בדיקות נשיפה אקרעיות להמצאות אלכוהול - כסיוע בהכנת חוות דעת לביהמ\"ש
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

בדיקות נשיפה אקרעיות להמצאות אלכוהול - כסיוע בהכנת חוות דעת לביהמ"ש 

מאת    [ 05/10/2015 ]
מילים במאמר: 465   [ נצפה 1621 פעמים ]

 
 

אנשים רבים נתפסים פעם ראשונה תחת נהיגה בהשפעת אלכוהול, מצב חוקי בעייתי היות והחוק מגדיר בחומרה נהיגה תחת השפעת אלכוהול.

לאחרונה הצעתי לעורכי דין תעבורתיים ופלילים את עזרתי בביצוע בדיקות נשיפה אקרעיות לאותם נהגים הנמצאים בצפיה לחוות דעת ותזכירים שונים.

הרשות לבטיחות בדרכים מציינת בדבריה כך.  נהיגה תחת השפעת אלכוהול הינה גורם סיכון משמעותי  ביותר לתאונות דרכים. תחת השפעת אלכוהול  הסיכוי להתרחשות תאונה עולה, ככל שרמת האלכוהול בדם עולה, והסיכוי של נהג שיכור להיות מעורב בתאונה קטלנית גבוה פי שבעה עשר בהשוואה לנהג שאינו נוהג תחת השפעת אלכוהול. יתרה מכך, אומרת הרשות לבטיחות בדרכים, כי בקרב נהגים צעירים הנוהגים בהשפעת אלכוהול, הסיכוי למעורבות בתאונה קטלנית גבוה אף יותר.

GovXParagraph1 הרשות לבטיחות בדרכים מציינת כי שתיית אלכוהול משפיעה על טווח רחב של כישורי נהיגה: הקשב של הנהג, תנועת העיניים של הנהג, עמידותו לסנוור, התפיסה החזותית שלו, זמן התגובה שלו, יכולתו לכוון את הרכב (באמצעות ההגה), תהליך עיבוד המידע ועוד. נוסף על כך, נהיגה בהשפעת אלכוהול כרוכה לעתים בהתנהגויות מסוכנות אחרות כמו לדוגמה אי-חגורת חגירת בטיחות או נסיעה במהירות מופרזת.   כמומחה המטפל בשיקום וטיפול במצבי התמכרויות, ובאלכוהול וכאיש משפחה הדואג לבריאות יקירי והנוסעים בכבישים, אני מצדד בחומרת החקיקה בתחום זה ובאכיפתו. אין בכך ספק כלל. מנגד חשוב להכיר כי כיום תרבות השתיה של אלכוהול רחבה ביותר בכל שכבות הציבור, ואי אפשר להתעלם מהמציאות בה נהג נתפס בפעם הראשונה תחת השפעת אלכוהול. נהג המצר על התנהגותו הלא אחראית וחד פעמית זאת, ומוכן לישר התנהגותו להמנעות מכל עליה לנהיגה ברכב תחת השפעת אלכוהול.   
  כאן נדרשת פעולה פסקתית, תקופת מבחן, חוות דעת של אנשי מקצוע המומחים לטיפול במצבי התמכרות, חוות דעת של פסיכולוגים ופסכיאטרים. תשלום להוצאות משפט ועורכי דין. כאן נכנסת היכולת שלי לסייע בהכנת כתב חוות הדעת. בעזרת מכשיר לבדיקת אלכוהול בנשיפה, דומה למכשיר הינשוף המשטרתי, הנקרא ALCOHOL TESTER, אני מבצע בדיקות אקרעיות לאותם אנשים בימים ובשעות שונים.
  כמה יתרונות לדרך זאת:
1. אני מזמן את האדם לבדיקת אלכוהול בהתרעה של חצי שעה - שעה, ועליו להגיע אלי לבדיקת נשיפה.
2. אני בוחר את יום הבדיקה והשעות שלה, בימים הידועים כמסוכנים יותר לשתיה ובילוי. בסופי שבוע, בחגים, בהתרעה קצרה בשעות 2300, 2400 וכדומה. כמובן לאחר שקיבלתי את הסכמתו למפרע של האדם כי יהיה זמין ונגיש לביצוע בדיקות אלו.
3. בבדיקות אלו אני עוקף את מצבי ההתנדפות המהירים של אלכוהול, ו"מפתיע" את האדם בבדיקה לא צפויה ולא מתוכננת.
  לאורך תקופת מבחן ממושכת, כשאני מזעיק את האדם לבדיקות נשיפה חוזרות ונשנות, אני יכול להצביע על השתדלות ומאמץ מוגבר להימנע משתית אלכוהול, בהיותו מוכן ודרוך מדי יום ובכל שעה לבדיקות אקרעיות אלו.
  בכתיבת חוות הדעת שלי, אוכל לציין לצד כתיבתי את תהליכי הטיפול הנפשי באותו אדם, ובכתיבתי את תהליכי השינוי ההתנהגותי להם אני עד, גם את השינוי המוכח לאורך תקופת זמן משמעותית, כי האדם אינו שותה אלכוהול.
   נושא למחשבה לעורכי דין ובני משפחות הנתקלים במצבים של נהיגה תחת שכרות.
   

עמיר פירני  MSW פל 0544946034

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב