כל הלבטים לבחירת מערכת בקרת טמפרטורה חוטית או אלחוטית.
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

כל הלבטים לבחירת מערכת בקרת טמפרטורה חוטית או אלחוטית. 

מאת    [ 21/07/2013 ]
מילים במאמר: 298   [ נצפה 2401 פעמים ]

 
 

כאשר ניגשים לבחירת מערכת בקרה ואגירת טמפרטורות בחדרים שונים ובמכונות החלטנו להציג מערכת שתדע לעמוד בדרישות הנ"ל ,יש לבצע סקר שוק מקיף היות ותמיד יש חידושים והתפתחויות בנושא,חשוב לקחת מערכת שיש לה תמיכה טכנית טובה כאשר מופיע בעיה או שאלה יש למי לפנות הדבר חשוב מאוד בעיקר עם מבצעים זאת בפעם הראשונה.

קיימות 2 אפשרויות בסיסיות ליישום פרויקט מסוג זה:


  • מערכת בקרה חוטית – חישוב כל הרצת קווים אנלוגיים בין החדרים והמכונות אל נקודה מרכזית,חיבור מתמר שייקרא את היחידות ויתרגמם ליחידת עיבוד ושמירת נתונים ( מחשב ,רכזת וכדו' ).
  • מערכת בקרה אלחוטית – התקנה מקומית של כמה רגשי טמפרטורה וכמה משדרים ,שידור לרכזת המחוברת קווית למחשב בעל תוכנה ייעודית המנטרת ואוגרת את המידע בזמן אמת.

הוחלט לבצע את המערכת הבקרה האלחוטית מכמה סיבות:


  • פשטות ההתקנה - צמצום רב מאוד של  שימוש בכבלים ברחבי המפעל ,דבר אשר חוסך ימי עבודה רבים של הרצת כבלים וחיסכון בעלות הכבלים וציוד עבודה בגובה ( מונע את תופעת אכילת הכבלים ע"י בעלי חיים שונים במפעל כגון חולדות,עכברים חתולים.)
  • רכיבי קצה - נדרשים משדר ורגש לביצוע המשימה המותקנים במקביל למערכות קיימות ללא צורך בהחלפתם ( אם הלקוח דורש זאת ).חלק מהמשדרים הותקנו עם רגש טמפרטורה PT-100 בנוי וחלקם הותקנו עם רגש בתוך המקרר ומשדר מחוצה לו.
  • יכולת בקרה בזמן אמת - הרכזת בודקת ע"פ זמן מוגדר מראש את נתוני המשדר כגון: טמפרטורה ,עוצמת שידור ורמת בטרייה.תוכנת מחשב משווה את המידע לפרמטרים המוגדרים ,אוגרת את המידע במחשב ומתריעה בהתאם על בסיס המדיה הקיימת ( שליחת מייל ,שליחת SMS הפעלת ממסר וכדו' ).
  • מדולריות – ניתן להוסיף ולחבר למשדר כל רגש אנלוגי שהוא (לחות ,טמפרטורה ,לחץ וכדו' ). 

לסיכום:

מערכת הבקרה האלחוטית עדיפה על פני מערכת בקרה חוטית בשני היבטים עיקריים :בהיבט הכלכלי ( ימי התקנה ,כבלים ) ובהיבט התפעולי (רכיבים מקומיים פשוטים – משדר ורגש בלבד).

אלי בן אדיבה 052-2461657


מנכ"ל חושן בקרה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב