פורסם התיקון לחוק (תיקון 207) המאפשר העברת מידע בין מדינת ישראל למדינות חוץ גם שלא בכפוף לאמנות למניעת כפל מס
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

פורסם התיקון לחוק (תיקון 207) המאפשר העברת מידע בין מדינת ישראל למדינות חוץ גם שלא בכפוף לאמנות למניעת כפל מס 

מאת    [ 10/12/2015 ]
מילים במאמר: 242   [ נצפה 679 פעמים ]

 
 

מאת: דר' אריה ליבוביץ', עו"ד

כידוע ישראל כמו מדינות רבות אחרות חתמה על אמנה לביצוע חילופי מידע באופן מולטי-טראלי ולא רק במסגרת אמנות מס למניעת כפל מס (במסגרתן חילופי המידע הנם מצומצמים). אמנת המס רבת המשתתפים (מולטי טראלית) בדבר חילופי המידע, הינה רחבה יותר ומאפשרת העברת מידע באופן שוטף (ולא רק ביחס לנישום ספציפי), אלא שעד עתה טרם בוצעו התיקונים בדין הפנימי בישראל המאפשרים את יישומה של האמנה.

תיקון 207 האמור בא לאפשר את יישומה של האמנה. בהתאם להוראות התיקון, הרי שמדינת ישראל תהא רשאית להעביר מידע על פי בקשת המדינה האחרת בכל מקרה בו המדינה האחרת מבקשת זאת ומדינת ישראל התרשמה כי אכן יש בכך בכדי לסייע לאותה מדינה בכדי לאכוף את דיני המס שלה ואין בכך בכדי להזיק לשלומה ובטחונה של מדינת ישראל וכן שאותה מדינה מבקשת נוהגת באופן זהה כלפי מדינת ישראל ונענית לבקשותיה. במקביל תתחייב אותה מדינה לשמור על סודיות המידע, להשתמש בו רק לצרכי אכיפת דיני המס ולא להעבירו לגורמי שלטון אחרים במדינה מעבר לרשות המיסים המקומית.

על אף האמור, הרי כאשר מתבקש מידע ביחס לנישום ספציפי שהינו תושב ישראל, נקבע כי מנהל רשות המיסים יודיע לאותו נישום, על בקשה זו 14 ימים מראש. אלא שאליה וקוץ בה המנהל לא יהיה מחויב במסירת ההתרעה 14 ימים מראש, במקרה בו ביקשה המדינה השנייה לשמור על סודיות הבקשה – יוצא אפוא כי סופו של הסעיף מרוקן אותו מתוכן כמעט לחלוטין, שהרי ברור שהמדינות כולן יבקשו לשמור על סודיות בקשתן לקבלת המידע.

מחבר הספרים:אמנות מס 111 טבלאות השוואה;אנציקלופדית אמנות מס כרך ב';נאמנויות ומיסוי נאמנויות;חוק מס הבולים;סדרת מס ערך מוסף (4כרכים);מרצה בלשכות עו"ד, רו"ח ומכון היצוא הישראלי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב