גם הכסף שלכם שוכב בחשבונות אבודים. אל תוותרו עליו
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

גם הכסף שלכם שוכב בחשבונות אבודים. אל תוותרו עליו 

מאת    [ 02/04/2020 ]
מילים במאמר: 437   [ נצפה 127 פעמים ]

 
 

אילו סוגי כספים אבודים יכולים להיות לכם? חסכונות פנסיונים לא פעילים 
כספים שהפקדתם בעבר (כשכירים או כעצמאים) בקרנות השתלמות, קרנות פנסיה, ביטוחי חיים או קופות גמל. רוצים לדעת עוד על חיסכון פנסיוני וההבדל בין המוצרים השונים? צפו בסרטון פנסיה – הסבר למען המחר.
חשבונות וחסכונות לא פעילים בבנק 
חשבונות עו"ש או פיקדון לא פעיל, במטבע ישראלי או במט"ח, שפתחתם בבנק שאינו הבנק הרגיל שלכם או חסכונות שחסכתם ושכחתם מקיומם. אילו חשבונות, שעברו 10 חודשים מהיום שנתקבלה ההוראה האחרונה מבעליו. פיקדונות לא פעילים כוללים גם חשבון עו"ש שחלפו 10 חודשים מהיום שבו נתקבלה ההוראה האחרונה מבעליו. קראו עוד על מה שבאמת צריך לדעת על ניהול חשבון בנק.

ביטוחים שרכשתם 
פוליסות שאינן בתוקף, מוצרי ביטוח המשמשים כחיסכון פנסיוני (לדוגמה ביטוח החיים שנלווה ל"ביטוח מנהלים"), ביטוחים שנערכו לתקופה של עד שלושה חודשים וביטוחים שרכשתם בעבר וכיום אינם מתאימים לצרכיכם. קראו עוד איך לאתר את כל סוגי הביטוחים שלכם?

כספים שירשתם מקרוב משפחה שנפטר 
חשבונות בנק, חסכונות, חסכונות פנסיוניים או ביטוחי חיים שהיו על שם הקרוב שנפטר.   מה חשוב לבחון בבחירת הגוף שמנהל את קופת הגמל?

בבואנו לבחור קופה, יש להתחשב במספר פרמטרים חשובים. לכל אחד מהם משקל שונה בהשפעתו בבואנו להצטרף לקרן. לכן, נפרוס בפניכם את אותם הפרמטרים הנפוצים ואף אציין את רמת חשיבותם.

תשואות: זהו פרמטר אשר מתבסס על תוצאות העבר ויכול במידה מסויימת לשקף ביצועים עתידיים אך בבואנו לבחור קרן, נתחשב בו כפרמטר חזק ביחס לפרמטרים אחרים שכן ישנם יצרנים המובילים בתשואות גם לאורך שנים.

 

דמי ניהול: זהו פרמטר קבוע ידוע מראש והוא בהחלט משפיע באופן ברור על בחירת הקרן. חשוב לציין כי דמי הניהול נגבים מהצבירה בלבד כאחוז מסך הכספים הצבורים בקופה. היצרנים המנהלים את קרנות ההשתלמות רשאים לגבות דמי ניהול מקסימאליים של עד 2% לשנה הנגבים מהצבירה (מסך הכספים הצבורים בקרן) והם מחושבים כשנתיים.

רמת סיכון: כל הכספים בקרן ההשתלמות מנוהלים בשוק ההון כאשר יש חשיבות עליונה להתאים את רמת הסיכון בקרן באופן פרטני בהתאם לגיל החוסך וההעדפה האישית שלו לסיכון. לעיתים בחירה שגויה של רמת הסיכון יכולה להוביל להפסדים בקרן או לחלופין לתשואה נמוכות יתר על המידה.

שירות: זהו מרכיב שבהחלט ניתן לייחס לו חשיבות. אמנם לא הוא זה שיעלה את ערך כספכם במישרין אך לעיתים בעת הצורך, כאשר נזדקק למידע מהיר ע"מ לקבל החלטה, התנהלות בפדיון כספים, בקשה לשינוי מסלול השקעות, שאלות טלפוניות ומוקד שירות בהחלט, זהו עוד נטבח בבחירת קרן השתלמות

קופות הגמל  ניתנות לניוד בין חברות הביטוח ובתי ההשקעות תוך שמירה על וותק הקרן וללא שום פגיעה בחוסך וזאת על מנת ליצור תחרות בתחום.

 

בקופת הגמל יש באפשרותנו לבחור את רמת הסיכון הרצויה על פי פרופיל אישי – וזאת כמובן בהתאם להיצע המסלולים הקיימים בחברה בה בחרנו, החל ממסלולים סולידיים ועד למסלולים מתמחים.

 

 בכל עת ניתן לעבור מאפיק אחד לאחר על פי בחירתך. המעבר מתבצע ללא פגיעה בוותק או בזכויות.

© כל הזכויות שמורות לקשרים סוכנות לביטוח (2017) בע"מ  

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב