בעד תעודות זיהוי ודרכונים ביומטריים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

בעד תעודות זיהוי ודרכונים ביומטריים 

מאת    [ 08/10/2013 ]
מילים במאמר: 374   [ נצפה 2320 פעמים ]

 
 

אנו מוטרדים מיכולת המדינה לאתר כל אחד מאתנו לפי פרטי זיהוי חלקיים, כמו טביעת אצבע או מרחק בין העיניים, שהם חלק מהנתונים הביומטריים שניתנים למדידה.

אולם זיהוי מדויק וודאי של אדם לצורך מתן שירותים וכדומה תאפשר למדינה, לגופים מסחריים ולכלל האזרחים הגנה מפני זיופים, גניבת זהות ונזקים אחרים שיכולים לנבוע ממצבים אלה.

רצוי כי תהיה אפשרות לזהות אדם שבא לממש את זכות הבחירה, דורש קצבה, או אדם שמבקש לבצע פעולה בנכס מקרקעין או בחשבון בנק.

אדם שמבקש להוכיח את זהותו, יוכל לעשות זאת ביתר ודאות אם תעודה ביומטרית תתאים למדידה שתיעשה במקום.

אולם ניתן בלי בעיות להנפיק ולבדוק תעודה ביומטרית גם ללא שמירת כל הנתונים הביומטריים במאגר.

לדוגמא, הסיסמא שלנו לאתרים מכובדים לא נשמרת במאגר האתר כפי שהוכנסה, אלא אחרי עיבוד שנקרא עירבול. מי שרואה את הסיסמא המעורבלת אינו יכול להסיק מהערך המעורבל את הסיסמא המקורית.

בצורה דומה, ניתן לשמור על התעודה הביומטרית וגם במרשם האוכלוסין, ערך מעורבל של הנתונים הביומטריים של בעל התעודה. לצורך בדיקת הזהות, מכשירים עם יכולת ביומטרית יוכלו למדוד את נתוני הנבדק, לערבל אותם ולהשוות את תוצאת הערבול לנתון שבתעודה או במאגר, שהיא תוצאה של מדידה דומה ועירבול.  כך תימנע גניבת הזהות.

אולם, לא ניתן יהיה לאתר אדם לפי נתונים חלקיים, כמו כל בעלי שער בלונדיני באזור התחנה הישנה בתל אביב.

כמו כן, לא ניתן יהיה לגלות מה טביעת האצבע של אדם על ידי עיון במאגר. כך תחמנע פגיעה בפרטיות.חברי העיר לי כי עצם הימצאותה של תעודה חכמה על גופי תאפשר למדינה לעקוב אחר מקום המצאותי, שכן על התעודה רכיב מוס rfid, הדומה לאלו המוצמדים לחפצים בחנויות, כדי שניתן יהיה לעקוב אחרי יציאת המוצר מהחנות.

מובן, כי הרעיון אינו להשמיע צפצופים בעת מעבר בעלי התעודה במקומות שונים, אלא לרשום את המעבר של בעל התעודה במקומות שבהם יוצבו חיישנים מתאימים.

החשש שגופים שונים, בהם המדינה יעשו שימוש לרעה במידע אודות מיקומו והרגליו של כל אדם.

אולם ניתן בקלות יחסית למנוע את התקשורת עם רכיב ה-rfid שעל התעודה החכמה, על ידי עטפות מחומרים מתאימים. לדעתי, יש אפילו לחייב את המדינה לספק מראש תעודה חכמה בעטיפה חוסמת תקשורת rfid.

ראינו, כי ניתן להפיק תועלת רבה מהשימוש בזיהוי בימטרי, אולם יש לעשות שימוש בטכנולוגיה זו לשיפור הזיהוי, ולא לאגור את מידע, שכן אגירת המידע חושפת את פרטיותנו למעקב מצד המדינה וגופים אחרים, וחמור הרבה יותר חשיפת המאגר לגורמים פליליים, שכן כל מידע סופו לדלוף.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב