מהו הון משפחתי וכיצד יש לעשות בו שימוש נכון?
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מהו הון משפחתי וכיצד יש לעשות בו שימוש נכון? 

מאת    [ 20/07/2008 ]
מילים במאמר: 369   [ נצפה 2064 פעמים ]

 
 

ההון המשפחתיההון המשפחתי הוא סך הנכסים והכספים של כל המשפחה. הון משפחתי מורכב ביסודו משלושה חלקים: מה שהתקבל מהדורות הקודמים, מה שהושג על ידי הדורות הנוכחיים ומה שיושג על ידי הדורות העתידיים.הון משפחתי אינו רכוש פרטי של גורם מסוים במשפחה, אלא הוא רכוש של כל המשפחה והוא נכס משותף של כל חבריה. ההון המשפחתי אמור להיות מנוהל באחריות משפחתית ואסור לו להיות מנוצל לרעה.השבחה והעברה נכונהבמשפחות בעייתיות אין ניהול נכון של ההון המשפחתי. כל אחד סבור שהממון הוא שלו, אין הסתכלות קדימה אל הדורות הבאים ובדרך כלל גורם מסוים משתלט על ההון ועושה בו כבתוך שלו, לעיתים תוך ניצול הכוח שהוא צבר כדי לשלוט ביתר חברי המשפחה.ניהול נכון של ההון המשפחתי מבוסס על שני עקרונות מרכזיים: האחד, השבחה של ההון המשפחתי מתוך הסתכלות אחראית מאות שנים קדימה. השני, העברה נכונה, שוויונית ומסודרת של ההון המשפחתי לדורות הבאים.פרספקטיבה של מאות שניםניהול נכון של ההון המשפחתי הוא תוצאה של פרספקטיבה של מאות שנים אחורה וקדימה במקום הסתכלות רגעית וצרה. פרספקטיבה כזאת יוצרת אחריות עמוקה כלפי ההון המשפחתי, ניהול זהיר וחכם של ההון, השבחה של ההון המשפחתי בכל דור ודור למען הדורות הבאים וחלוקה הוגנת ושוויונית של ההון המשפחתי מדור לדור כחלק מהנאמנות המשפחתית והדאגה לכל חברי המשפחה ללא אפליה, חשבון או שיפוט.ניהול גרוע של ההון המשפחתי כולל בין היתר את המצבים הבאים:1. ההורים מבזבזים את ההון המשפחתי שקיבלו בירושה ואינם מותירים דבר לדורות הבאים.

2. ההורים מאמינים שההון המשפחתי הוא שלהם בלבד והם מנצלים אותו לרעה כדי לשלוט בילדים, לנצל אותם, להחליש אותם או לדכא ולהשפיל אותם.

3. אחד הילדים משתלט על ההון המשפחתי וגוזל מיתר הילדים את חלקם.

4. ההורים מורישים לחלק מהילדים את ההון המשפחתי ולאחרים הם אינם מותירים דבר.

5. הילדים מתקוטטים ונלחמים אחד בשני על ההון המשפחתי משום שהוא הועבר בצורה לא שוויונית ולא הוגנת.

6. ההורים אינם מחלקים את ההון המשפחתי לילדיהם במהלך חייהם כדי לסייע להם להתפתח אלא "יושבים" על ההון המשפחתי כל חייהם.

7. הסבא והסבתא אינם מסייעים כלכלית למשפחה או שהם מורישים כספים ישירות לנכדים המועדפים תוך עקיפת ההורים.וטיפ לסיום: ההון המשפחתי בכלל אינו שלנו, אלא הוא פיקדון בנאמנות שקיבלנו מהדור הקודם של המשפחה והוא ניתן לנו מתוך אמונה שאנו נשביח אותו ונעביר אותו בצורה מסודרת ושוויונית לדורות הבאים של המשפחה.


יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב