16 שנות מאסר בפועל לירון ברכה שגרם למותם של שישה כשנהג שיכור מאלכוהול ומסם
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

16 שנות מאסר בפועל לירון ברכה שגרם למותם של שישה כשנהג שיכור מאלכוהול ומסם 

מילים במאמר: 417   [ נצפה 1492 פעמים ]

 
 
ת"פ 40074/07, מדינת ישראל נ' ירון בן ויקטור ברכה

כב' השופטת ד"ר עדנה קפלן-הגלר, ס"נ


18.09.2008

העובדות:
1. ביום 27.5.2008 הורשע הנאשם במיוחס לו בכתב-האישום, דהיינו בעבירת הריגה, שש פעמים, כמו גם בעבירת שימוש בסם לצריכה עצמית. נקבע, כי הנאשם נהג בעת קרות האירוע במהירות של 171 קמ"ש. נקבע, כי בכיוון נסיעתו של הנאשם דלק אור אדום ברמזור, כי נכנס לצומת עת האור האדום מולו ובהתעלמו מכך.
2. נקבע, כי נהג הנאשם בעת האירוע ברכבו כאשר היה שיכור מאלכוהול וסם וגרם למותם של ששה אנשים בעבירת הריגה: אחיו של הנאשם אייל ברכה ז"ל, מי אשר ישוב היה ליד הנאשם ברכב הנאשם, כמו גם מותם של חמשת הנוסעים ברכב ה'יונדאי', רכב בו פגע הנאשם.

החלטה:
1. דלותן של מילים, לעיתים אין בהן כדי לתאר עוצמת תוצאות אשר גרם הנאשם במעשיו הרעים. ששה מעשי פשע אשר עניינם בהריגה. בפגיעה בחפים מפשע. חפים מפשע, אשר "חטאם" היחיד הוא בנהיגתם הזהירה, הנכונה, בלילה, בצפותם להגיע בבטחה לביתם.
2. הנאשם, אשר התנהגותו אינה בבחינת רשלנות "סתם", של מי אשר חלילה, בנהיגתו, עלול שלא לשים לב לשנייה ולגרום לתוצאה הרת-גורל - אלא התנהגות של אדם שותה, שיכור, צורך סם, דוהר בפראות, עובר באדום - בואך אל מות חמשת נוסעי ה'יונדאי' ז"ל ומות אחיו ז"ל. במעשיו אלה נהג הנאשם בשוויון-נפש לאפשרות גרימת התוצאות האמורות.
3. לכאורה, אדם נורמטיבי הוא הנאשם, אולם, מעשיו הרעים והקשים של הנאשם כהצטברותם באותו ליל אירוע - מדברים הם כנגדו בקטיגוריה קשה. דרגת חומרת מעשיו של נאשם זה גבוהה היא עד מאוד; דרגה, אשר צריכה היא לענישה. ענישה כואבת, ענישה הולמת, ענישה אשר תביע את אשר חובתו של בית-משפט לומר.
4. אין התקשורת נושפת בעורפו של בית-משפט. זעקת הקורבנות אשר נשמעה באולם בית-המשפט כדין, מכוח חוק זכויות נפגעי עבירה, היא הנשמעת באוזני בית-המשפט, יחד עם זעקות הורי נאשם על שברם, ודברי צדדים.
5. אכן, המיט הנאשם על עצמו אסון עקב רוע מעשיו, אך אין בעונשו זה - כדי להפחית כהוא-זה את אבלם, כאבם של בני המשפחות אשר יקיריהם נסעו ברכב ה'יונדאי'. הקלה - כן; התחשבות באסונו ושברו של נאשם - אכן כן. אולם אלה - באותה מידה אשר באיזון אינטרס; אינטרס הכלל, כלל הציבור, כלל הנפגעים, כלל המשתמשים בדרך, אינטרס המשפחות הנפגעות, זעקות הקורבנות נפגעי העבירה.
6. אכן, ניתן להטיל על הנאשם עונש נפרד בגין כל עבירה ועבירה. הרשעת הנאשם בעבירות אחדות של הריגה, אולם שלא בצבירת העונשים אלה אל אלה - אלא במתן עונש כולל בגין עבירות בהן הורשע הנאשם, לאור נסיבות המקרה ומדיניות הענישה.
7. על הנאשם נגזר עונש מאסר של 20 שנה מהן 16 שנים בפועל. הנאשם נפסל מלקבל או להחזיק רישיון-נהיגה לרכב מנועי - לצמיתות.


את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב