תקשור: מדיטציה ליצירת קשר עם מדריכים רוחניים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

תקשור: מדיטציה ליצירת קשר עם מדריכים רוחניים 

מאת    [ 19/10/2012 ]
מילים במאמר: 639   [ נצפה 2192 פעמים ]

 
 

המדיטציה הבאה תפגיש אתכם עם המדריך האישי שלכם. השיטה בה נעשה שימוש לשם כך היא מדיטציה המשלבת דמיון מודרך. הדמיון המודרך משמש בכדי להוביל אותנו באופן שיטתי אל המקום ממנו נוכל להמשיך ולתקשר באופן עצמאי. במדיטציה הבאה, כמו גם במדיטציות אחרות שיובאו בהמשך, משולבים סמלים רבי עוצמה שבכוחם להביא את המתרגל למצב התודעה המתאים ליצירת הקשר עם המדריכים. אפשר לתאר זאת כמפה המראה לנו את הדרך להגיע אל מקום המפגש עם המדריכים. מהרגע שנוצר הקשר, המשך התקשורת עם המדריך כבר נעשה באופן ספונטני.

כדי להבהיר את תפקיד הדמיון המודרך בתהליך של תקשור, אשווה אותו למטוס המבקש להמריא: מסלול ההמראה לאורכו מאיץ המטוס הוא הדמיון המודרך. כפי שהמטוס מאיץ על המסלול עד שמגיע למהירות המתאימה כדי להמריא, כך המתקשר עושה שימוש בדמיון המודרך על מנת להעלות תדר כדי ליצור קשר עם המדריכים. ההמראה לאויר מקבילה לתקשור עצמו.

 

מדיטציית ההיכל על ההר


  • התחילו בנשימות והרפיה, הגנות ופתיחת העין השלישית (ראה שער 2).
  • דמיינו שאתם נמצאים בשדה ירוק ופתוח, הנמצא במקום פסטורלי ושליו בטבע.
  • מהשדה מוביל שביל, המטפס לעבר הר גבוה, שראשו בעננים.
  • התחילו לעלות בשביל, המקיף את ההר מספר פעמים בצורה ספירלית, ומגיע לראשו בהדרגה.
  • כשתגיעו אל ראש ההר, מעבר לעננים, תבחינו במקדש בעל מבנה מרובע, הקורן באור זהוב. המקדש נראה כאילו מרחף מעל ראש ההר
  • הכנסו אל המקדש. עם הכנסכם תגלו שלמרות צורתו המרובעת בחוץ - תוכו עגול, ומוצף אור שאת מקורו לא רואים.
  • במרכזו ניצבים שני כסאות מלכותיים העשויים קריסטל. שבו על אחד הכסאות.
  • בכסא ממול יופיע המדריך האישי שלכם. כיצד הוא נראה? האם דמותו אנושית או אחרת? האם מראהו של גבר או אישה? צעיר או מבוגר? מה הוא לובש? מה הוא מקרין?
  • הציגו עצמכם ושאלו לשמו.
  • אם יש נושא ספציפי לשמו הגענו, שאלה מסוימת עבורה אתם מבקשים תשובה, ניתן להציגה כעת בפני המדריך.
  • המדריך יעביר לכם את המסר שלו, באחת או יותר מן הדרכים המפורטות בנספח 3.
  • לסיום, יתכן ויתן לכם סמל עוצמה/מתנת אור. את המתנה הזו הטמיעו בגופכם בכל מקום המרגיש לכם נכון. הסמל יספג אל תוך גוף האור שלכם ויהפוך חלק מכם.
  • הודו לו, היפרדו, וחיזרו בחזרה בדרך בה הגעתם. צאו ממצב ההרפיה על ידי ספירה מ-1 עד 10.

 

מה משמעות הסמלים במדיטציה

המדיטציה שהצגתי היא מדיטציה שקיבלתי באמצעות תקשור. וזה ההסבר שקיבלתי לסמלים בהם נעשה שימוש במדיטציה:

ההר הוא סמל עתיק ואוניברסאלי המייצג את המימד הרוחני. במהלך ההסטוריה נבנו מקדשים רבים על ראשי הרים, כדי לייצג קירבה לאלים.

הדרך להר אינה ישרה כי אם ספירלית: מטפסים את ההר כסמל לחיבור למימד הרוחני, על ידי העלאת תדרים. רק כאשר מצליחים להשוות את התדר האישי לזה של המדריכים ניתן לתקשר עימם. העלאת התדרים מיוצגת על ידי הטיפוס הספירלי על ההר. הספירלה היא סמל עתיק ורב עוצמה הממזג שני סמלים אחרים: את הקו והמעגל. המעגל מייצג מחזוריות, והקו התקדמות. כשממזגים אותם יוצרים את הספירלה, המתווה מעגל העולה לאורך הקו, כלומר כל מעגל מתחיל גבוה יותר מהמעגל הקודם. באופן זה מייצגים התקדמות או התפתחות, שהיא הרעיון עליו מבוססת הקארמה. הספירלה, לכן, מייצגת את הרעיון של גלגול נשמות, בו אנו חוזרים ונולדים כל פעם למעגל חיים נוסף, אך אנו לא חוזרים על אותו מעגל בדיוק, אלא בכל פעם עולים שלב מבחינה התפתחותית. הספירלה מייצגת את התפתחותנו האישית, שהיא מטרת התקשור. לפיכך, העליה להר תעשה באמצעות נתיב ספירלי.

על ראש ההר נמצא המקדש. המקדש מייצג את נקודת המפגש בין המימד הפיסי )אנחנו) והמימד הרוחני (המדריכים). זה בא לידי ביטוי גם בשילוב של שני סמלים שונים – המרובע המייצג את המימד הפיסי, והעיגול המייצג את המימד הרוחני. וכך המקדש מרובע מבחוץ אך עגול מבפנים.

מוטיבים של רוחניות כגון עננים, ריחוף, אור, צבע זהוב וקריסטל, מביעים היטב את אופיו הנשגב והמעודן של המימד הרוחני בו מתרחש המפגש, וכך מעצימים את הרטט הגבוה אליו אנו שואפים להגיע באמצעות המדיטציה.

במאמרי הבא... אתייחס לתהליך שזה עתה עברתם, ואתן תשובות לשאלות שאולי עלו בכם בעקבות התהליך. כמו כן אסביר כיצד תוכלו להמשיך ולהתפתח כמתקשרים!

 

דר´ זפרן הוא מורה רוחני ידוע, סופר רב מכר ומנחה סדרה משלו בטלויזיה. הוא מנהל את המכללה ללימודים רוחניים, המציעה קורסי תקשור, שחזור גלגולים ואימון אישי בגישה רוחנית (קואצ'ינג רוחני). הוא נחשב מורה של מורים בקהילה האלטרנטיבית. רבים מתלמידיו עוסקים בתקשור, שחזור גלגולים ואימון רוחני כמקצוע. ניתן ליצור עימו קשר באמצעות "המכללה ללימודים רוחניים", בטלפון 03-5660066. מידע נוסף באתר הבית של דר' ירון זפרן

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב