דיני מזונות לאישה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

דיני מזונות לאישה 

מאת    [ 05/09/2018 ]
מילים במאמר: 425   [ נצפה 1316 פעמים ]

 
 

מזונות

מערכת המשפט בישראל מחייבת כל הורה לדאוג לצרכי ילדו הקטין. כאשר זוג ההורים חי תחת אותה קורת גג, העניין נראה מובן מאליו, אולם כאשר ההורים חיים בנפרד, על ההורה שאיננו מגדל את הילד בפועל לשלם את דמי המזונות של הילד להורה המגדל אותו.

כיצד נקבע סכום המזונות?

הגדרת סכום המזונות נקבעת מתוך התחשבות בצרכי הילד ובטובתו, וזאת, ביציאה מתוך נקודת ההנחה כי דמי המזונות הינם זכותו הפרטית של הילד ולא של ההורה שמאחוריו. במידה וקיימת הסכמה הדדית בין ההורים בנידון, סכום המזונות ייקבע בהסכמה ביניהם. במידה וקיימים חילוקי דעות בנוגע לסכום המזונות לו זכאי הילד, קיימת אפשרות להגשת תביעה למזונות ילדים והסוגיה תוכרע בידי בית המשפט או בבית הדין הרבני, לבחירת ההורים.

גובה דמי המזונות המינימלי אינו קבוע בחוק, ובבית המשפט נהוג להסתמך על פסיקות קודמות בעניין, תוך התייחסות לפרטיו הספציפיים של המקרה שהובא בפניו. במכלול הפרטים עליהם מבוססת ההחלטה נבחנת רמת השתכרותו של האב, ולשם כך, חובה לצרף אל תביעת המזונות תלושי שכר שיאפשרו לבית המשפט ללמוד על יכולותיהם הפיננסיות של הצדדים.  

לאחר קביעת סכום המזונות בהתחשב בצרכיו של הילד ובטובתו, יבוצעו שינויים בסכום רק במידה וקיימת סיבה מהותית לכך.

מי זכאי?

-          קטין (עד גיל 18)

-          ילד לאחר גיל 18, בתקופת שירות צבאי / שירות לאומי, יהיה זכאי למזונות מופחתים.

איך מגישים תביעה לקבלת דמי מזונות?

תביעה לדמי מזונות עבור אישה או עבור ילדים קטינים תוגש אל בית המשפט לענייני משפחה בליווי תצהיר אישי ובצירוף כל המסמכים הרלוונטיים הנוגעים לרכוש ולהכנסות של שני הצדדים. לאחר הגשת כתב התביעה, יגיש הנתבע כתב הגנה, ומנקודה זו יתנהל הליך משפטי אשר בסיומו יוכרע הדיון בדבר גובה דמי המזונות באמצעות פסק דין. במקרים ספציפיים, ניתן להגיש תביעה לדמי מזונות זמניים לאחר הגשת כתב ההגנה בידי הנתבע, וזאת, עד לקבלת פסיקתו הסופית של בית המשפט בעניין. באותו אופן, ניתן לנהל את התביעה בבית הדין הרבני, כאשר בידי בית הדין הסמכות לקבל כל החלטה בנוגע לדמי מזונות האישה או בנוגע לדמי המזונות של ילדיה הקטינים.

במידה ופסיקת בית המשפט לענייני משפחה אינה מקובלת על אחד הצדדים, ניתן לערער עליה לבית המשפט המחוזי. במידה ופסיקת בית הדין הרבני אינה מקובלת על אחד הצדדים, ניתן לערער עליה לבית הדין הרבני הגדול.

על מה חשוב להקפיד בהגשת תביעת מזונות?

נושא דמי המזונות הינו אחד הנושאים היותר משמעותיים ומהותיים בתחום דיני המשפחה, הנחשב לאחד המורכבים והסבוכים ביותר בעולם המשפט, ועל כן, נודעת חשיבות יתירה לבחירת הייצוג המשפטי הנכון. חשוב ביותר לבחור במייצג שמאחוריו ניסיון מקצועי רב בתחום המזונות בפרט ובתחום דיני המשפחה בכלל ולא לוותר על ייצוג משפטי ברמה הגבוהה ביותר.

עמרי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב