "השתגע" לחלוטין. ההסבר הוא פשוט, שוק המניות צריך נתוני מאקרו שליליים על מנת לעלות. בשבוע שבו לא מפורסמים נתוני מאקרו אין סיבה לשוק המניות לעלות והירידות מתרחשות. כלל מאוד פשוט, בשבוע שבו יש נתוני מאקרו תהיו ב"לונג" בשבוע שאין נתוני מאקרו תהיו "בשורט". באופן אישי אני מעדיף "גדר" עד לכיוון ברור מהמדדים בשוק המניות.

 ניתוח שוק האג"ח 

שוק האג"ח ממשיך בסנטימנט השלילי כאשר אג"ח ממשלתי של ארה"ב מועמד להורדת דירוג. כאמור היסטוריה מכוון שהמחירים כבר מגלמים את הורדת הדירוג. הזהב עלול "לחטוף" במידה והורדת הדירוג תבוא לידי ביטוי. התשואות ממשיכות לעלות כל עוד תוכניות הממשלה מתנפחות למיימדים היסטריים. 

ניתוח שוק המניות 

שוק המניות מאוד מבולבל. מדד נאסד"ק 100 עולה בעיקביות. מדד ה- S&P 500 חסר כיוון ודיי מדשדש בתחום צר. מדד הדאו גונס מדשדש בתחום רחב. בפועל המדדים נעים בחוסר הרמוניה והסוחרים מתקשים לקבוע את הכיוון הנכון של המדדים. התרחיש הנ"ל הוא תרחיש חיובי כל עוד התנודתיות בשווקים יורדת. במידה והתנודתיות תעלה המדדים יאחדו כיוון ויחזרו לרדת.

 

ניתוח שוק החוזים העתידיים

 

שוק החוזים העתידיים מצביע על שיפור בסנטימנט השלילי. שוק האופציות מצביע על המשך סנטימנט שלילי כאשר הסטיות ממשיכות לעלות לאורך הפקיעות בחודשים הקרובים. הפקיעה לחודש פברואר תחול ביום שישי ונראה כי תחול פקיעה שלילית. פקיעה שלילית היא אחד הסימנים לשוק חיובי ויתכן ונקבל איתות ראשון לשינוי סנטימנט בשוק האופציות.

 

ניתוח שוק המט"ח והסחורות

 

בהתאם לתחזית משבוע שעבר המטבע האנגלי ירד כ- 4% והשלים תיקון לגל העולה. שינוי במטבע האנגלי יעיד על בלימה בירידות במדדים בבורסות העולם. המטבע הפני נשאר ללא שינוי כאשר ירידות במטבע צפויות ויאפשרו לשוק המניות להוסיף ערך. מחיר הנפט לחודש מרץ שבר את התמיכה  ב- 40$ בעוד החוזים לפקיעה רחוקה יותר נשארו מעל 40$. שינויים במחיר הנפט הם אינדיקאטור לכיוון שוק המניות. המטבר האירופאי נבלם מעל רמת התמיכה – 1.28 יורו/דולר ושבירה תאותת על שבירה במדדים וההפך.

 

סיכום

 המדדים נמצאים לקראת תנועה שלילית מהותית. המשך הדשוש יאפשר לזהב למשיך לעלות ולשוק המט"ח להתבסס ברמה הנוכחית. התרחיש החיובי הוא דשדוש מוחלט בשווקים.התרחיש הפאסימי הוא שבירה של רמות התמיכה וגל יורד נוסף. הסגירה ביום שישי מאוד שלילית וביוחד במדד דאו גונס, דרוש מעקב יומיומי אחרי השווקים.טיפ, השבירה במדדים נראת כבלתי נמנעת. בפועל, כאשר מצפים כולם לשבירה היא דווקא לא מתרחשת אלא תתרחש בעיתוי מסויים שאף אחד לא ציפה לו.
!Trade Safe - תוכנית אימון אישית להכשרת סוחרים בניירות ערך.

מטרת התוכנית היא להפוך תוך זמן קצר לסוחר האולטימטיבי - לסוחר הטוב ביותר.
בתוכנית האימון משלבים סגנונות מסחר כגון SWING ו- DAY על מניות, אופציות וחוזים עתידיים
כאשר המטרה הסופית היא ליצור הכנסה נוספת או עיקרית ממסחר בניירות ערך.

לפרטים נוספים:
2199742 - 054

בברכה
אייל כרמי
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב