העם דורש גז במחיר חברתי.
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

העם דורש גז במחיר חברתי. 

מאת    [ 01/07/2015 ]
מילים במאמר: 651   [ נצפה 1908 פעמים ]

 
 

תתעוררו! תראו מה משווקים לנו האזרחים בעזרת פרסומאים המעתיקים מחבריהם מהעולם ובעיקר מארה"ב. נושא הגז הוא מורכב ביותר יאמרו ולכן משווקים לנו בלבול ודיסאינפורמציה.

בדיוק כך עשו האמריקאים משנות החמישים בנושא עישון וסרטן, בנזקי הדברה כימית, בחומרים מזיקים במזון ובהתחממות הגלובלית. הם יצרו אי ודאות ובלבול.

תשאלו מי זה "הם"...? הם, זה הממשלה הפדרלית יחד עם החברות הענק והמונופולים שלהם יש אינטרס משותף.

מצאנו גז! והרבה, הרבה מעבר למה שנצטרך לשימוש עצמי בבתים ואפילו יותר ממה שצריך בכל התעשיות שלנו. לי אין מושג בגז, אבל יש לי מושג במתימטיקה. יש משולש (לא שווה שוקיים) המורכב מהממשלה, המונופול והאזרחים (זה אתם ואנחנו). במשולש זה אנחנו החוליה החלשה. הישרא-בלוף תוכנן וייושם עלינו.

הממשלה טוענת כי ההסכם או המתווה הוא לטובת האזרחים, האומנם?

נשאלתי: ד"ר רם, מה אתה מבין בגז?

עניתי: כלום, אינני מבין ולא כלום, אבל גם אתם לא מבינים. אני כן מבין במתימטיקה ויודע לקרוא את מה שלא כתוב, כמו שאין פיקוח ממשי על מחיר הגז.

החשד לישרא-בלוף התעצם ברגע שנושא מסחרי נהפך לנושא של בטחון המדינה.

תחתמו! תחתמו מהר על מתווה סודי, חברי הכנסת הנכבדים מגומי!

לאלה ששואלים או מעלים את נושא המחיר בעולם לצורך השוואה, תשובתי שזה לא רלוונטי, בדיוק כשם שאנחנו משלמים פי שנים על גבינה הולנדית או פי כמה על נדל"ן, מזון ודלק. עלות היצור של הגז בארץ שונה מעלות היצור של הגז במדינות שונות וממילא זה מתומחר במקום מסויים באמצע.

כל נושא יצירת תחרות ולפרק את המונופול לשם כך, זה בבל"ת. (בלבול ביצים ללא תכלית)

אין פירוק ואין תחרות וגם אם יהיה, אז יהיה מינורי שלא ישפיע על המחירים וגם אם ישפיע קצת, זה לא יגיע לאזרחים.

הממשל האמריקאי מעונין בהסכם מסיבות פוליטיות. הם מניחים ומקווים שההסכם יחליש את רוסיה היות והם אלה שמספקים גז לאירופה. כמובן יש גם את מצרים וירדן המעונינות לקבל מאיתנו אספקת גז שיגרום להידוק היחסים שממילא מעורערים.

הנוסחא בה מחיר הגז יהיה צמוד בחלקו למדד מחירים אמריקאי, למחיר ברנט ולעלות יצור החשמל בארץ הוא פתרון של הרע במיעוטו. בהתאם להמלצת ועדת ששינסקי, המיסוי יהיה על מחיר שאינו נמוך ממחיר הגז הממוצע בארץ. ההצמדה הנ"ל תסבך את החישוב בגלל השינויים במדדים הללו, יגרום לעליה במיסוי שבסיכומו של דבר יגולגל עלינו.

נכון שיש לא מעט פופוליזם והרבה דברת וניגודי אינטרסים, אבל מה שמעניין אותי בסיכומו של דבר הוא לא רק למקסם את המתווה ולקבל את המקסימום האפשרי מהתגליות, אלא לדאוג שאנחנו נקבל הוזלה משמעותית ופרופורציונלית בהוצאותינו.

אז הקשיבו היטב וראו את האור. הנושא הוא די פשוט.

כל רווחי הגז = 100% ומחולק בין המונופול (שהשקיע, קדח ומצא ויספק) המקבל 40% לבין הממשלה (שלא עשתה דבר, נתנה זיכיון והכניסה הרבה רעש למערכת) תקבל 60%. שימו לב שהכל מהרווחים נטו כאשר המדינה גם מקבלת את כל המיסוי.

לנו האזרחים מה שחשוב זה המחיר, כי ככול שמחיר הגז יהיה נמוך יותר, נשלם פחות באופן גלובלי על גז, חשמל ומוצרי צריכה ושרותים נלוים אחרים. כל מיסוי מגולם במחיר ע"י המונופול ובסיכומו של דבר נופל עלינו. ללא פיקוח על המחיר נשלם אפילו 7 $ במתווה המוצע זה 5.40$ אבל לטעמי זה צריך להיות לא יותר מ- 3.50 $ ליחידת חום.

אני סקרן לדעת כמה גוזרי קופונים בתחום הגז יש בין 120 חברי הכנסת?

בין באופן ישיר ובין באופן עקיף ובין עקיף עוקף דרך הדודה מחדרה או מסביון.

מה קשר הון-שלטון במקרה הגז? קשה לי להאמין שאין קשר.

אז מה אני רוצה?

פשוט, אני רוצה פיקוח צמוד על מחירי הגז ושקיפות לאורך כל הדרך. בעליה במיסוי המונופול לא מפסיד, הממשלה מקבלת את מיסיה מעבר לחלקה בשותפות ואנחנו? אנחנו נשלם, למה? כי אנחנו היינו ותמיד נהיה הפראיירים והפרה הנחלבת.

אחיי! יצאתם לרחובות בשביל הקוטג'... כי העלו בכמה שקלים (מאז זה עלה שוב)

מדובר עכשיו במיליארדי מיליארדים!

למי שלא הבין, מדובר בקוטג' לכל עם ישראל לדורי דורות!

או דירות 4 חדרים בתל אביב לכל דורש, גם אם לא מגיע לו!

אם עכשיו תשתקו, על מה תצאו לרחובות מחר?

 

 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב