החזרי מס לשכירים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

החזרי מס לשכירים 

מאת    [ 10/11/2017 ]
מילים במאמר: 426   [ נצפה 1786 פעמים ]

 
 

1.עובדים שכירים הזוכים לתלוש שכר מסודר נוטים להאמין כי כל ענייני המיסוי שלהם מוסדרים בתלוש השכר, המפרט הורדות מס קבועות על פי גובה ההכנסה כנדרש. למרות שמעסיקים רבים עובדים עם חברות הנהלת חשבונות ותוכנות מדויקות למדי בהיבט חישוב המס שהן מספקות, רבים אינם מודעים לזכויותיהם של שכירים להחזרי מס, אשר לא יסופקו במסגרת תלוש השכר ועל העובד להגיש בקשה עצמאית עבורם.

מספר פרמטרים עשויים לזכות עובד שכיר בהחזר מס:


    • שנת עבודה חלקית- מס הכנסה אמנם נגבה משכירים באופן חודשי, אולם מחושב באופן שנתי. משמעות הדבר כי עובד שעבד במקום עבודה מינואר ועד ספטמבר שילם מס מדי חודש כאילו עבד 12 חודשים ולא כפי שקרה בפועל 9 חודשים. במקרה כזה בקשה להחזר מס  תזכה לחישוב מחדש של הסכומים שהרוויח בפועל בחלוקה ל-12 חודשים, מה שבהכרח יקטין את הסכום החודשי ויביא לזיכוי העובד.
    • עדכון בנקודות הזיכוי- קיימים מספר פרמטרים המשפיעים על ערכן של נקודות זיכוי המס להן זכאי כל עובד. בין הפרמטרים המשפיעים: מין העובד (אישה זוכה לחצי נקודת מס יותר מגבר), כמות ילדים, מצב משפחתי, הכנסות בן הזוג, תשלום מזונות ואזור מגורים. שינויים באחד מן הפרמטרים הללו או לחילופין אי דיווח בטופס 101 על זכאות הנובעת ממי מהפרמטרים הללו, עשויים להוליד גביית סכומים גבוהים ומיותרים וקבלת זיכוי בגינם.
    • הפרשה לקרן פנסיה/ ביטוח חיים פרטי- במידה והעובד ממצה את זכות ההקלה במס המגיעה לו במסגרת ביטוח המסופק על ידי המעסיק, הקלה זו תתבטא בתלוש השכר. עובדים רבים נוהגים להפריש לביטוח חיים ו/או קרן פנסיה באופן פרטי והצהרה על כך תזכה אותם בהקלה נוספת במס ובמידה ומדובר בתשלום שכבר בוצע- בזיכוי.
    • עבודה בחו"ל- עבודה בחו"ל או עבודה בעבור מעסיק בחו"ל מצריכה חישוב מחדש של המס ביחס למחויבות המס ותשלומי ודיווחי המעסיק.
    • בעיה רפואית- בעיה רפואית של העובד או בני משפחה מדרגה ראשונה עשויים להביא לזיכוי במס. רכיב זה גם מתייחס לימי חופשה ומחלה שנטל העובד במהלך השנה מסיבה זו.

2.חישוב המס הנגבה בפועל מתבצע באופן מוערך על ידי פקיד השומה ולא תמיד מביא בחשבון פרמטרים רבים העשויים להשפיע על הסכום הסופי. מסיבה זו מומלץ לכל עובד שכיר במשק לבצע הערכת החזר מס לשכירים ולהגיש בקשה להחזר מדי שנת מס, בעבור השנה שקדמה לה.

עובדים רבים חוששים מפניה למס הכנסה וחשים כי בהתנהלות מול גוף כה גדול ואימתני הם עשויים להימצא חייבים או להסתבך בחקירות מיותרות. מסיבה זו ונוספות פועלות בשוק חברות העוסקות בהחזרי מס לשכירים, המחזיקות בתוכנות מדויקות להפליא המחשבות את המס על פי מרכיבי מס הכנסה והשינויים התכופים בחוק, ובאמצעות בדיקה פשוטה יודעות לכוון את העובדים השכירים ולהעריך את זכאותם, כמו גם להגיש עבורם את הבקשה ולהתמודד עם הבירוקרטיה הנדרשת עד לקבלת ההחזר. 

לעוד על החזרי מס לשכירים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב