סוחרים נגד משקיעים - סקירה מעודכנת
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

סוחרים נגד משקיעים - סקירה מעודכנת 

מאת    [ 19/10/2008 ]
מילים במאמר: 737   [ נצפה 1707 פעמים ]

 
 
שוק ההון מגוון לרוב. בשוק ההון אנו מפרידים בין פעילים שונים בשוק כאשר לכולם יש מטרה אחת ויחידה - להרוויח כסף. הכיצד כולם יכולים להרוויח כסף? מישהו צריך כן להפסיד אך לא בהכרח לממש את ההפסד. בשוק ההון אנו מפרידים בין פעילים בשוק: מנהלי התיקים, המשקיעים והסוחרים. המשקיעים מחפשים הזדמנויות, לכאורה, חד פעמיות בדומה לפעולות של וורן באפט בוול סטריט עם רכישה של מניות גנרל אלקטריק וגולדמן זאקס. המשקיעים בהגדרתם הם פעילים בשוק המניות עם אורך נשימה חריג - היכולות לספוג הפסדים וההון הקיים לצורך רכישה נוספת במחיר נמוך יותר קיים גם בתקופות של מחנק אשראי. המשקיעים הטובים ביותר הם אלו היכולים לשרוד תקופות כאלו ולאחר מכן לנצל את התקופה הקשה לטובתם. בהגדרה משקיעים מחזיקים את המניות מעל שנה או עד למיצוי ההשקעה. הסיבות לרכישת מניות יכולות להיות רבות כאשר העיקרית היא להרוויח כסף מרווחי הון או רווח מתזרים מזומנים קרי חלוקת דיבידנדים עתידיים עם התאוששות כלכלית. הסוחרים, שניתן לחלק אותם למגוון תתי סוחרים, יומי, סקאלפינג, סווינג, גרילה ועוד, נהנים מהתנודתיות בשווקים וגוזרים קופונים ברמת סיכון גבוהה. הסוחרים בד"כ עובדים בניגוד למגמה היומית ומעצימים את התיקון הטכני. עובדה שגורמת לחלק מהמשקיעים ולסוחרים לטווחים של מספר ימים, לחסל אחזקות בפאניקה. המשקיעים מחפשים את מחיר המניה הנמוך בעקבות הפאניקה שחוללו הסוחרים ואוספים מניות.
המסקנה המתבקשת, יש שתי אפשרויות רווחיות כרגע בשווקים:
1. לסחור בתוך יום המסחר
2. להשקיע בשוק ולאסוף מניות
3. לבצע את שתי הגישות ביחד, שזאת אני מיישם ומתכוון ליישם יותר בזמן הקרוב.

ניתוח מאקרו כלכלה

הכלכלה בדרך למיתון. למעשה כלכלות העולם בדרך למיתון כאשר יש כלכלות שעל סף פשיטת רגל בדומה לאיסלנד, הונגריה ומדינות נוספות שאינן מסוגלות להתמודד עם משבר.
השאלה, שהיא חוזרת על עצמה מהסקירה הקודמת, האם שוק המניות מגלם את המיתון בכלכלות?
אם התשובה היא כן, לקנות מניות. אם השתובה היא לא, לא לקנות ולחפש שורטים, אם התשובה היא לא יודע/ת, לשבת על הגדר עם אג"חים ממשלתיים וללכת לארוחה טובה ולסרט מאוחר.

ניתוח שוק המניות
התנהגות שוק היא פונקציה של השאלה האם מחירי המניות מגלמים את המיתון או לא. בנוסף קיימת השאלה האם יתכן והמשבר יתפרץ שוב? אנו נוכחים לדעת כי נכון להיום יש מי שיספוג את המשך המשבר - הממשלות, כלומר כספי הציבור משלם המיסים. לכן השאלה הנותרת היא מה מחירי המניות מגלמים? אנו נקבל תשובה בנתוני המאקרו, הסימן ששוק המניות מגלם את המיתון הוא תהליך שבו יפורסמו נתוני מאקרו חלשים ולעומת זאת שוק המניות יעלה. זהו סימן שמחירי המניות מגלמים את המיתון. כמובן שעם ההתאוששות הכלכלית יקרה התהליך ההפוך.
בסקירה הקודמת נכתב כי יתכן כי שוק המניות יבדוק שוב את השפל במדדים משנת 2002/3. בשבוע שעבר המדדים בדקו את רמה זו והשוק ניתר בעוצמה למעלה. ראשית זה סימן לתחתית בשוק המניות. לכן, רכישות בשוק המניות חייבות להיות מלוות בהוראות מכירה אוטומטיות מתחת לרמות השפל. בשבירה של השפל, שהוא אינדיקציה כי יתכן והמשבר יתפרץ שוב ומחירי המניות רואים שחורות ועל כן יש לסגור את החשיפה לשוק המניות וזאת מכוון שלא כל אחד מאיתו הוא וורן באפט או מלכת אנגליה.ניתוח שוק האג"ח
שוק האג"ח הארוך ממשיך לגלות חולשה מול שוק המניות, עובדה המצביעה על תיקון אפשרי בשוק המניות לכיוון העולה. התשואה על האג"ח הקצר מדשדשת ומצביעה על חוסר היכולת של הפעילים לבחור את הכיוון הנכון.

ניתוח שוק החוזים העתידיים
שוק החוזים העתידיים על חוזה S&P 500 חיובי במקצת. לעומתו חוזה עתידי על נאסד"ק 100 שלילי מאוד.
מניתוח התנודתיות עולה תמונה חיובית הקובעת כי התנודתיות בשוק המניות אמורה להתחיל לרדת.
כותבי הקולים נמצאים בחרדה מסוימת כאשר כותבי הפוטים נרגעים מקצת ומרשים לעצמם להיות יותר אגרסביים. כותבי הקולים מתהליך ממושך של כתיבה של חוזים מתחילים לקנות חוזים ולאזן את התנודתיות. המסקנה הברורה היא, השווקים נמצאים בשווי משקל בין כותבי הקולים וכותבי הפוטים כאשר הצפי הוא להוספת ערך בשוק המניות.
מדד ה- VIX מצביע על שיווי משקל בשווקים. שיווי המשקל דומה התקבל באמצע ספטמבר שבו שיווי משקל הופר לכיוון היורד.

ניתוח שוק הסחורות והמט"ח
הדולר ממשיך להתחזק מול שאר מטבעות העולם בעיקר מול המטבעות במדינות המושפעות ממחירי הסחורות. הנפט ממשיך לרדת תוך המגמה השלילית והצפי הוא להמשך הירידות במחיר הנפט בעקבות התחזקותו של הדולר והמיתון האפשרי בכלכלות.
בהתאם לתחזית משבוע שעבר, מחיר הזהב ממשיך לרדת ומאז האיתות ירד מעל 8% (!)
הצפי לזהב הוא המשך ירידות לכיוון 700$ שהוא היעד הבא. עדכון נוסף בשבוע הבא.

סיכום
שוק המניות אטרקיבי אבל לא מתאים לכל אחד.
יש להשקיע במניות בעלות תזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת, חברות בעלות קופת מזומנים כך שמשבר האשראי יהווה רק הזדמנות.
מסחר יומי מיועד למקצוענים בעקבות התנודתיות הגבוהה. אולם פיתוח יכולות מסחר יומי בשוק זה הם יתרון מוחלט לתקופות רגועות יותר. סוחר יומי רווחי בתקופה זו יעשה הרבה יותר כסף בתקופה רגועה יותר.
!Trade Safe - תוכנית אימון אישית להכשרת סוחרים בניירות ערך.

מטרת התוכנית היא להפוך תוך זמן קצר לסוחר האולטימטיבי - לסוחר הטוב ביותר.
בתוכנית האימון משלבים סגנונות מסחר כגון SWING ו- DAY על מניות, אופציות וחוזים עתידיים
כאשר המטרה הסופית היא ליצור הכנסה נוספת או עיקרית ממסחר בניירות ערך.

לפרטים נוספים:
2199742 - 054

בברכה
אייל כרמי
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב