מדינת ישראל נ' ניר גורי
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מדינת ישראל נ' ניר גורי 

מילים במאמר: 373   [ נצפה 1687 פעמים ]

 
 
גזר דין לנאשם שהורשע עבירות של נסיון למעשה מגונה בקטין כלפי תחקירניות של ערוץ 10 ברשת האינטרנט

ת"פ 1015/08, מדינת ישראל נ' ניר גורי

כב' השופט ח' אפרתי


30.11.2008

העובדות:
1. הנאשם, הורשע במעשים ועבירות כמפורט להלן:2 ניסיונות למעשה מגונה בפני קטין ו- 2 ניסיונות להטרדה מינית.
2. בין החודשים אוקטובר עד דצמבר 2007. פנה הנאשם ברשת האינטרנט לתחקירנית של ערוץ 10. שהתחזתה ברשת לקטינה בת 13. פניותיו אל התחקירנית היו בעלות הקשר ואופי מיני. עניינו בגזר הדין.

החלטה:
1. הנאשם במעשיו פגע בנורמה חברתית חשובה הטעונה שמירה והגנה מוקפדת - שמירת שלומם הנפשי והפיזי של קטינים וחלשי דעת מפני גחמותיהם המיניות של מבוגרים בעלי כשרות משפטית ושיקול דעת. ביהמ"ש מציין כ י מצא חומרה נוספת למעשים כשהם מבוצעים ברשת האינטרנט וזאת מהטעמים הבאים: קלות הביצוע היחסית של עבירות אלה יכולה, בהעדר הרתעה וגדרת גדר להפוך חיש קל ל"פרצה הקוראת לגנב". קל מאד למבצעי עבירות אלה לטשטש את עקבותיהם האלקטרוניות. יש קושי לא מבוטל לרשויות האכיפה לאכוף, ללכוד ולהביא לדין עבריינים ברשת בכלל ועבריני מין ברשת בפרט.
2. חוות הדעת של המרכז להערכת מסוכנות מינית מצביעה על קיום רמת מסוכנות בינונית.
3. שיקולים לקולא: העדר כל מעורבות אחרת בפלילים, עבודה ועבר ללא רבב במשך שלוש שנים במחיצת קטינים. נכונות ועשייה בפועל ובמעש ולא רק במלל לשיפור דרכים ומניעה בכך שהנאשם נוטל חלק בקבוצה טיפולית לעברייני מין ומתמיד בכך . המעשים לא חרגו ממעשים וירטואליים. ולא היה כל מגע פיזי ו/או טלפוני עם המתלוננות (התחקירניות).
4. על ענישה הנגזרת על נאשם להיות תואמת לחומרת המעשה, לחומרה בפגיעה באינטרס החברתי המוגן, מרתעת מחד גיסא. ותואמת את הנסיבות הספציפיות של התיק הנדון , הנאשם תולדות חייו, רקעו האישי וכי"ב מאידך גיסא.
5. בנסיבות תיק זה, כאשר מדובר באדם יליד 1976 החף מכל עבר פלילי , שהביע חרטה ואף עושה מעשה כדי להימנע בעתיד להיכנע לגחמותיו ייטב אם הענישה תהיה מרתעת וצופה בעיקר אל פני העתיד .
6. ביהמ"ש גוזר על הנאשם את העונשים הבאים: שמונה עשרה חודשי מאסר מתוכם 6חודשי מאסר בפועל שירוצו בעבודות שירות על פי המלצת הממונה על עבודות שירות, והיתרה שנה - כעונש מאסר מותנה למשך שלוש שנים החל מהיום על כל העבירות בגינן הורשע. צו מבחן למשך 24חודש. בגין מצבו הכלכלי הקשה של הנאשם ביהמ"ש מחייב את הנאשם לחתום על התחייבות כספית ע"ס 20,000 ש"ח להימנע במשך 24 חודש החל מהיום מביצוע העבירות בגינן הורשע.

את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב