לשכת ההוצאה לפועל וגביית מזונות
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

לשכת ההוצאה לפועל וגביית מזונות 

מאת    [ 22/05/2013 ]
מילים במאמר: 358   [ נצפה 2051 פעמים ]

 
 

דמי מזונות הם סכום כסף חדשי מסוים שמשלם הורה כהשתתפות בכלכלת ילדיו. כאשר ההורה החייב בתשלום דמי מזונות אינו ממלא את חובתו, יכול ההורה השני לפנות ללשכת ההוצאה לפועל על מנת שתבצע כחוק את גביית דמי המזונות מההורה הסרבן.

מסדרונות הוצאה לפועל מזונות מלאים בדרך כלל בנשים שהגרושים שלהן הפסיקו את תשלום המזונות כפי שנקבעו על פי הסכמי גירושין, ולעיתים אף נעלמו. בידיה של לשכת ההוצאה לפועל כלי הרתעה ואכיפה שונים המופעלים על סרבני התשלום, עד אשר ימלאו את חובתם כלפי צאצאיהם.

מהם כלי האכיפה שבידי הוצאה לפועל מזונות?

בכוחה של  לשכת ההוצאה לפועל לפתוח בהליכים כגון הטלת עיקול על חשבונו של החייב המתחמק מתשלום דמי מזונות, הטלת עיקול על נכסים אם קיימים ברשותו, הטלת הגבלות שונות כולל צו עיכוב יציאה מהארץ, ואפילו מאסר.

תחילה כמובן שולחת הלשכה מכתב אזהרה לחייב ומאפשרת לו לשלם את חובו, לפני יישום כלי האכיפה שברשותה. לא פעם, כדי להצליח למסור ידנית את מכתב האזהרה לחייב, נדרשת פעולת איתור החייב שנעלם על מנת להתחמק מתשלום המזונות.

ללא פניה אל הוצאה לפועל מזונות ופעולה של פתיחת תיק, לא ניתנת האפשרות לטפל במקרה ו/או להטיל את אמצעי האכיפה על החייב בדמי מזונות.

פניה אל הוצאה לפועל מזונות:

אין מנוס מהגעה פיזית אל לשכת ההוצאה לפועל, ונשים הנמנעות מלהגיע לשם מסיבות שונות מסתכנות באי מימוש תשלום דמי המזונות מצד אבות ילדיהן. ההגעה למקום כרוכה באי נוחות רבה, בהמתנה ארוכה ובתהליכים פרוצדורליים ארוכים של פתיחת תיק, אך ללא כל זאת לא ניתן לטפל במקרה.

קיצורי דרך כגון שליחת מיילים או פקסים אינם רלוונטיים במקרים אלה. קרוב לוודאי שתידרשנה הגעות נוספות ללשכת הוצאה לפועל מזונות לצורך המשך טיפול והגשת בקשות נוספות לאכיפה במקרה של סירוב מתמשך.

אילו מסמכים נדרשים לשם פתיחת תיק?

על הנשים המגיעות ללשכת הוצאה לפועל מזונות להצטייד במסמכים שונים על מנת שיהיה ניתן לפתוח תיק טיפול. תחילה עליהן להביא עמן שלושה העתקים של הסכמי גירושין המהווים פסק דין חוקי המאשר את קביעת דמי המזונות וגובהם.

בנוסף נדרש תצהיר חתום על ידי עורך דין ובו אישור לכך שהעותרת לא מקבלת מהמוסד לביטוח לאומי דמי מזונות. תצהיר כזה ניתן להמציא עבור לשכת הוצאה לפועל מזונות באשנב המודיעין של בית משפט השלום תוך מילוי טפסים מוקפד.

עו"ד גירושין | עו"ד רועי קורץ


מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב