למה חשוב להשתתף בקורס הכנה ללידה- מומלץ לקרוא עד הסוף לפני שמחליטים מאת גלית מוריה-שלגי - מדריכת הכנה ללידה והורות ראשונית
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

למה חשוב להשתתף בקורס הכנה ללידה- מומלץ לקרוא עד הסוף לפני שמחליטים מאת גלית מוריה-שלגי - מדריכת הכנה ללידה והורות ראשונית 

מאת    [ 01/04/2008 ]
מילים במאמר: 786   [ נצפה 2067 פעמים ]

 
 
זוגות רבים מתחבטים בשאלה הזו. הרי החברים שלכם לא עשו קורס הכנה ללידה וילדו. הרי גם אמא שלי וסבתא שלי ילדו בלי קורס הכנה ללידה, אז מה אני שונה מהן? חוץ מזה יש היום את האפידורל אז למה לסבול?... נשמע לך מוכר?
חשוב לזכור שפעם נשים נהגו ללדת בביתן בתמיכה של מיילדת ובנות משפחה והיו יותר מחוברות לגוף שלהן. מאז אנחנו הנשים התרחקנו מאוד מהגוף שלנו ומעצמנו, ורובנו מגיעות לחדר לידה בפחד ובחוסר וודאות ועם מעט ידע בנוגע לתהליך הלידה,ומתמסרות לידיהם של מומחים, המסתמכים בעיקר על בדיקות ומכונות.

אז אם כבר להגיע לבית חולים כדי ללדת, חשוב שנכיר את הנהלים והאמצעים הרפואיים העומדים בפני הצוות האחראי על ניהול הלידה לפני מועד הלידה.


האפשרות ללדת ללא כאב ומאמץ, בלידה המתנהלת בידי גורם חיצוני, עשויה להיראות מפתה. למה לסבול אם יש תרופות וטכנולוגיה מודרנית שיכולות להפוך את הלידה לקלה, מהירה וכואבת פחות?
אבל, מסתבר שזה לא כ"כ פשוט כפי שזה נראה.

כבר הוכח כי כל טכניקות ההתערבות של המיילדות הרפואית גורמות לתופעות לוואי אצל האם והתינוק, וייתכן שבעתיד יתברר שיש להן גם השפעות לטווח הרחוק שאינן ידועות עדיין.

אם השימוש בחומרים הללו היה כל כך בטוח, מדוע יולדת כשהיא בזמן צירים בחדר לידה צריכה לקרוא ולחתום על מנת לקבל אפידורל?

ולמה רופאים לא טורחים לומר לנו שהזירוז לא תמיד עובד, ושלא תמיד חייבים "לחתוך" על מנת שהתינוק ייצא?

וכיצד ניתן להסביר את העובדה שעם כל הטכנולוגיה המתקדמת היום, יש עלייה עצומה במספר הסיבוכים בלידה, בלידות המכשירניות ובניתוחים הקיסריים?


הרבה זוגות שחוו לידות טראומטיות מצטערים לשמוע ולדעת שהלידה שלהם יכלה להסתיים אחרת אם רק ידעו מעט יותר... כי הרי לידה היא אירוע מדהים ומרגש ביותר בחייהם של זוג.
בלידה לא נולד רק תינוק. נולדת אמא, נולד אבא, ונולדת משפחה.

לקראת הלידה עולים המון פחדים וחששות: מה יהיה...איפה ללדת...איך יודעים מתי זה מתחיל...איך אני אתמודד עם הכאב... לקחת או לא לקחת אפידורל?...איך בן הזוג שלי יתפקד?...יחתכו אותי?...

הרבה זוגות ובמיוחד אלה המצפים ללידתם הראשונה, לא כ"כ יודעים למה לצפות.

מחקרים מראים כי זוגות שהשתתפו בקורס הכנה ללידה מקצועי השתמשו פחות במשככי כאבים תרופתיים, וחוו את הלידה כחוויה מעצימה וטובה יותר.


עד לפני זמן לא רב, קורסי ההכנה ללידה היו מטעם המימסד הרפואי, טיפות חלב, קופות חולים, בתי חולים שהכינו זוגות ללידה בדרך שלהם. היום, ניתן למצוא קורסי הכנה ללידה פרטיים ברוח שונה, הרואה את טובת היולדת, וייעודם לתת את המענה האינדיבידואלי לכל זוג באשר הוא.

הריון ולידה הם תהליכים הקשורים יותר מכל למהות הנשית והיא יצירת חיים ובריאה.
נשים היום מגיעות לחדר לידה בפחד ובחרדה ועם מעט ביטחון שהגוף שלהן יודע ללדת.

יש בלידה הרבה סיבוכים וכאב מיותר הנובע בעיקר מפחד, אי וודאות וחוסר ידע.

לא משנה אם את מאלה שרוצות לידה טבעית, או מאלה שלא רוצות להרגיש כלום וללדת עם משככי כאבים.

לדעתי כל אישה יכולה להשפיע על הלידה שלה. לאף אישה לא מובטחת לידה מושלמת. אבל

נשים חייבות להבין ולדעת ברמה הכי בסיסית מהו תהליך הלידה וכיצד הגוף שלהן מתפקד בזמן הזה, וכמובן לדעת מה עובר על התינוק בתהליך הלידה.


מה שמשפיע על חווית לידה "חיובית" או "לא חיובית" הוא לא סוג הלידה, אלא האופן שבה התנהלה הלידה.
אישה יכולה לחוות לידה "קשה", אך חווית הלידה יכולה להיות נפלאה בזכות תהליך של ידיעה, בחירה וקבלת אחריות בה.

חשוב לזכור שתינוק הוא חלק מגוף האישה ויחס האם אל גופה וטווח הרגשות שהיא חווה במהלך ההיריון ובלידה עצמה משפיעים על התפתחות התינוק ועל אופי הלידה.


טיפול והכנה איכותית במהלך ההיריון ימנעו בעיות גדולות בלידה ולאחר מכן, ייתרמו לחוויית לידה חיובית ומעצימה, לתקשורת פנימית חיובית בין האם ותינוקה, ולאמון עמוק יותר של האישה בעצמה, אמון אשר יימשך גם לאחר הלידה.
בקורסי ההכנה ללידה אותם אני מעבירה תקבלו מידע מקצועי ורלוונטי שאינו נשען על אסכולה אחת של הכנה ללידה. תרכשו ידע אודות הלידה, ועל התהליכים המתרחשים בה, ותלמדו לשלוט כמה שניתן בתהליך הלידה.

בנוסף תקבלו עדכונים לגבי מגוון האפשרויות העומדות בפניכם בחדר הלידה, כך שבמידה ומתעורר קושי במהלך הלידה, תדעו שעשיתם את המיטב מבחינתכם, ושההתערבות הרפואית נעשתה מתוך בחירה שלכם והייתה באמת הכרחית.

בדרך זו, אפילו לידה קשה תוכל להפוך לחוויה חיובית.


תלמדו להכיר בזכויות שלכם בחדר הלידה ,ותקבלו הדרכה כיצד להכין תוכנית לידה שתבהיר לכם ולצוות בית החולים כיצד אתם רוצים לנהל את הלידה שלכם.
כמו כן ניתן דגש לפן הנפשי- רגשי בתהליך הלידה.נלמד כיצד הנפש עוזרת לגוף להתמודד עם הצירים בעוד שהגוף עוזר לגוף להתמודד איתם.


הכנה ללידה יעניק גם לתינוקכם התחלה טובה ומעבר בטוח מן הרחם אל העולם החדש.
כמדריכת הכנה ללידה אני מלווה ותומכת בבני הזוג לאורך כל הדרך - בהריון וגם אחרי הלידה בדרככם החדשה כהורים, ובמידת הצורך גם במהלך הלידה עצמה.


זאת ועוד:
קורס הכנה ללידה מאפשר להיפגש עם זוגות נוספים בהריון, לשתף ולהחליף חוויות.

קורס הכנה ללידה מאפשר התנסויות חווייתיות ומעשיות(עיסויים, תנוחות, תנועתיות, נשימות).

קורס הכנה ללידה מכין את בן הזוג כתומך וכשותף פעיל בתהליך הלידה ומכין אתכם להורות.

מאחלת לכם המון הצלחה!גלית מוריה שלגי
מדריכת הכנה ללידה והורות ראשונית
0545-311532
האתר: WWW.METAPLIM.CO.IL/GALITM
גלית מוריה שלגי- מדריכת הכנה ללידה והורות ראשונית. מורה ומנחה מפגשי מוסיקה ועיסוי לתינוקות. בוגרת לימודי פסיכולוגיה ופסיכותרפיה.
http://www.metaplim.co.il/galitm
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב