תובנות אבולוציוניות ופילוסופיות בחינוך גלובלי
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

תובנות אבולוציוניות ופילוסופיות בחינוך גלובלי 

מאת    [ 27/07/2015 ]
מילים במאמר: 408   [ נצפה 2264 פעמים ]

 
 

ספר חדש בתחום החינוך הגלובלי

הספר הוא בשני חלקים, בחלק הראשון הדגש הוא על מערכות ושיטות חינוכיות היסטוריות ועכשוויות. החלק השני מכיל מידע לגבי מערכת חינוך עתידית ומתקדמת בהתאם להתפתחויות הטכנולוגיות הצפויות.כמו כן, ישנה הערכה לגבי צורות חדשות של העברת מידע עתידי.
הספר מתייחס בין השאר לנושאים כמו:  בראשית, עץ הדעת ; חינוך, דת ומוסר ; מה זה להיות מורה ; נשים בתחום החינוך ; חינוך בתקופות מלחמה ; חינוך איסלאמי ; חינוך בישראל ; ילדי המחר ; חינוך רב תחומי ; הצורך באוריינות תקשורתית ; חינוך המבוסס על בינה ; מלאכותית ; התפתחות רוחנית וכוחה של האמונה ; העברת מידע לדור הבא ; תקשורת ישירה, מוח למוח.

מיקום האישה בקהילה

את מיקומה של האישה אפשר לראות בשלושה מעגלים, האישי-ביתי, החברתי-קהילתי והכלל-ארצי. את ההבדלים המשמעותיים שיש במעמדה של האישה בשלושת המעגלים אפשר לראות בבירור בחברה הערבית.
במעגל הראשון, היא האחראית על משק הבית ועל גידול הילדים, בדומה לאחותה היהודייה.
במעגל השני, היא כבר בפיגור, בעיקר בתחום התעסוקה. כשהאישה עובדת מחוץ לבית היא אינה מתקבלת באהדה ובתמיכה על ידי החברה הערבית. הפער גדל עוד במעגל השלישי, בתוך האוכלוסייה הכללית.
מודל שלושת המעגלים תקף כמובן גם בחברה היהודית. אנו מודעים היטב למשמעויות ולפערים שבמעמדן של נשים במעגלים הללו באוכלוסיות מעדות שונות ומגזרים שונים, מהמגזר הדתי אורתודוכסי ועד לאתיאיסטי וכל מה שביניהם.
יש הטוענים, בעיקר מקרב הקהילה הדתית, כי אין דיסקרימינציה לרעת הנשים. כהוכחה לטענתם הם מביאים לנו דוגמאות מן העבר, בעיקר התנכי, על נשים מסוימות שתפסו עמדות מפתח בקהילה ובסיפורי התנ"ך.
עובדת קיומן של נשים חזקות בהיסטוריה האנושית בכלל והיהודית בפרט, עדיין לא מעידה על הכלל. החמרה ביחס מפלה לרעה לנשים אפשר לראות במיוחד לאחר חורבן הבית, כתוצאה משינויים במבנה החברה היהודית.
מיותר לציין כי אפליית נשים אינה נחלת הדתיים בלבד. אצל החילונים היא קיימת לא פחות, אבל לובשת צורות שונות ומתרחשת בתחומים אחרים. כאשר מדברים על יחס החברה ככלל לנשים, יש להבדיל בין היחס בנוגע לנישואין ולמיניות האישה, ובין יחס כללי ומיקומה של האישה כישות עצמאית בחברה.
במסגרת התהליך האבולוציוני-החברתי, האישה המודרנית היא עצמאית יותר מאחותה הוותיקה. היא אישה חזקה, דעתנית ולא תלותית.
בתחומי חברה שונים יש עדיין דיסקרימינציה לא-מבוטלת, במקביל ישנה גם התקרבות רבה לקראת שוויון זכויות והעצמת הפמיניזם. זהו תהליך אבולוציוני בלתי נמנע שיביא בסיכומו של דבר לשוויון הראוי.

-------------------------------------------
הספר נמצא באמזון:  http://goo.gl/XW2Oic
ניתן גם להשיגו ישירות מהסופר באתר: http://edu.imexco.com

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב