רוצה ויזה לארצות הברית? שאלות נפוצות ותשובות עורך דין לקבלת ויזה לארצות הברית
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

רוצה ויזה לארצות הברית? שאלות נפוצות ותשובות עורך דין לקבלת ויזה לארצות הברית 

מאת    [ 07/04/2014 ]
מילים במאמר: 814   [ נצפה 2884 פעמים ]

 
 

נציגי השגרירות האמריקאית בישראל דוחים את הבקשה של 1 מכל 10 ישראלים אשר מבקשים ויזה לארה"ב

האם ידעתם ש- 10% מהישראלים המבקשים אשרה לביקור בארצות הברית כתיירים - בקשתם נדחית? נציגי רשות ההגירה האמריקאית בשגרירות ארצות הברית בישראל דוחים אלפי בקשות ויזה לארה"ב כל שנה. מאמר זה יסייע לקוראים שלא ליפול לסטטיסטיקה של מבקשי ויזה לארה"ב אשר נדחים על ידי פקידי רשות ההגירה לארה"ב בשגרירות האמריקאית.

להלן 13 שאלות נפוצות ותשובות מועילות, אשר יסייעו לכם לעבור את הליך הנפקת הויזה בהצלחה.

כיצד מקבלים ויזה לארה"ב למטרות ביקור?

על מנת לקבל אשרה לביקור בארה"ב (ויזה מסוג 2/B) יש להגיש בקשה באתר האינטרנט של שגרירות ארצות הברית בישראל.

 http://israel.usembassy.gov/consular/niv/nonimmigrant.html 

מהם סיכויי לקבל אשרת ביקור בארצות הברית?

רשויות ההגירה לארצות הברית, חוששות שהמבקשים ויזה לארצות הברית ישתקעו בארה"ב כמהגרים לא חוקיים, לכן נטל ההוכחה על מבקשי האשרה להוכיח כי ישוב לישראל טרם פג תוקף תקופת האשרה. לפיכך, כדאי למבקשי האשרה להיערך היטב מבעוד מועד על מנת להוכיח מצד אחד כי קשריהם בארץ חזקים כגון; עבודה, משפחה, לימודים וכדומה, ומצד שני כי הביקור שלהם בארה"ב הוא למטרות תיור בלבד.

לאחר קבלת אשרת הביקור כמה זמן מותר להישאר בארה"ב? 

האשרה ניתנת בדרך כלל לתקופה של 10 שנים, אולם אין המשמעות כי מותר להישאר בשטח ארה"ב למשך 10 שנים. בעת הכניסה לארצות הברית, פקידי ביקורת הגבולות מחתימים את הדרכון, בדרך כלל, לתקופה של לא יותר מ- 6 חודשים. 

האם אפשר להאריך את תקופת השהייה בארה"ב מעבר לתקופת האשרה הנקובה בדרכון? 

כן, אפשר לעשות זאת ב-2 דרכים; הראשונה, 45 יום טרם פג תוקף תקופת השהייה, אפשר להגיש בקשה לאורכה אצל משרדי ההגירה (USCIS). יש לנמק את הסיבות לבקשה. השנייה, אפשר לצאת את גבולות ארצות הברית טרם פג תוקף תקופת אשרת השהייה ולנסות לחזור למדינה דרך ביקורת הגבולות, שם יוחלט האם ישנה סיבה טובה לחזרה המהירה לביקור נוסף לארצות הברית. 

באם הבקשה שלי לאשרת ביקור נדחית האם אני מקבל חזרה את אגרת הרישום?

לא. 

באם הבקשה שלי נדחית, האם אפשר להגיש ערעור? 

לא, אין הליך ערעור כנגד החלטה זו, אולם אפשר להגיש בקשה חדשה. 

באם הבקשה נדחית, האם אפשר להגיש את הבקשה מחדש? 

כן, ניתן להגיש בקשה חדשה בכל עת. יחד עם זאת, בהיעדר שינוי בנסיבות הקיימות והוכחות חדשות, נציגי מחלקת ההגירה של שגרירות ארה"ב יקבלו את אותה ההחלטה. ההמלצה היא להמתין 6 חודשים בטרם הגשת בקשה חדשה לקבלת ויזה לארצות הברית. 

האם נציגי שגרירות ארצות הברית מנמקים את הסיבה לדחיית הבקשה לאשרת ביקור? 

כן, נציגי ההגירה בשגרירות מחויבים לנמק את הסיבה לדחיית הבקשה לויזה לארה"ב. 

האם אשרת הביקור מעניקה את הזכות לעבוד בארצות הברית? 

לא, עבודה בארצות הברית אפשרית רק עבור מי שקיבל את אחד מאשרות העבודה בארה"ב. 

מה קורה למי שעובד בארצות הברית המחזיק באשרה לביקור בלבד? 

תיירים אשר עובדים בארה"ב, ללא אשרת עבודה, ונתפסים על ידי נציגי רשות ההגירה לארצות הברית או על ידי נציגי ביקורת הגבולות – מורחקים מהמדינה ועלולים למצוא עצמם מסורבים כניסה לארצות הברית. 

מה קורה למי שנשאר בארצות הברית מעבר לתוקף אשרת הביקור? 

מי ששהה בארה"ב 6 חודשים מעבר לפג תוקף הויזה, כניסתו חזרה לארצות הברית מסורבת למשך 3 שנים. מי ששהה מעבר לשנה שלא כחוק - הכניסה חזרה לארה"ב מסורבת למשך 10 שנים. שימו לב כי גם מי ששהה פחות מ- 6 חודשים מעבר לתוקף האשרה ויצא את המדינה מרצונו החופשי, עלול להיעצר על ידי ביקורת גבולות בדרכו חזרה לארה"ב. 

האם אוכל לקבל ויזה לארצות הברית למרות עבר פלילי? 

טופס הבקשה לאשרת ביקור בארה"ב שואל האם אי פעם נעצרת או הואשמת בפלילים. חשוב לענות על השאלות בטופס הבקשה בכנות. מי שנתפס משקר, עלול למצוא את עצמו מסורב כניסה לארה"ב לתמיד, ללא הגבלת זמן. נציגי השגרירות יבחנו את העבר הפלילי לגופו. באם מדובר בעבר פלילי רציני, סיכויי הבקשה להידחות גבוהים. ככל שהמעשה הפלילי קל והתבצע לפני זמן ממושך, גוברים הסיכויים לקבלת ויזת ביקור בארצות הברית. 

האם אדם בעל עבר פלילי לא יוכל לבקר בארה"ב לעולם? 

מי שהגיש בקשה לקבלת ויזה לביקור בארה"ב והבקשה נדחתה עקב עבר פלילי, רשאי להגיש בקשה להתעלם מעברו הפלילי. בקשת הפטור מוגשת ישירות בשגרירות. המבקש נדרש לתת נימוק משכנע לקבלת האשרה, למרות העבר הפלילי. לאחר הגשת הבקשה לפטור, נציגי השגרירות מעברים את הבקשה לפטור להחלטה במחלקת ההגירה בוושינגטון הבירה בארה"ב. למעט במקרי חירום ההליך הנ"ל לוקח מספר חודשים עד לקבלת תשובה.

 

 ייעוץ עורך דין הגירה לארה"ב טרם ראיון בשגרירות האמריקאית

אם אתם עומדים בפני ראיון בשגרירות ארה"ב לגבי קבלת ויזה לארה"ב, כדאי להיוועץ בעורך דין הגירה לארה"ב. ייעוץ עורך דין הגירה לארה"ב מומלץ לכל ישראלי העומד בפני ראיון בשגרירות, אולם נכון הדבר שבעתיים עבור מבקשי ויזה לארה"ב, בעלי עבר פלילי, או שהייה לא חוקית בשטח ארצות הברית בעבר, או כאלו שנתפסו עובדים בארצות הברית שלא כחוק, או כל אחד שיודע כי היו לו בעיות עם רשויות ההגירה לארה"ב. עורך דין הגירה לארה"ב, יכול לייעץ מה כדאי להגיד לפקידי ההגירה לארה"ב בעת הראיון בשגרירות וכיצד להכין את הבקשה בצורה כזאת שתעלה את הסיכויי לקבל ויזה לארה"ב.

יהושע פקס, עורך דין  במשרד כהן, דקר, פקס, ברוש - משרד עורכי דין בפתח תקווה


עורך דין הגירה לארה"ב


 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב