שלגייה ושבעת הגמדים - שבע תכונות הנדרשות למנהיגות אמיתית
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

שלגייה ושבעת הגמדים - שבע תכונות הנדרשות למנהיגות אמיתית 

מאת    [ 25/12/2005 ]
מילים במאמר: 947   [ נצפה 17238 פעמים ]

 
 
שבעת הגמדים המסייעים לשלגייה

שבע תכונות הנדרשות למנהיגות אמיתיתהיה היו פעם, בארץ רחוקה, מלך ומלכה...נולדה להם בת יפהפייה ששערה שחור כעורב, פיה אדום כדם ועורה לבן וצח , כמו שלג"...וקראו לה שלגיה. אבל יום אחד מתה המלכה, והמלך מתחתן עם אישה אחרת, אמה החורגת של שלגיה, שקנאה ביופייה הרב של הנסיכה. ... "ראי קסמים שעל הקיר, אמר לי, ספר: מי מכולן היפה ביותר?" ...אמר הראי למלכה "את יפה , מלכתי, ויפה שמלתך אבל שלגיה יפה ממך". המלכה קראה לצייד ואמרה לו : "קח את שלגיה ליער- והרוג אותה."אבל הצייד טוב הלב ריחם על שלגיה...לפתע ראתה בית קטן וחמוד. היה זה ביתם של שבעת הגמדים. נכנסה שלגיה אל הבית ... ביקשו ממנה הגמדים להישאר איתם ולגור בביתם. שלגיה שמחה מאוד, ונשארה בביתם של הגמדים... שלגיה נגסה בתפוח העסיסי - ומיד נפלה ארצה, ללא רוח חיים. והמלכה הרעה שבה לארמון, מרוצה מאוד. כשחזרו הגמדים הביתה וראו את שלגיה המעולפת , היו בטוחים שהיא מתה... למחרת בבוקר השכיבו את שלגיה בתוך תיבת זכוכית והניחו את הארון על ראש הגבעה, לבוא לשם כל יום ולהסתכל בפניה היפים. יום אחד עבר שם נסיך צעיר ויפה, רכוב על סוס לבן. הוא ראה את תיבת הזכוכית שעל הגבעה , התקרב והציץ פנימה..."
האם חשבת אי פעם כיצד הצליחה שלגייה לצאת מהתסבוכת אליה נקלעה ולחבור אל נסיך חלומותיה ?

כדי לשרוד בממלכת האגדות של האחים גרים, לא למות מהרעלה ובסוף עוד לחיות באושר ועושר עד קץ הימים, הייתה זקוקה שלגייה לשבעת הגמדים, שבעה עוזרים המסייעים לה להגיע למטרה.

אלו הם שבעת הגמדים המסייעים, שבעה סודות שרצוי וכדאי לכל מנהיג באשר הוא להשתמש בהם!

אנו נוטים להסתכל החוצה ולחפש מנהיגות מושלמת. זה כנראה, משגה! האם לא הגיע הזמן ולחפש מנהיגות פנימה, בתוכנו ?!

מנהיגות היא בעצם אמירה לאנשים מה לעשות. הובלת אנשים למטרות מוגדרות. אנו רואים במנהלים שלנו כ"גיבורים" היודעים הכל.
מנהיגים נדרשו כדי לפתור בעיות, הן בגלל ניסיונם הרב והן בגלל הידע המצטבר שלהם. הם נדרשו כדי לשמור על קצב נכון של התקדמות ספינת הארגון.

רוב המודלים של המנהיגות שהכרנו עד כה התבססו על סמכותיות של אנשי צבא המורגלים במתן פקודות וביצוען ללא עוררין או מסמכויות הנובעות משיטת המעמדות של "מנהלים" מחד ו"עובדים" מאידך, כל אחד ומעמדו הקבוע.
מודלים אלו אינם עובדים כיום בעולם העסקי. הכוח עבר לדרכי המסחר בהם יש "מוכרים" ויש "קונים".

המנהיג של היום חייב להיות להטוטן מול קהל לא סלחן. ממוקד ומקצוען, אמין וישר בצורה קיצונית, גלוי ופתוח לביקורת תמידית, אך מעבר לכל, המנהיג של היום מסוגל לנצל את אנרגיית כוח האדם הקיים בארגונו ולתעל אותו למטרה אחת ?ערך רב יותר ללקוחות! דבר היוצר יתר רווחיות לחברה ורווחה לעובדיה.
חברה בה מתקיים הכלל: לקוחות מרוצים עובדים מרוצים, שורדת את משעול המכשולים העסקיים בכל תנאי ובכל מצב.

אלו הם שבעת הגמדים המסייעים לשלגייה :

מחשבה יצירתית - 80% מהאנשים חושבים באופן תגובתי. מגיבים לאירוע, בד"כ לבעיה שנוצרה. 20% הנותרים הינם חושבים יצירתיים. לוקחי יוזמה כדי שהדברים יתרחשו. החושב היצירתי שואל: "מה אפשרי?", החושב התגובתי שואל: "מה לא בסדר?" או "מי אשם?". החושב התגובתי חי בתחושת הגבה ומתן תשובות לנסיבות. החושב היצירתי מייחס חשיבות למעבר לנסיבות.

מוכנות לשינוי - חיפוש מתמיד של שינויים. ההבנה כיצד תהליכי השינוי משפיעים על האנשים וכיצד ניתן להוביל אותם בנבכיי המערכת המשתנה ללא פחד וחרדה.
רוב האנשים חוששים משינוי - בגלל שזה מכריח אותנו לחרוג מהנוחות של השגרה. מנהיג אמיתי יודע כיצד להניע עובדים ולהוציאם מסביבת הנוחות המוכרת, ללא איום ובכבוד מתחשב. הוא מגלה הבנה, מסביר את העבר ומדוע יש לשנות כיוון, רק אז לספק את התמונה החיובית של העתיד והמסלול הנכון לשם.
בני אנוש זקוקים ליציבות...אך לא פחות ממנה אנו זקוקים לגירויים. שינוי הוא דבר נורמאלי כמעט כמו נשימה.

תכנון סביבת העבודה - בנייה של תרבות ארגונית המהווה את הליבה של החברה. תכנון ויצירת סביבה הגורמת לאנשים למצות את המרב מיכולותיהם. מנהיג מודע היטב לכך שהיכולת שלו ליצור סביבה מאתגרת ויצירתית, המאפשרת לאנשים להתפתח בה, חשובה יותר ממיומנות טכנולוגית.
יצירת סביבת עבודה משעשעת, מקום ש"כיף" לעבוד בו, מקום שיגרום לך ולסובבים אותך לחייך, שתרצה לבוא לעבוד "עם שיר בלב" בכל יום מחדש.

שיפור מתמשך - הלמידה ותהליכיה הם נשמת אפם של מנהיגי העתיד. המנהיג האמיתי שואל תמיד: "מי עושה זאת אחרת ממני וכיצד אני יכול ללמוד ממנו?" החיפוש המתמיד אחר מקורות למידה חדשים, מודלים לחיקוי ומקורות מידע לא שגרתיים, מספקים אנרגיה למנוע החשיבתי של המנהיג.

אמינות - מי ומה אתה?! חשובים לא פחות מהידע שצברת. מצב עצמך בסטנדרטים הגבוהים ביותר, אל תאמר דברים שאין מאחוריהם מעשים!
אל תצפה מאחרים ליותר מאשר הנך מצפה מעצמך. היה אמיתי וכנה, דבוק תמיד באמת גם אם היא לא נעימה. הייה עצמך ולאו דווקא מה שמצפים ממך. היה הוגן עם הצוות שלך. מילה שהבטחת- קיים !
מנהיגות אמינה, ישרה, גלויה וברורה מובילה לתוצאות הטובות ביותר.

מאמן ומקדם - מנהיג אמיתי חייב להיות מאמן ולא מפקד. חייב להשאיר לעובדיו מרווח פעולה מספיק רחב כדי שיאמינו שהדברים מתבצעים בזכותם.
המנהיג נמצא במקום כדי לעזור ולסייע לאנשים לראות את הנושאים בפרספקטיבה אחרת, לספק שאלות המעודדות למידה והופכות ניסיון נצבר לניסיון נלמד. האצלת סמכויות, אינה "טובה" שאתה עושה לעובדיך, אלא סילוק המכשולים מעל דרכם והשארת מרחב ליטול לעצמם את הסמכויות.

איש חזון - ידוע הוא שאנשי החזון הם אלה שהובילו מערכות שלמות להצלחה תוך מיצוי מקסימאלי של פוטנציאל הגורם האנושי.
חזון מביא להתמקדות. זהו מכשיר המכניס לתלם את כל האנרגיות הגלומות בפסיפס האנושי של הארגון.
חזון ברור ומטרות מוגדרות מספקות לאנשים את המסגרת לקבלת ההחלטות, מסייע לארגון הפעילות וריכוז המאמצים.

... אמר הנסיך הצעיר והיפה: "איזו נערה יפהפייה!"...ניסה כוחו בהרמת ארון הזכוכית בו שכבה לה שלגיה, אך זה היה כבד מכוחותיו. נפל ונשבר... אז נפל התפוח המורעל מפיה....שלגיה והנסיך ערכו בארמון נשף חתונה מפואר, ושבעת הגמדים היו האורחים הכי חשובים בנשף. מאז חיו כולם באושר ובעושר - עד עצם היום הזה."

אלו הם שבעת גמדיה של שלגייה:
הגמד היצירתי; הגמד המוכן לשינויים; ארכיטקט סביבתי; הלומד והמשתפר; האמין והישר; המאמן האישי; איש החזון.

ברור לכולם שיש צורך בסגנון מנהיגות חדש, מרענן ומחייה. רק שילוב של תכונות אלו יוצרות מנהיגות אמיתית.שף מיקי ניר משמש כשף ראשי במלון דן פנורמה תל אביב.
מומחה להסעדה בתחום בתי המלון, מסעדות וחברות הקייטרינג.
בעל ניסיון רב בתחום הכלכלי של חיסכון בעלויות מזון והתייעלות בעלויות כוח אדם.

שף מיקי ניר משמש כמרצה אורח לתחומי המטבח וניהולו: באוניברסיטת באר שבע, באוניברסיטת בר- אילן, במרכז לקידום מקצועי של ענף המלונאות, בבתי הספר לבישול ומבוקש מאד להנחות סמינרים של ניהול חדשני.
עוזר ומסייע בהקמת פרויקטים גדולים בתחום המטבח המוסדי ומייעץ לחברות בחו"ל להקמה וניהול מטבחים כשרים למהדרין.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב