20 חודשי מאסר בפועל למפקח במס הכנסה שמסר פרטים על נישומים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

20 חודשי מאסר בפועל למפקח במס הכנסה שמסר פרטים על נישומים 

מילים במאמר: 377   [ נצפה 1004 פעמים ]

 
 
ת"פ 6338/06, מדינת ישראל נ' ליבוביץ חיים ואח'

כב' השופט חנן אפרתי


03.12.2008

העובדות:
1. הנאשם, יליד 1964 היה בתקופה הרלבנטית "עובד ציבור" -מפקח מס הכנסה בפקיד שומה דן. הנאשם הורשע לאחר שהודה בכל שיוחס לו בכתב אישום שתוקן בשלישית, בעבירות מרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע, פגיעה בפרטיות, הפרת חובת סודיות במאגרי מידע ושימוש לא כדין במאגר מידע.

החלטה:
2. אין בבחירה בזכות השתיקה ו/או בחירה לנהל הוכחות מקום במארג השיקולים לעונש כיוון שעסקינן בזכות יסוד עומדת לכל נאשם לבחור את הנתיב להתנהלותו עם חוקריו כדי לשמור על חזקת חפותו. כל השתקה או מזעור של יכולת הבחירה הנ"ל אגב ניסיון משתמע להלך אימים על הנחקר כי אם לאחר שמיעת הוכחות ימצא אשם, השימוש שעשה כדין בזכות השתיקה ישמש לו לרועץ ויפעל כשיקול מחמיר בשיקולי השופט שיגזור את דינו - פסולים ואין להם מקום במארג שיקולי הענישה.
3. העבירות שביצע הנאשם ובכמותן נגועות בחומרה וזאת משום שעסקינן במספר רב של עבירות לאורך זמן כאשר הללו בוצעו במודע ואגב נקיטת כללי זהירות הסוואה וטשטוש עקבות. ועוד. הנאשם אדם בוגר ונושא משרה בכיר בשירות המדינה, וככזה ניתן בו אמון רב - אמון אותו הפר.
4. בנוסף להפרת האמון שהופר ע"י הנאשם, אמון שנתנה המעבידה המדינה באמצעות רשות המיסים בעובדה הבכיר, הנאשם פגע בערך חברתי מוגן וחשוב אחר, והוא יחסי האמון שציבור האזרחים נותן ברשויות הממלכתיות המנהלות מאגרי מידע, שצנעת המידע האישי האגור בהם לא תהיה מופקרת. פן אחר של אותו היבט בא לכלל ביטוי בכך שידיעה כללית על כך שהנאצר במאגר מידע ממלכתי לא מוגן ולא שמור כדבעי תביא חיש קל לפגיעה באמון הציבור בשיטה ובמערכת להבלעת נתונים, להעלמתם. ובכך תסוכלנה יעילותן מחד ואנושיותן מאידך של פעולות שלטוניות הכרוכות ביחסי הרשויות עם האזרח.
5. חומרה נוספת נמצאה בכך שעל פי כל היגיון, לנאשם, בגין הכשרתו המקצועית, תפקידו הרם יחסית ברשות המיסים ובזכות הותק שצבר היו מודעות, ידע והבנה באשר לחומרות אלה שעה שביצע את העבירות בהן הורשע והוא שב וביצען, מספר פעמים רב , ולאורך זמן.
6. זכותו של הפרט לפרטיותו לשמירת צינעת סוד שיחו, מצבו הכלכלי, הבריאותי, היקף כמות רכושו האישי וערכו, ופירוט יציאותיו ומועדיהן לחו"ל, הינה זכות יסוד בחברה דמוקרטית השמה את שמירת זכויותיו וחרויותיו של האדם החופשי על נס.
7. על הנאשם נגזרו 30 חודשי מאסר, מתוכם 20 חודשי מאסר בפועל. הנאשם ישלם קנס כספי בשיעור 10,000 ש"ח ויחתום על התחייבות כספית ע"ס 20,000 ש"ח.את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב