הזכאות לקבלת זיכוי ממס בשל ''נטול יכולת'' היא על בסיס שנתי
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

הזכאות לקבלת זיכוי ממס בשל ''נטול יכולת'' היא על בסיס שנתי 

מאת    [ 09/04/2008 ]
מילים במאמר: 107   [ נצפה 1497 פעמים ]

 
 
האם קרובו של אדם, שהוכר כ"נטול-יכולת" על פי אישור רופא בתאריך 26.12.1999, רשאי לדרוש נקודות זיכוי גם בשנת 1999 ?


יניב גבריאל משיב:

התשובה על פניית השואלים מובאת כאן בכפיפות לעובדות הכלולות בפנייה.

-------------------------

ככלל - החיוב במס לכל שנת מס מוטל על בסיס שנתי(1). כפועל יוצא מכך - רשאי קרובו של "נטול יכולת", שקיבל בקשר לזה אישור רפואי ביום 26.12.1999, לדרוש את מלוא נקודות הזיכוי, המגיעות בעד שנת המס 1999.

קרובו של "נטול יכולת" כאמור רשאי להגיש דו"ח לשנת המס 1999 ולדרוש בו את החזר המס המגיע(2).

הפניות המשיב:

(1) סעיף 6 ל"פקודת מס הכנסה [נוסח חדש], התשכ"א-1961" [להלן - "הפקודה"].

(2) סעיף 131 לפקודה.
יניב גבריאל, הוא מומחה מס אשר שימש בעבר כיועץ מיוחד לרשות המיסים בישראל בנושאי מיסים ושינויי חקיקה.

יניב גבריאל,משמש כמנהל וכבעלים של המכללה למיסים ולחשבונאות.

פרטים נוספים בטלפון (רב קווי) 1-700-700-088 או בכתובת המכללה : http://www.taxcollege.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:



מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב