הלנת שכר ודיני הוצאה לפועל
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

הלנת שכר ודיני הוצאה לפועל 

מאת    [ 14/06/2017 ]
מילים במאמר: 632   [ נצפה 757 פעמים ]

 
 

בעבר לא הייתה נחשבת הלנת השכר לעבירה פלילית משום מה, אך לפני כשבע שנים נכנס לתוקפו – חוק הלנת שכר כאשר המטרה של החוק הוא להפוך את הלנת השכר לעבירה פלילית יחד עם מנגנון אכיפה מנהלי.

הלנת שכר זהו מצב אשר בו העובד אינו מקבל את השכר המגיע לו במלואו ובמועד שנקבע לכך. על פי חוק הגנת שכר, מוטלים סנקציות חמורות על מעסיקים כאשר הם מלינים את שכרם של העובדים. עורך דין דיני עבודה הוא הכתובת במקרים הללו.

מתי האיחור במתן השכר ייכנס להגדרה של הלנת שכר?

כאשר שכרו של עובד מולן והעובד אינו מקבל אותן עד תשעה ימים לאחר המועד, הרי שעל פי חוק יהיה על המעסיק לשלם לעובד פיצוי כספי על פי אחד החישובים הבאים, הגבוה מבין השניים.

פיצוי של חמישה אחוזים מכל השכר המולן עבור השבוע הראשון של הלנת השכר ועבור כל שבוע נוסף של הלנה עשרה אחוזים נוספים גם כאשר מדובר רק בחלק מהשבוע או השבועות שאחר כך.

קיימת אפשרות נוספת של חישוב הפיצויים, על פי הפרשי ההצמדה מהמועד לתשלום של שכר העבודה ועד ליום התשלום בפועל זאת בתוספת של עשרים אחוזים על כל הסכום הכולל של השכר שהיה מולן יחד עם הפרשי הצמדה עבור כל חודש באותה התקופה האמורה.

הבנו אם כן, כי כך או כך בכל מקרה שלא יהיה, מדובר בסנקציה מכבידה וקשה מאוד שמוטלת על המעסיק והיא פוגעת עמוק בכיסו. כי המטרה היא לא רק הפיצוי של העובד על הלנת השכר אלא גם על מנת להרתיע את המעסיקים מפני האפשרות של אי תשלום שכר במועד.

בית הדין לעבודה הוא זה שרשאי על פי שיקול דעתו להפחית מהפיצויים של הלנת השכר, ולעיתים אף לבטל אותם כליל אם הוא משתכנע כי להלנת השכר היו סיבות טובות.

המעביד איחר בתשלום המשכורת שלך? נראה לך כי מדובר בהלנת שכר? פנו אל עורך דין דיני עבודה המכיר גם את הנושא של הוצאה לפועל יסייע לכם לקבל את מלוא הפיצויים המגיעים לכם על פי חוק.

צו להוצאה לפועל, ואתם מעוניינים לעכב את ביצועה?

גם אם בית המשפט קבע על נקיטה בצעד להוצאה לפועל יש מה לעשות בנידון. בשביל לעכב את ביצוע ההחלטה יש לפנות אל עורך דין דיני עבודה שייצג אתכם בצורה מקצועית.

כאשר אדם נקלע למצב שאין לו יכולת לשלם את ההתחייבויות שלו הוא עלול להגיע למצב של הוצאה לפועל. מדובר על סיטואציה בה האדם מוגבל ואין לו יכולת כלכלית להושיע את עצמו. אבל קיימת אפשרות לדחות ולעכב את התהליך. וזאת באמצעות הגשת בקשה לעיכוב הליכי ההוצאה לפעול. כיצד מגישים את הבקשה? מהי התועלת של פעולה זו? ואל מי כדאי לפנות בשביל לבצע אותה?

על הגשת בקשה לעיכוב הוצאה לפועל

כאשר אדם מעוניין להגיש בקשת עיכוב להוצאה לפועל עליו לפנות אל בית המשפט המוסמך שהוא זה שנתן את פסק הדין עליו מגישים את הערעור. בנוסף יש אפשרות לפנות גם אל ראש ההוצאה לפועל להגשת בקשה לעיכוב. לראש ההוצל"פ יש את הסמכות לעכב לזמן מוגדר את התהליך. אם כי פעמים הוא יחליט להעביר את הבקשה לידי ערכאה שיפוטית. הגשת הבקשה נעשית באמצעות כל המסמכים הרלוונטיים. ובעת הגשת הבקשה ישלם המגיש אגרת בית משפט בסכום של פחות ממאה שקלים.

בשביל לבצע את התהליך בצורה נכונה ויעילה מומלץ לפנות ל עורך דין דיני עבודה. הוא זה שיוכל לנהל את הגשת הבקשה ולהסדיר את כל המסמכים הנדרשים בשביל לנהל את העניין על הצד הטוב ביותר עבור המיוצג. כך התהליך יתנהל בצורה יעילה ביותר ותוך פרק זמן לא ארוך הוא יגיע אל סיומו המוצלח. חשוב לבחור בעורך דין מיומן ומקצועי. כזה שיש לו התמחות מיוחדת בתחום זה של עריכת הדין. כך יש לו יכולת לבצע את המשימה בצורה נכונה ומקצועית ביותר ולהשיג תוצאות טובות ככל האפשר.

נמצאים בתהליך להוצאה לפועל? עורך דין דיני עבודה יסייע לכם להיחלץ בצורה הנכונה ביותר ובנזקים מינימליים. פנו אל עורך דין בעל התמחות בתחום, הוא ייצג אתכם נאמנה ויסייע לכם להתנהל בצורה נכונה.

עו"ד ניצן בצון סבן

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב