מיסוי בינלאומי
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מיסוי בינלאומי 

מאת    [ 24/11/2013 ]
מילים במאמר: 408   [ נצפה 1601 פעמים ]

 
 

ההתפתחות הטכנולוגית הענפה אשר במרכזה ניצבים המחשוב והאינטרנט, מאפשרת לנו לבצע את פעולות כאלו בלחיצת כפתור בלבד. כפועל יוצא מן ההתפתחות הזו ניתן להבחין במספר הולך וגדל של גופים- יחידים או חברות, אשר מקיימים עסקים במספר מדינות במקביל וכן בחברות אשר נרשמות במדינה אחת אך פועלות במדינה אחרת.

במקרים כגון אלו, של גופים הפועלים ביותר ממדינה אחת מתעוררת השאלה, כיצד ניתן להסדיר את עניין תשלומי המס באופן אופטימלי, כך שמצד אחד גוף זה לא ייאלץ לשלם מיסים ליותר מאשר מדינה אחת, ומנגד לא ימצא עצמו חשוף לתביעות פליליות בגין חשד להעלמת מס לאחר שלא שילם מס לאף מדינה.

 

מיסוי כפול

על מנת למנוע היווצרות מצב שכזה ובכדי להסדיר את עניין המיסוי הכפול לגופים הפועלים ביותר מאשר מדינה אחת פותחה: "האמנה למניעת כפל מס". אמנה זו הינה הסכם בין שתי מדינות, המשקף, בין היתר את הסכמת מדינות אלו בדבר חלוקת זכויות המיסוי והקדימות בזכויות אלו לגבי סוגים שונים של הכנסה.

בהתאם לכך, אדם או חברה שיפעלו במקביל בשתי מדינות החתומות ביניהן על אמנת מס יהיו פטורים מהצורך בתשלום מס כפול למדינות אלו מן העבר האחד, ומן העבר השני הם לא יוכלו להשתמש באחת מהמדינות הללו כמקלט מס מפני המדינה השניה, זאת לאור העובדה שמדינות אלו קבעו לעצמן כללים ברורים ומפורטים המסדירים את עניין תשלום חובות המס לפועלים ולשוהים בשטחן, במסגרת אמנת המס.

 

סוגי מיסוי בחברות בינלאומיות:


    • מיסוי פרסונלי- המיסוי הפרסונלי מתייחס לתושבותו של הגוף המחויב במס. במידה ומדובר באדם, הרי שאם "מרכז חייו" של אותו אדם היה במדינה מסוימת אזי יהיה עליו לשלם לאותה מדינה את המיסים על רווחיו. מרכז חייו- הכוונה היא שברוב ימות השנה היה אותו אדם במדינה זו. במידה ומדובר בתאגיד כגון חברה בע"מ אזי יחול המיסוי הפרסונלי על החברה במידה והיא נרשמה ע"י רשם החברות שבאותה המדינה. שיטת מיסוי זו נהוגה במדינת ישראל.
    •  מיסוי טריטוריאלי-  שיטת המיסוי הטריטוריאלי מתייחסת לביצוע העסקאות בשטחה הריבוני של המדינה. כל עסקה אשר נעשתה בשטחה של המדינה מחויבת במס. ע"פ שיטה זו אין משמעות לזהות הגופים המעורבים בעסקה אלא אך ורק למקום בו היא התבצעה. שיטת מיסוי זו נהוגה בין היתר בארצות הברית.

 

כפי שניתן להבין, ייתכן ועל אדם מסוים יחולו למעשה שתי מערכות מיסים בבת אחת. במידה ומדובר באדם אשר נמצא רוב ימיו במדינה הנוהגת במיסוי הפרסונלי, כאשר אותו אדם יבצע עסקה בשטחה של מדינה הנוהגת בשיטה הטריטוריאלית הרי שהוא ייאלץ לשלם כפל מס. עם זאת, במידה ובין המדינות קיימת אמנת כפל מס הרי שהוא יחויב בתשלום רק פעם אחת, הכל בהתאם לאמור באמנה.

הנכם מוזמנים לבקר ולהנות ממאמרים נוספים באתרנו:  http://taxfirm.co.il/ קובי כהן – משרד עורכי דין מיסים רח' שדרות שאול המלך 8,  תל אביב 6473307  נייד: 050-6210162 טל: 03-5296666 פקס: 03-5296667    

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב